PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

w sierpniu punktem odniesienia będzie kontrakt terminowy na listopad, który wyceniany jest 7 EUR powyżej wygasającego na konie lipca kontraktu sierpniowego (329 EUR). Niska cena kontraktu lipcowego wynika z presji cenowej tych , którzy zamykali opcje kupna - presja ta maleje co widać po obrotach, zaś niska cena na rynku dostaw fizycznych - to dodatkowo "zasługa" dużych dyskontów cenowych od ceny EURONEXT dla tych co nie magazynują albo zabezpieczają pozycje kontraktowe na rynku terminowym.
JEŚLI SPRZEDAŁEŚ W MARCU/KWIETNIU KONTRAKTY PO 370 EURO - TO NIE MUSISZ SIĘ MARTWIĆ JAK DUŻO SPADNIE CENA GIEŁDOWA - BO WŁAŚNIE ZARABIASZ - TM WIĘCEJ IM WIĘCEJ SPADNIE.

chcesz wiedzieć więcej o zabezpieczaniu ryzyka zmiany ceny?
qantis
dynamic risk management
696 238 613

najszybsza informacja rynkowa
twitter:
qantis
@dynamic_hedging

qantis, 2014-07-23 20:04:38

jak można płacić wygórowaną stawkę komuś jak wszyscy walą drzwiami i oknami żeby tylko sprzedać.... przy mocnym urodzaju wyższe ceny są niemożliwe...

obiektywny, 2014-07-23 16:29:01

Tzw: oszuści nie zareagują, a jak już to tłumaczyć się będą że nie przewidzi się rynku.... TAKI MAMY KLIMAT ;-) Ja proponuję sprzedać tyle aby mieć na paliwo, opłaty, wstępne zakupy i życie. Resztę trzymać, skończą się Sierpniowo-Wrześniowe kontrakty, gro firm będzie gorączkowo szukać towaru na wykonanie kontraktu. Wówczas zacznie się podnoszenie cen i udawanie że to stary kontrakt jest jeszcze po np.: 1500 ;-) co roku ten sam chwyt mają. pozdrawiam rolników spokojnych i udanych żniw chłopy!!

rolnik z Lubuskiego , 2014-07-23 16:02:13

w perspektywie tygodnia odbicie do 425 euro
najszybsza informacja rynkowa
twitter:
qantis
@dynamic_hedging

qantis, 2014-07-23 10:10:45

Proponowałbym poczekać z tą sprzedażą rzepaku chociaż do sierpnia. Będą zamykać się kontrakty sierpniowe i firmy będą szukać rzepaku na "domknięcie". Wtedy się okaże że ta niska cena była jak zwykle nie za produkt, czyli rzepak, ale za "prognozy ekspertów" ;)
Swoją drogą trudno się spodziewać, że firmy skupowe będą podnosić ceny, gdy rolnicy ustawiają się w kolejkach z rzepakiem przed skupami... Ceny podniosą się dopiero, gdy znikną kolejki.

Brygada_RR, 2014-07-23 09:59:51

Panie redaktorze takie warzne rzeczy to prosze pisać wcześniej wieczorem, jest gorący okres żniw i czasami warto wiedzieć i przemysleć czy nie warto poczeczekać ze sprzedażą tu sie każda godzina liczy. Stąd moja gorąca prośba

wojtek, 2014-07-23 09:11:47

ciekawe kiedy nasi oszuści zareagują

jarki, 2014-07-23 08:47:08BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Też o tych zdjęciach lotniczych słyszałem jak oni sobie to wyobrażają  To takie macanie się z głupim przez ścianę