PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@baca56
Skądś trzeba zebrać kasę na wsparcie najszlachetniejszych grup społecznych tj. rolników i górników. To prawdziwe dobrodziejstwo dla całego narodu, że ich ma. Bez nich wszak jedlibyśmy trawę i grzalibyśmy trocinami. Dlatego musimy ich pieścić.

b2r, 2014-09-29 10:54:22

@luk Cel jest jasny i zawsze ten sam: kasa do budżetu byle dziś. Później choćby potop.
Oczywiście przy prywatyzacji można też coś na boku ukręcić...

baca56, 2014-09-29 10:40:27

W bilansie za 2013 rok spółki zajmujące się końmi czyli stadniny i stada ogierów przyniosły łączny wynik finansowy netto na poziomie (+) 7 087,3 tys. zł . Suma strat wygenerowanych przez stadniny koni i stada ogierów wyniosła: (-) 2 698,0 tys. zł i została odnotowana w 2 przedsiębiorstwach – SO Starogard Gdański i SK Walewice, natomiast łączny zysk w pozostałych 13 przedsiębiorstwach wyniósł (+) 9 785,3 tys. zł. To nie wszystko, albowiem każda ze spółek wnosi rocznie do skarbu państwa również ok. miliona złotych za dzierżawę gruntów, do pół miliona podatku od wynagrodzeń, daje również ok. miliona złotych na ZUS. Sama hodowla zarodowa nigdzie na świecie nie jest bezpośrednio opłacalna i jest finansowana z innych źródeł. w przypadku spółek ANR z upraw i hodowli, głównie bydła i trzody chlewnej. Czyżby nowa kampania propagandowa w gomułkowskim stylu pt. "Konie zjadają Polskę" ? I w jakim celu ?

luk, 2014-09-29 10:29:34BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Jarki, zalezy pod jakim kątem spojrzeć. Jeśli pod kontem rolniczym, tak spiereić. Jeśli pod kontem pzł to wzmocnić. Tam jest walka drużyn....

jarki

To tak jak zwykle czy w Warszawie czy też w Brukseli  Co by tu jeszcze spie..olić