PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

No przecież krew mnie zalewa, zastanowcie sie rzadzacy czy nie lepiej dzis wydac 30 mln za odstrzal dzikow i wykup trzody od mikro hodowcow niz potem stracic 30 mld jak kraj zaleje AFS

wladek, 2014-08-06 17:09:33

"Odstrzał dzików na tym terenie znacznie zmalał, ponieważ możemy go prowadzić jedynie na użytek własny, a nasze możliwości są ograniczone. Punkty skupu nie przyjmują dzików, ze względu na zagrożenie szerzeniem się choroby. Nie możemy oczywiście sprzedawać takiego mięsa, a sami więcej nie przejemy"

Ja chętnie przyjmę jako darowiznę, skoro Panowie nie mogą przejeść;) Oczywiście podatek od darowizny na mój koszt ale chyba i tak wyjdzie taniej niż dziczyzna ze sklepu.
Skoro trzeba odłowić a nie można sprzedać to trzeba darować. Nie wierzę, że nie znajdzie się nikt kto nie kupi dziczyzny za koszt przetrzymania i badań.

Jakup_Wendrowycz, 2014-07-20 00:58:23

Rosyjscy agenci angażują się w tajną współpracę z organizacjami ochrony środowiska na Zachodzie, by przez akcję dezinformacyjną podkopać plany rozwoju alternatywnych źródeł energii - powiedział w czwartek w Londynie sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.

normalny, 2014-07-09 11:42:11

Jeżeli na tym obszarze myśliwi strzelający dziki mają wprowadzone dodatkowe utrudnienia/wymogi/badania i związane z tym koszty/stratę czasu i brak jakiejkolwiek rekompensaty to przepraszam bardzo - dziwię się że w ogóle jeszcze polują....

Jasiek, 2014-07-09 11:05:15

johnnyB! Przecież w kołach łowieckich aż się roi od PSL-owców. Nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji? Odszkodowania wypłacane rolnikom są żenująco niskie, a zwierzyny żerującej na polach przybywa w zastraszającym tempie. Jak to mawia poseł Kłopotek: "Koalicja trwa i trwa mać!" a z nią niestety niedola polskiego rolnika

Waza, 2014-07-09 01:31:56

przyrost dzika w skali całego kraju to średnio 200% rocznie . Na dzień dzisiejszy myśliwi już dawno nie radzą sobie z odstrzałem dzika a powodów jest kilka :
- chore przepisy obciążające myśliwych kosztami utylizacji dzika w przypadku zakażenia dzika przez asf oraz włośnice
- zbyt niskie ceny skupu dziczyzny( 2 zł / kg)
- zaniżone roczne odstrzały dzika na skutek błędnego szacowania populacji dzika
- nie mające nic wspólnego z rzeczywistością podejście do odstrzałów dzika - oszczędzanie dużych dzików - skutek jeszcze większy przyrost populacji .
Jedyna opcja w zaistniałej sytuacji , masowe protesty rolników , póki dziki nie zniszczą wszystkich pól.

johnnyB, 2014-07-08 20:39:39BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Też dziś lustracja w padającym śniegu- całe rzędy w zaniżeniu terenu(koleinach od siewu) zdechnięte wzdłuż-co za przyczyna?nadmiar...

jarki

Wcześniej dałeś 84 ? Ja bym teraz dołożył te 34 i liczył jako pierwszą dawkę     Sam podałem ciut więcej i to...