PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

przestańcie produkować! Trawy siać i orzechy sadzić! Za 500 zł niech przywiozą ze stanów od wuja obamy

Gospodarz!, 2014-07-08 14:52:07

Ja mam pytanie czy mi ktoś zwróci koszty przecież rolnictwo to fabryka pod niebem i nigdy nie wiadomo co będzie ale że rząd polski nie dba o nasze interesy tylko jest ważna Ukraina i nikt się nie przejmuje że mamy nadprodukcję żywności i rzepak można kontraktować po 1300 złoty ile się chce a nasi Panowie n a marszałkowskiej mają takich baranów rolników że siedzą w swoich gospodarstwach i mamy trzymają za rączki a no bo sąsiad będzie protestować to ja nie potrzebuje szkoda że Polak ma taką mentalność szkoda

Rolnik, 2014-06-09 23:00:26

@zaciekawiony
Tak, tak. Wszyscy się mylą, tylko polscy rolnicy jak zawsze wiedzą, gdzie i ile czego rośnie na całym świecie.

Uczeń Mistrza @s, 2014-06-09 21:37:56

Stara zasada że kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą . Obecnie w mediach jest nacisk na obniżenie cen za wszelką cenę . Dziś mówi ten ośrodek jutro powtórzy inny pseudoznawca tematu by w producentach podświadomie utrwalić że ma być tanio .W żniwa rolnica mają się ścigać w kolejkach bo przecież wszyscy mówią że ma być tanio . Ale dlaczego ? bo inni tak mówią i już . Wystarczy sprawdzić kto o tym mówi i cała prawda jest znana . Cała sfora tak zwanych analityków , maklerów jest powiązana nie z rolnikami a z przetwórcami .Np. tacy "eksperci" z EWG wypowiadają się niby jako niezależni a zazwyczaj mają osobiście udziały w elewatorach , skupach lub po prostu są z nimi powiązani .
Powyżej także podawane są informacje które mają zrobić wrażenie np. 100 tyś ton rzepaku ale jak porównać z ubiegłym rokiem to okazuje się że jest mniej . W całym kraju zasiano co najmniej 15 % mniej rzepaku , Europejskie zbiory też nie są rewelacją ale ceny będą mniejsze "bo tak i już ."
Panie Gardygajło wytłumacz pan gdzie w Polsce ma być więcej rzepaku bo mówienie że ma być tanie bo będzie więcej jakoś mnie i zapewne większość rolników nie przekonuje ?

Zaciekawiony, 2014-06-09 21:18:32

w szczecinskiem po zniwach pszenica po 800 zł,a w kuj-pom w zeszłym roku po 600,tzn.ze w tym roku po 400zł

rolnik, 2014-06-09 20:52:20BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Na końcu nam zmarznie w lutym i tabelki do archiwum

mieto35

Ja mam coś takiego , trochę się różni od tego co dodał @przem  , co źródło to inne dane .