PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

tu masz święte krowy- urzędników odpowiedzialnych za planowe zwiększenie populacji dzików w Polsce
• wieloletnie łowieckie plany hodowlane sporządzone przez dyrektorów regionalnych dyrekcji PGL LP w uzgodnieniu z marszałkiem województwa i Polskiego Związku Łowieckiego.
a tu dowody ich winy
Na Podlasiu było w 2005 roku szacowanych 11282 dziki a na rok 2017 zaplanowano stan 16317 sztuk - według danych Piotr Wawrzyniak Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku.
Tak więc już dawno zaplanowano zwiększenie dzików , a nie że chłopi sami sobie w kukurydzy naprodukowali.
Jeszcze w początkach XX wieku dzik był w Polsce uważany za szkodnika jako sprawca szkód w uprawach rolnych. Nie obowiązywały żadne zasady ochrony gatunku, nie obowiązywały okresy ochronne i nie prowadzono dokarmiania. W latach 30. liczebność dzika w kraju spadła do zaledwie około 16 tysięcy
Dzisiaj na Podlasiu jest więcej dzików niż w całej Polsce w latach 30. Do dnia dzisiejszego pomimo wiedzy o niemożności opanowania ASF dzików bez zmniejszenia ich populacji, plany łowieckie nie zostały zmienione. Niemcy już to robią. My mamy jeszcze czas?

rolnik podlaski, 2014-09-22 19:50:49

Mysliwcze. Nie znajomość prawa zwiększyła populację? No k....a.
My robimy inwentaryzacje? My liczenia? My sporządzamy plany? My zwalniamy spust, bo loch a i szkoda?
My utrzymujemy bzdurne prawo łowieckie? My?
Macie prezydenta, macie lobby w parlamencie. Wasi ludzie majstruja przy p.ł.
Fakt, ekolochy wam psują, ale nie zmienia faktu że to wy odpowiadacie za populację.
Pomijam fakt szacowania.

arszczecin, 2014-09-22 09:33:13

Do rolnika - Przeczytaj ustawę "Prawo łowieckie" i inne bzdurne rozporządzenia. Zwierzyna dziko żyjąca w stanie wolnym jest własnością skarbu państwa. Wstąp do PZŁ i sam strzelaj do dzików a gwarantuje, że odwiedzi Ciebie prokurator rejonowy. Wieszanie psów na myśliwych przez organizacje eko terrorystyczne, robienie przez media z myśliwych morderców niewinnych zwierzątek i nie znajomość prawa przez rolników dało efekt w postaci zwiększonej populacji dzików. Myśliwi nie są od zwalczania i profilaktyki ASF. Jak władza zrobiła ten pasztet z dzikami (bzdurne decyzje weterynaryjne) to niech go sobie sama je. Ja jako myśliwy nie mam zamiaru strzelać do dzików i ponosić wszystkie koszty związane z przechowywaniem i utylizacją tusz i patrochów.

Myśliwy, 2014-09-22 08:45:30

bo unas mysliwy to święta krowa wszystko może i nikt mu nic niezrobi wystrzelać to dziadostwo wszystko i bę dzie sporój niech kupią sobie ha i hodują paniskaaaaaaaaaa

rolnik, 2014-09-21 11:54:48

CHŁOPY W " RZĄDZIE "-DO ROBOTY !! - WYBIĆ DZIKI A NIE DYSKUTOWAĆ JAK TO MA W ZWYCZAJU OD WIEKÓW POLSKA HOŁOTA !!! BRAĆ PRZYKŁAD Z NIEMCÓW , JAK NIE MA MYŚLĄCEGO W "RZĄDZIE POLSKIM "

KUNERT , 2014-09-20 22:47:14

Następna grupa cwaniaków (urzędasów) chce powołać sztab kryzysowy. Po jakiego grzyba? Wystarczy wykorzystać istniejące instrumenty i uruchomić kasę z budżetu państwa. Sztab kryzysowy bez żadnych uprawnień prawnych spotykać się, brać kasę i bić pianę. Już widzę te listy otwarte adresowane do dzików – kpina !!!

Myśliwy, 2014-09-20 08:21:26

Nad wszystkim czuwa Sawicki gospodarz domu, nie da on krzywdy zrobić nikomu, wszystkim pomoże, o każdej porze, o mój Boże!!!

http://www.youtube.com/watch?v=3D6HyPRiNxQ

Waza, 2014-09-19 21:34:01

http://www.kzp-ptch.pl/index.php/95-start/aktualnosci/186-powolanie-sztabu-kryzysowego-przez-sygnatariuszy-listu-do-premiera

Powołanie sztabu kryzysowego (projekt)

W związku dymisją Premiera Donalda Tuska oraz tworzeniem nowego rządu sygnatariusze listu do premiera wyszli z inicjatywą utworzenia sztabu kryzysowego bazującego na organizacjach i przedstawicielach największych producentów, przetwórców mięsa oraz sieci handlowych. Proponujemy, aby z każdej organizacji do sztabu kryzysowego zostały oddelegowane po dwie osoby. Do współpracy powołany sztab kryzysowy zaprosi nowego premiera oraz szefów resortów: rolnictwa, środowiska, spraw wewnętrznych, finansów oraz przedstawiciela Kancelarii Prezydenta RP.

Cele działania sztabu kryzysowego
Zasadniczymi celami powołanego sztabu kryzysowego są:
1. Eradykacja wirusa ASF z terenu Polski poprzez centralną koordynację działań międzyresortowych. Koordynatorem powinien zostać premier lub osoba przez niego wyznaczona z odpowiednim pełnomocnictwem i kompetencjami.

2. Minimalizacja strat dla producentów trzody chlewnej i przetwórców związanych z wystąpieniem ASF w Polsce i zablokowaniem rynków eksportowych. Uzyskanie dodatkowego dofinasowania na zwalczanie ASF z Unii Europejskiej.

3. Zmiana świadomości społecznej i zwrócenie uwagi opinii publicznej na zagrożenie dla całej gospodarki związane z rozprzestrzenianiem się wirusa ASF w Polsce i regionie Europy Wschodniej.

Działania
Działania podjęte przez sztab kryzysowy powinny uwzględniać:
1. Kontrolę populacji dzików poprzez odstrzał poczynając od strefy czerwonej i żółtej, a w dalszej kolejności w całym kraju. Zakaz pozostawiania patrochów dzików w łowisku.

2. Egzekwowanie zakazu wwozu żywności na teren Polski poprzez szczegółową i wzmożoną kontrolę na przejściach granicznych połączoną z dezynfekcją wjeżdżających pojazdów.

3. Wyznaczenie dróg krajowych dróg tranzytowych ze wschodu na zachód, wzdłuż których zostanie dokonany prewencyjny wykup świń z gospodarstw niespełniających zasad bioasekuracji na głębokość 5 km po każdej stronie drogi. Zainstalowanie szczelnych, zamykanych pojemników na odpadki żywnościowe wzdłuż dróg, które będą często wymieniane na czyste i zdezynfekowane.

4. Wykup prewencyjny świń z gospodarstw niespełniających zasad bioasekuracji wzdłuż całej granicy wschodniej na głębokości 20 km.

5. Wygaszenie produkcji w gospodarstwach niespełniających zasad bioasekuracji w strefie czerwonej i żółtej. W późniejszym okresie objęcie nakazem wprowadzenia podstawowych zasad bioasekuracji wszystkich producentów trzody chlewnej na terenie kraju.

6. Wprowadzenie zasady kompartmentu umożliwiającej dalszą produkcją trzody chlewnej przez fermę zabezpieczoną zgodnie z zasadami bioasekuracji, w której nie ma wirusa ASF, a która znalazła się w rejonie zapowietrzonym.

7. Rejestracja wszystkich świń w Polsce w centralnej bazie danych.

8. Wyznaczenie zakładów do termicznego przerobu mięsa w strefach zapowietrzonych

9. Kampania społeczna o ASF w mediach

Organizacja sztabu kryzysowego i podejmowanie decyzji
1. Forma organizacyjna sztabu kryzysowego, miejsce posiedzeń zostaną omówione na pierwszym posiedzeniu.
2. Wszystkie podejmowane działania będą omówione i poddane głosowaniu na posiedzeniach sztabu kryzysowego.
3. Każda organizacja/firma, która przystąpi do sztabu będzie posiadała głos.
4. Wiążące decyzje zapadają zwykłą większością głosów.
5. Posiedzenia sztabu będą zwoływane z 7 dniowym wyprzedzeniem. W przypadkach pilnej potrzeby pojęcia decyzji głosowanie będzie dokonywane poprzez pocztę e-mail lub na stronie internetowej poza formalnym posiedzeniem.

Budżet sztabu kryzysowego
Budżet zostanie określony na pierwszym posiedzeniu sztabu kryzysowego po przegłosowaniu celów do osiągnięcia oraz metod działania. Proponuje się, aby zatwierdzona kwota budżetu została podzielona w równych proporcjach na wszystkie organizacje/firmy sztabu kryzysowego.

Metody działania
Informację o podjętych decyzjach i działaniach sztabu kryzysowego będą przekazywane do mediów w formie listów otwartych, komunikatów i konferencji prasowych. W posiedzeniach jawnych będą mogli uczestniczyć przedstawiciele mediów.

rolnik podlaski, 2014-09-19 15:11:44

ot duraki polaczki , znowu nas szkopy uczyć rozumu muszą ....ot chocholi naród polski .

maniek, 2014-09-19 14:55:54BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

@sapek-ale Ty masz nerwy,że wybredny jesteś! @grzegorzsoł-znajdzie się Wam jakiś "Leśny Dom Seniora" i niech każdy buli za...

men2face

Do karboksyamidow proponuje dodac pentiopirad. U mnie Treoris w ubieglym sezonie wypadl najlepiej w polaczeniu z epoksynazolem