PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • ktoś 2014-08-19 21:20:46

  no to powiem wam prawde o polskim łowiectwie jako były myśliwy :
  łowiectwo to państwo w państwie ! ludzie którzy rządzą kołami łowieckimi to w 90% starsi ludzie będący jedną nogą w poprzedni ustroju, myślący tylko o sobie samych. większość myśliwych to leśne dziadki którym juz nic się nie chce , młodych jest góra 20% . gospodarka łowiecka to w większości hobby , byle sobie postrzelać . oszukiwanie rolników przy odszkodowaniach to chleb powszedni , liczy się przyjemność a nie prawdziwa gospodarka. módlcie się oby to asf wybiło jak najszybciej populacje dzika bo nikt wam nie pomorze.
  -
 • Irek 2014-08-19 19:05:22
  Ni używa się zwrotu " na dzień dzisiejszy ", tak samo jak " na chwilę obecną "
 • Padre 2014-08-19 18:08:21
  Jak widać, walką z ASF zaineresowani są wyłącznie sami rolnicy.......ale jakież będzie zdziwienie rządzących kiedy w nieodległym czasie okaże się wirus zawitał do dużej chlewni, do dużej fermy, jak uzasadnią swoje decyzje nasi możnowładcy ,kiedy niewątpliwie wielomilionowe koszty odszkodowań wypłacanych za utylizację zdrowych świń wielokrotnie będą przewyższały koszt depopulacji dzików. Co zrobią, kiedy z powodu ASF będą zamykane kolejne zakłady przetwórcze, likwidowane będą kolejne miejsca pracy? Co powiedzą firmom transportowym które nie będą miały czego wozić, co odpowiedzą producentom zbóż nie mogącym sprzedać swoich plonów wytwórcom pasz , bo przecież ci ostatni swoje produkty sprzedawali między innymi producentom trzody chlewnej, którzy właśnie stracili dorobek całego życia? Łańcuszek podobnych zależności pośrednich i bezpośrednich można by mnożyć, ale czy wtedy minister Sawicki będzie mógł się pochwalić udziałem we wzroście PKB, jaki wypracowali rolnicy pod jego rządami?
  Jak długo nasi włodarze będą ignorować, błagalne wołanie rolników o pomoc......o pomoc,nie tylko dla nas chłopów , o pomoc dla całej gospodarki, dla całego społeczeństwa..........
 • olo 2014-08-19 15:44:00
  przed przerobieniem trzeba by było odwieźć do chłodni, pobrać próbki i czekac tydzień na wyniki. Zaplacic za badania i przechowanie wiec nijak by sie nie oplacalo. Takie sa zasady gdy sie strzela na uzytek wlasny na terenie z ograniczeniami
 • bha 2014-08-19 15:06:17
  Gdyby te dziki nie musialyby byc zutylizowane to miejscowi mysliwi zabiliby wszystkie i przerobiliby na kielbasy a tak to im sie pewnie nie oplaca??
 • rolnik 2014-08-19 14:10:11
  Łatwiej jest utylizować świnie bo nie trzeba ganiać po lesie i polach

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.110.222
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!