PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

...każdy robi ten sam błąd w momencie podejścia do dzierżawy należy dopilnować wpisu do ksiąg wieczystych, że gleba podlega dzierżawieniu przez tego co ma umowę (czyli Ciebie).
Jeśli nie ma takiego zapisu Agencja i notariusze motają tą ziemią.....potem trudno to odkręcić , bywa, że napotykamy na taki opór materii, że nie wygrywamy nawet w sądzie...Musisz znaleźć kto zrobił ten przekręt (nabywca , notariusz- udaje głupiego bo nie ma wpisu ) to stały przekręt glebą w tle Agencja.......ktoś za tym stoi.Oby nie było za późno. Jeśli nie ma wpisu wpisz szybko swoją dzierżawę jeśli jest to Skarb Państwa ...masz jeszcze (może) prawo.... Powodzenia.

z.., 2014-07-14 20:04:17

W starostwie biorąc wypis otrzymałem informację, iż w/w grunty należą do ANR; Zrobiłem badania stanu prawnego przez uprawnionego geodetę stwierdzono że właścicielem jest Skarb Państwa dysponentem ANR !!!!!!
Ministerstwo nie odpowiada, BP ANR też nie odpowiada na pisma spróbuje jeszcze NIK i Rzecznika Praw Obywatelskich bo to jest Państwo w państwie i robią co chcą bez odpowiedzialności.

oszukany przez państwo, 2014-07-14 19:31:38

do oszukanego: BP ANR to Ci zajmie takie stanowisko, że nie masz racji, no chyba, że dyrektor OT będzie niewygodny to wtedy będziesz miał rację. :)

rolnik mało rolny, 2014-07-10 18:50:54

Do oszukanego, wejdź na geoportal, odszukaj grunty które Ci zabrali, odczytaj nr działek, idź do starostwa wydz. geodezji złóż wniosek o wydanie informacji skróconej dotyczącej tych działek, tam znajdziesz nr księgi wieczystej, wejdź na portal ekw, tam znajdziesz informacje o aktualnym właścicielu tych gruntów. Myślę że ciągle jest nim skarb państwa w zarządzie ANR, coś kombinują.

rychu, 2014-07-04 08:00:13

Jestem dzierżawcą od 15 lat 30 ha gruntów od ANR, umowa powinna trwać jeszcze 5 lat. W ubiegłym roku wykupiłem 20ha a pozostałe 10ha ANR Poznań nie chce sprzedać bo twierdzi, że od 2000 roku nie jest właścicielem tych 10 ha bo przekazała grunty innemu właścicielowi (do starostwa lub Marszałka, czego sama nie wie). ANR nie zrobiła aneksu, pobierała czynsz, po 10 latach przedłużyła umowę na "nie swoje grunty" a teraz twierdzi,że po wykupie umowa wygasła
Co z tym zrobić????
Biuro prezesa ANR w Warszawie nie zajmuje stanowiska, Ministerstwo tak samo

oszukany przez państwo, 2014-07-03 15:36:09BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

@przem-TU do 20 kwietnia jest czas na przesianie jęczmieniem- mój 88 letni stryj dziś oglądał rzepak na klęczkach, ciężko było Go...

ikcomas

Skąd Ty masz takie dane? Cukier? Tu chyba nie chodzi o węglowodany proste ale raczej o przyklejanie. Poza tym jeśli chodzi o te pędy boczne to...