PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Nie wiem w jaki sposób chcą odczytać dane z gospodarstw poniżej 10 hektarów gdzie ma być wprowadzony uproszczony system składania wniosków a do tego nie podlegający kontroli ? Takich gospodarstw jest większość więc niby jak chcą rozwiązać ten problem . krótko mówiąc pic na wodę fotomontaż a nie prawdziwe dane . Chodzi tu po prostu o to że wszystkie GUS-y . OBOP-y itp. kłamały na potęgę więc stały się niewiarygodne i nikt im nie wierzy a zagraniczne rankingi nie miały skąd brać danych co się dzieje w Polsce . Zagraniczne podliczenia dotyczyły nawet takich krajów jak nawet Finlandia czy Cypr a nie radzono sobie z bilansem Polski więc chcą wepchnąć liczenie plonów z danych dotyczących dopłat ale jak wspomniałem zróżnicowano dopłaty odnośnie liczby hektarów więc nadal wynik nie będzie miarodajny . Następna sprawa to jak przyjmą wydajność z hektara skoro według unii w Polsce wydajność z hektara potrzebna do wyliczenia dopłat wynosi dla zbóż 3,1 tony . Czy także taka wydajność będzie brana do wyliczeń czy tak jak zauważa @nomijas zależy kto więcej da w łapę tego lobby zostanie przepchane .

SUG, 2014-07-26 07:25:14

I jak zwykle podadza sredni plon rzepaku ozimego wg GUS 2,8t/ha :)

a tak sie zbiera https://www.youtube.com/watch?v=ODH_xh4murg

rzetelna informacja byla by korzystna dla wszystkich, ale w metnej wodzie latwiej ryby lapac :)

Totem, 2014-07-25 20:08:18

I to jest bardzo dobry postulat, tylko że to już było w pierwszych latach dopłat w Polsce wpisywaliśmy wszystkie uprawy, co pozwalało w 100% określić powierzchnię zasiewów poszczególnych gatunków ale widocznie komuś to przeszkadzało, dlaczego... Dziś jest kilka instytucji w PL i UE, które zajmują się takim monitoringiem i podawaniem informacji bardzo często bardzo różnych co sprzyja manipulacjom i spekulacjom, czyli ktoś na tym zarabia ale nie rolnik. Bardzo dobry pomysł i ciekawe które lobby będzie silniejsze ?!?!?

nomijas, 2014-07-25 11:57:19BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

biedron

jest bez cover edge, dzięki za radę

maslak88

no to spokojnie możesz dać jaką chcesz, ja mam też JD pasówkę, tylko kup o szerokości 123 cm, bo zapewne nie ma Cover Edga, a szersza może...