PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

To widzę że Flormex popularny sie zrobił :) za namową znajomego też zastosowałem go pierwszy raz w tym roku, ale ciężko mi cokolwiek powiedzieć o skuteczności nawozu. Zobaczymy na wiosnę co z tego będzie.

pstrąg, 2016-11-28 13:58:35

No ja znam Flormex z opowieści sąsiadów. Bardzo go sobie chwalą. Mówią, że w końcu nie maja problemu z zakwaszeniem. Ja w tym roku zastosowałem go u siebie po raz pierwszy. Zobaczymy jak podziała. Mam nadzieje, że będzie dobrze.

Adrian, 2016-10-24 13:54:39

A słyszał ktoś o nawozie Flormex? Ostatnio kolega wspomniał że znalazł dobry nawóz na zakwaszoną glebę. Skład nawozu dobry, cena ok, więc chyba się skuszę, ale może ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z Flormexem?

janek, 2016-09-29 10:08:00

a skąd ją bierzesz??

semyutah, 2014-09-30 23:00:33

gleba to podstawa !!! wszyscy dziś o tym zapomnieli.
jak nie zadbasz o podstawy, o to by glebie były dostępne składniki to nic nie pomoże. cudów nie ma (choc w reklamach to sa).
to że problemem jest dziś odczyn pH to jedno. druga rzecz, to brak rzetelnej informacji, że większość nawozów azotowych, czy azotowo-siarkowych pogłębia zakwaszenie gleby. tak jest z saletrą amonową, saletrzakiem, mocznikiem, rsm, a nawet gnojowicą, nie mówiąc już o siarczanie amonu który jest silnie zakwaszający.
o tym się głośno nie mówi !!! bo producenci nie maja w tym interesu, by wszystko powiedzieć.
trzeba myśleć i słuchać. ja mam dobrego doradcę w osadkowskim, pracowałem z kilkoma ale ten jest naprawdę kumaty. nie namawia na drogie rzeczy, liczy razem ze mną.
rok temu doradził mi siarczan wapnia, jakas agrosupra. wcześniej tez stosowałem siarczan magnezu. oba przede wszystkim maja neutralny odczyn pH, nie zakwaszają, nie zasalają gleby – to ważne.
kizeryt działa szybko tu i teraz, za to agrosupra ma łatwo przyswajalna formę siarki dla roślin i rozpuszcza się stopniowo, czyli siarka jest dostępna dla rośliny na wiosnę, dokładnie wtedy gdy jej potrzebuje. kizerytu daje mniej, za to jest cholernie drogi, agrosupra jest kilka razy tańsza, no ale trzeba dac nieco więcej. no i dodatkowo ma wapń, co jest dla mnie ważne pod warzywa ale i pod zielone. poczytajcie sobie, tu fajnie piszą o tym www.siarczanwapnia.pl

krzysztof, 2014-09-23 11:01:38BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Co kurna jest w tym roku z tymi cenami ?

jarki

No tak pierwsze to jaki masz zasoby paszowe bo kupować paszę to pomyłka