PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Raxil gel został wycofany z rynku jeszcze w 2013.

tufik, 2014-09-25 21:26:33

@Jarki

Raxil jest bardzo dobry. Tylko nie mogę go nigdzie kupić nie ma Pan jakiegoś namiaru na sklep jakiś albo jakiegoś alternatywnego środka o takim działaniu ( tj.nie pyli i można zaprawiać w betoniarce )?

Hegemon, 2014-09-19 09:00:19

a gdzie mój ulubiony RAXIL GEL ??
nie dość że trudno kupić to i autor zapomniał :) ;)

jarki, 2014-09-18 23:23:01

Nie wiem jak czyn musowo wystawić jakiś dowód sprzedaży faktura ,paragon , jakie przeznaczenie było tego zboża na paszę czy na siew jak na siew to obowiązuje obowiązuje opłata na rzecz hodowcy, Kwota jest nie duża jak sprawa pójdzie do sądu i nie będzie miała osoby którą poświadczyła by to sąd sprawę umorzy szkoda że nie nagrałeś jak się awanturowała to byś miał dowód do policji i sądu , policja może skierować sprawę do sądu rejonowego .Na targu nie było monitoringu ?

Farmer, 2014-09-18 23:09:58

Witam wszystkich i proszę o radę...
Około 10 dni wcześniej miałem nieprzyjemną sytuacje na targu mianowicie przyjechałem na targ sprzedawać około 20 worków zboża ze swojego gospodarstwa jestem rolnikiem ryczałtowym.
Przychodzą ludzie jeden kupi worek, drugi dwa,trzy, cztery, pięć, sześć...
Przyszła kobieta kupiła około 3-5 worków, zapłaciła wszystko OK, pomogłem jej załadować do samochodu. Nagle przychodzi po 25-30 minutach i twierdzi, że zapłaciła mi za dużo pieniędzy i twierdzi, że ja ją oszukałem....
Zażądała ode mnie zwrotu rzekomych kilkudziesięciu złotych. Mówię jej, że ja pieniądze policzyłem przy zapłacie i nie dopatrzyłem się błędu. Zaczęła się kłócić a że sprzedałem właśnie w tej chwili ostatni worek i zaczął padać duży deszcz więc mówię do niej, że nie mam zamiaru z nią rozmawiać i jadę do domu. Ta zaczęła mnie straszyć Policją więc mówię jak chce niech dzwoni.
Przyjechałem za tydzień, przyjechała również ta pani i wezwała Policje.
Zanim przyjechała Policja wyzwała mnie od złodziejów i oszustów przy innych ludziach, niestety nie nagrałem tego telefonem.
Przyjechała policja mówi do nas dogadajcie się.....Powiedziałem Policji to co tutaj napisałem, pytają się czy obstaje przy swoich wyjaśnieniach mówię do nich TAK więc wypisali mi wezwanie na wyjaśnienia na komisariat
o wykroczenie z art 119 KW:
Art. 119. § 1. Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 250 złotych,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. Usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo są karalne.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 dopuścił się go na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.

§ 4. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1, można orzec obowiązek zapłaty równowartości ukradzionego lub przywłaszczonego mienia, jeżeli szkoda nie została naprawiona.

Dostałem zaproszenie na wyjaśnienia na komisariat i powiem prawdę tak jak było przyjeżdżam na targ z około 20 workami zboża jedni kupują worek, inni 2,3,4,5,6,7 Przychodzą do mnie ludzie około 6-8 osób zaraz jeden po drugim i mam wszystkie worki sprzedane. Sprzedaję za cenę 70-80zł za 100kg w zależności kto ile worków kupuje, ile wytarguje. Na dzień dzisiejszy jestem w stanie stwierdzić, że sprzedałem tej pani od 3 do 6 worków bo ja nie jestem w stanie tego spamiętać kto ile worków kupił 10 dni temu po 70-80zł bo przychodzą ludzie jedni po drugich i ja tego nie rejestruje kto ile worków kupił.
Wiem jedno pieniądze zawsze liczę czy się wszystko zgadza.

Ta pani była najprawdopodobniej z kimś z rodziny razem ja byłem sam na targu. Spór jest o około rzekome 40-80złotych, które rzekomo ta pani dała mi za dużo.....przychodząc po 30 minutach bo jej się nie zgadza.

Mam teraz na wyjaśnienia o wykroczenie z art. 119 KW czy to jest logiczne?
Sprawa jest krótko mówiąc śmieszna....
Policjant przy wypisywaniu wezwania poinformował mnie jeżeli przegram sprawę w sądzie to będę miał do zapłaty chyba coś koło 450zł

Czy ta pani kupując kilka worków zboża z kimś razem są w stanie mi udowodnić, że zapłacili mi rzekomo za dużo pieniędzy przez nieuwagę?
Czy sprawę automatycznie skieruje do sądu policja czy na wniosek tej pani?

Dziękuje za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam.

abcd, 2014-09-18 16:18:24BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Ja jestem przerażony tymi z mokradeł  Dziś ciągnąc za rośliny te właśnie się urywają jakiś 4-5cm poniżej szyjki  Tam widocznie...

lokizom

moim zdaniem nawoz mogl zleciec w dolki jak ziemia była zmarznieta i popadało deszczem ale watpie zeby wymyło azot w glab profilu glebowego do...