PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

pamiętajcie, że Greenpeace to nie organizacja ekologiczna!

To zbieranina ludzi na dobrze opłacanych etatach finansowanych przez amerykańskiego miliardera. Nie chodzi im o dobro ziemi czy "cuś takiego". Ich zadaniem jest nakręcać popyt na towary produkowane przez wielki biznes których nie kupilibyśmy gdyby nie ściema, że są ekologiczne.

I nie peeeerdolta o ruskich agentach czy podobnych wynalazkach bo i tak i tak korzystacie w codziennym życiu w większej mierze z ruskich surowców niż z hamerykanskich. I długo jeszcze tak pozostanie.

rol-nick, 2014-07-17 15:59:00

Do rolnick.Odpowiedź oczywiście nie na temat i zero rzeczowych argumentów. A jak wiesz kim jestem lub nie jestem to może zajmij się jasnowidzeniem, bo merytoryczna dyskusja zupełnie Ci nie wychodzi.Do małorolny.Spalanie polskich lasów w elektrowniach, a brykietów ze słomy nie ma gdzie sprzedać to jest ekoterroryzm albo ekodywersja. I jeszcze apel do moich adwersarzy.Zmieńcie nicki na takie które kojarzą się z lemingami.

rolnik, 2014-07-17 12:18:12

do rolnik-przytoczyłem słowa szefa NATO-widocznie ma na to dowody a ty nie udawaj rolnika i jeszcze jedno sowieckich agentów w Polsce nie ma to kazdy od przeszkola wie tak jak nie było UB i SB,tak jak nie ma grobów zabitych przez NKWD po wojnie

rolnick, 2014-07-17 11:24:34

chlopcy ,,ekolodzy" nie dostali pieniazkow to sie poskarzyli a pozamykac ich za terrorazm ekologiczny gdzie abw cbs !!!!!!!!!!!!!!!????????????????????

malorolny, 2014-07-17 10:59:30

Do rolnick.Jacy ruscy agenci? Napij się zimnej wody.Sprowadzanie z zagranicy np z Azji biomasy ,żeby ją później przewieść ciężarówkami z portów przez pół Polski do elektrowni i spalić to nie jest paranoja.Cięcie i spalanie polskich lasów aby uzyskać prąd i jeszcze do tego dopłacać. Nienormalny eurokołchoz a nie rosyjskie wpływy.

rolnik, 2014-07-17 10:58:19

do tzw patriot:
Rosyjscy agenci angażują się w tajną współpracę z organizacjami ochrony środowiska na Zachodzie, by przez akcję dezinformacyjną podkopać plany rozwoju alternatywnych źródeł energii - oświadczył w Londynie sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.

Ciekawe kolego tzw patriot ilu jest w Polsce sowieckich agentów i kogo opłacają jak myslisz,kit to sobie wciskaj półgłówkom,a propo z czego zyja ekolodzy?

rolnick, 2014-07-17 07:03:45

Oczywiście ekolodzy mają rację. Po pierwsze: energetyka zawodowa współspala różne świństwa, szczególnie na nocnych zmianach ( pociętą folię, odpady meblowe na bazie klej z formaldehydem w postaci zrębki, stare pocięte big bagi, drewno budowlane a już w pelletach czy brykietach można umieścić wszystko).
Po drugie: ok. 50 % energetyki konwencjonalnej znajduje się w rekach Państwa. Z tytułu współspalania a zatem generowania energii ,,zielonej", państwowe elektrociepłownie, za pośrednictwem URE otrzymują zielone czy czerwone ( kogeneracja) certyfikaty, które jako papiery wartościowe sprzedawane są następnie za pośrednictwem giełdy energii, na wolnym rynku. Zatem Państwo samo siebie ,,nagradza" za produkcję energii ,,zielonej" w drodze współspalania. Nabywcami ,,przymuszonymi" do nabywania certyfikatów są w zasadzie elektrownie prywatne lub z obcym kapitałem, opalane węglem, które muszą ponosić opłatę zastępczą z tytułu emisji CO2 ( certyfikaty są tańsze). Kurs certyfikatów jest płynny, nie dotyczy to jednak państwowych korporacji energetycznych, które w ramach holdingu sprzedają sobie większość certyfikatów po stałej wysokiej cenie kontraktowej ( omijając Towarową Giełdę Energii) dla utrzymania wskaźników inwestycyjnych dla banków, w związku ze spłatą kredytów inwestycyjnych.
Oczywiście ekolodzy nie mają racji popierając produkcję zielonej energii z biomasy, której koszty pozyskiwania są niewspółmierne do korzyści. Import biomasy z Afryki, Azji, z za wschodniej granicy odbywa się przy wtórze kpin takich krajów jak m.in. USA, Indie, Rosja Brazylia itd. które nie podpisały konwencji Kioto. Polska stojąca węglem zamiast starać się stosować odpowiednie filtry, to na przekór wulkanom i oceanom - walczy z CO2.

Patriot, 2014-07-16 23:39:13

Przekręt goni przekręt w każdej dziedzinie naszej gospodarki dzieki rządom PO i PSL !!! zobaczcie sobie na googlach PolskiRaportPelikana to dopiero zrozumiecie !!!

Ekolog, 2014-07-16 19:34:14BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

maslak88

Czym można zwalczyć tasznika wiosną w rzepaku? Czy w ogóle się da?

lokizom

@miwigos Teraz już wiesz dlaczego chcą wycofać tebukonazol, wszyscy go produkuja a to nie jest na rękę tym największym