PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

a ty trollu s co ty zdziałałeś? twoje całe działanie, to sr.nie w banie
tylko innych krytykować potrafisz

franek, 2014-08-27 22:56:52

Nareszczie doczekałem sie czegos madrego NARESZCZIE!! a nie banda pismaków i tylko pisac i pisac , działac trzeba!!

s, 2014-08-27 22:15:07

@rolnik podlaski
zrobcie dokument oficjalny i go mejlem do redakcji farmera. Co, gdzie , jak, czemu , przeciwczemu

arszczecin, 2014-08-27 22:03:38

Taka armatka na dziki bardzo dobrze się sprawdza . ustawia się taką armatkę w miejscu gdzie pojawiają się dziki i strzela się z niej przez trzy miesiące ,aż dziki się dobrze przyzwyczają do huku . Następnie rozpoczynam polowanie , można strzelać do nich z sztucera raz zarazem a one nie uciekają . W ten sposób można wybić całą watache .

w-40, 2014-08-27 21:21:21

to jest najlepszy sposób na dzika, dzik powinien siedzieć w lesie
przypominam
jutro ruszamy.
Żniwa skończone, dziki nie odstrzelone. Był na to czas. My już czasu nie mamy. 13 przypadków dzika i 2 ogniska ASF świadczą o nieskuteczności wybranych metod zwalczania zarazy. Dziki pustoszą chłopskie pola a myśliwi ani myślą do nich strzelać. Niektórzy weterynarze (NA SZCZĘŚCIE NIE WSZYSCY) nadal bagatelizują dzika tłumacząc że dzik przenosi tylko 10 procent ASF a ludzie 90 procent. Nie w Polsce panie doktorze, nie w Polsce. Może z Hiszpanii tak było jak już mieli dziczo świński bałagan. W Polsce mieliśmy dotychczas kilkadziesiąt stwierdzonych na ASF dzików ( może w lasach leżą jeszcze jakieś na dzisiaj nie odkryte) a jedynie kilka zarażonych świń. To świadczy o tym kto przenosi u nas ASF. Oczywiście bioasekuracja jest niezbędna ale i bez żadnego przypadku ASF u świń z powodu ASF dzika unia zapowietrzy nam cały kraj. Już to zrobiła dodając kolejne 20 gmin. Weterynaria się sprawiła i już ognisk ASF świń nie ma a za ASF dzika nikt się nie zabiera. My musimy ich do działania przekonać. Premiera. Miejsce dzika jest w lesie i każdy dzik który łeb z lasu wychyli powinien ten łeb stracić. Takie powinno być dzicze prawo. Dzik na polu rolnika powinien być tępiony tak samo jak tępi się inne szkodniki polne.
Strajk jest legalny, planowany na siedmiodniowy. O 9.00 rusza kolumna ciągników z okolic SKR w Zabłudowiu i jedzie kolumną do Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku. Około 10.30 tłumy niezadowolonych ze szkód dziczych rolników będzie czekać na przyjazd ciągników a następnie będą protestować do skutku przed urzędem.
Kto ma czym to jedzie ciągnikiem. Można od Zabłudowa, można włączyć się po drodze. Kto nie ma czym jechać to gromadzi się przed Urzędem. Zróbmy wszystko aby pokazać swoją siłę.
Protestujemy przeciw nadmiernej zagrażającej interesom Polski populacji dzików. Przeciw choremu prawu które pozwala aby państwowy dzik stołował się na chłopskim polu. Przeciw uwłaczająco niskim odszkodowaniom za szkody łowieckie. Przeciw indolencji władz. Przeciw właścicielowi dzików który nic nie zrobił i nadal nie robi nic aby zapobiec roznoszeniu zarazy po całym kraju.
Kto zechce nas wesprzeć swoim sprzętem lub osobą dzwonić do
Marcin 506026110
Paweł 513343334
teraz rusza Zabłudów, potem Podlasie, potem liczę że i Polska nam pomoże.
Pomożecie?

rolnik podlaski, 2014-08-27 21:10:05

A jakby tak w te armatkie gwoździ nawtykal?
Zamiast dzików w kuku były by jeżyki?

arszczecin , 2014-08-27 20:19:39

zagadka:dwie kulki i armatka,dobra co najwyżej na szpaki i to pod warunkiem że chodzi na okrągło

Krzysiek222, 2014-08-27 14:10:08

hehe , szkoda pieniędzy , po pewnym czasie dziki i tak się przyzwyczają do każdego huku . to bardzo inteligentne zwierzęta . nie ma innej opcji jak odstrzał.

miki, 2014-08-27 10:21:13BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

@miwigos Ja też aż tyle nie łączę. Grzybowke i skracanie robię osobno

Piotr246

Jeżeli decydujem się na uprawy roślin i warzyw na szeroką skalę to warto skorzystać z usług jakiejś agencji. Myśleliście o Agencji nasiennej?...