PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • rolnik podlaski 2014-08-13 09:40:23
  https://www.facebook.com/pages/Głodny-po-jabłku-Zjedz-duży-kotlet/303727973133195
  z inicjatywy KZPPTCH otworzyliśmy na fejsie stronkę propagującą jedzenie polskiej wieprzowiny i walce z ASF. Embargo na wieprzowinę jest już długo a straty budżetu z tytułu walki z ASF sięgną wkrótce miliardy złotych, a nic się w tej sprawie nie robi. Zginą polskie hodowle, polskie zakłądy przetwórcze. Będziemy jeść niemiecką wieprzowinę- już jemy.Nie widziałem żadnego polityka który propagowałby nasze świnie.
  bo polityków temat wieprzowiny nie interesuje.Zżerają się nawzajem. Lobby myśliwych ani myśli o ASF dzika i konieczności depopulacji lub choćby ograniczenia liczebności dzików do poziomu w którym nie będą się wzajemnie zarażały. Chore dziki przenoszą chorobę do polskich gospodarstw wtedy w majestacie prawa niszczy się wszystkie świnie w gospodarstwach promieniu 10 km. Do konfiskowania świń z podlaskich gospodarstw musiano użyć oddziałów antyterrorystycznych bo chłopi bronili się widłami. Oddziały specjalne, snajperzy powinny być skierowane do zwalczania chorego dzika na Podlasiu bo myśliwym nie chce się polować na dziki. Chory, chroniony prawem dzik rozniesie zarazę po całej Polsce. Myśliwi - niektóre koła zamiast polować na dziki aby zmniejszyć ich populację zrobili sobie 2 tygodnie przerwy w strzelaniu aby nie płoszyć zwierzyny. Albowiem przyjeżdżają dewizowi myśliwi z zachodu i do kasy koła wpadnie kilka złotówek. To jest chore. To jest prywata. Myśliwi to elita naszego kraju. Sędziowie, senatorowie, posłowie, i inni prominenci. To chora elita. Choruje na brak wiedzy. Wiedzy o szkodliwości dzika. Dzik to szkodnik na polskich polach. Za szkody rolnicze wypłacane są odszkodowania po 100 złotych za hektar lub wcale nie wypłacane bo za taką sumę zdrowy polski rolnik nie będzie tracił czasu na dochodzenie swoich praw. A w sądach sądzą przecież myśliwi- prawnicy. Dzik to siewca zarazy. Zaraza ta zdziesiątkowała pogłowie świń w Rosji i teraz kroczy ze wschodu na zachód Europy. Komu na tym zależy? Unia przygląda się temu spokojnie a w naszych polityków zaszczepiła wirusa zobojętnienia. Dzik jest ważniejszy od człowieka. Dziczej lochy z warchlaczkami odstrzelić nie wolno a na Litwie wolno było zutylizować kilkanaście tysięcy świń. http://www.farmer.pl/.../na-litwie-wykryto-asf-na-jednej... Były tam i świnie w ciąży, i z prosiaczkami, i w trakcie porodu. Były małe i duże. Litości nie było. To dzicze prawo trzeba zmienić. Jak polski rząd tego nie zrozumie to chłopi nie tylko żywią ale i bronią. Polski chłop widłami broniąc swojego dobytku wołał ! Dlaczego niszczycie zdrowe świnie a nie chcecie palcem ruszyć aby zlikwidować źródła tej zarazy- waszych państwowych dzików.
  Wieczna sromota i nienagrodzona
  Szkoda, Polaku! Ziemia spustoszona
  Podlaska leży, a pohaniec sprosny,
  Nad Niestrem siedząc, dzieli łup żałosny!
  Cieszy mnie ten rym: "Polak mądry po szkodzie";
  Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
  Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą i po szkodzie głupi.
  Mariusz Nackowski
  Stowarzyszenie Producentów Trzody Chlewnej " Podlasie"
 • RSD 2014-08-13 09:39:47
  38mln to by wystarczyło w zeszłym roku... cena rośnie

  Rok temu trzeba było oczyścić strefę przygraniczną z Białorusią (30km) z dzików.... nie stało się to, więc mamy to co mamy.
  Teraz trzeba oczyścić strefę buforową z dzików.
  Jeżeli tego nie zrobimy, to za chwilę konieczne będzie usunięcie dzików z Polski - wszystkich.

  Możemy to zrobić teraz lub możemy to zrobić za 30 lat...

  cały czas nie doceniacie tej choroby, ale ją jeszcze docenicie

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.91.58
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!