PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

tak tak pracuję w odr 25 lat głowny specjalista, mam wiedzę i swoje osiągnięcia, pobory 1630 netto-główny specjalista!czy komuś by się chciało za to pracować, oczywiście wyższe wykształcenie, do tego zaklad nie zapewnia nic...materiałów,żadnych urządzeń, nawet długopisu-to jak na niego zarabiać, aby konkurowa ć np z prywatnym doradztwem, trzeba mieć bazę ,sprzęt ,szkolenia itp...a tak ...

Andrzej, 2016-01-27 12:19:39

Prawda jest taka , że w ODR -rach pojawiło ......? Dalej nie piszę bo nie mam podwyżki już 8 lat.

rozsad, 2014-09-24 20:42:08

prawda jest taka ,że agronom,weterynarz się na wsi nie utrzymają bo rolników jest coraz mniej a po ich usługi sięgają w ostateczności

Krzysiek222, 2014-09-24 10:11:46

A wśród pracowników ODR-ów do się usłyszeć taką anegdotę że są grupą zawodową która ostatnimi czasy otrzymuje podwyżki co rok..........wraz ze wzrostem płacy minimalnej. Ale jest to śmiech przez łzy. Pozdrowienia dla pracowników terenowych ODR-ów.

agronomowicz, 2014-09-24 09:10:06

ODR-y w ogóle nie powinny "zarabiać", jako instytucja podległa MRiRW powinna być traktowana jak każda inna, w pełni finansowana z budżetu państwa. Tymczasem tzw. dotacja nie bardzo wystarcza na pensje pracowników nie wspominając o pozostałych kosztach działalności, które są w części przerzucane na samorządy (po cichu) i kamuflowane jak się da. Od lat tylko oszczędności na wszystkim, byle cudem przeżyć. Tylko jak? Bez dobrego sprzętu, odpowiedniej komunikacji i wyposażenia. Z czym do ludzi? Z długopisem za 1,50 zł i kartką papieru? Nie dzisiaj! Pan Minister twierdzi, że to wina "starej kadry", która powinna być wymieniona na młodą i ambitną. Powodzenia!!! Znajdźcie mi takiego młodego człowieka, który za pensje ODR-owca będzie chciał pracować na takich warunkach. Polecam przyjrzeć się dokładniej pracy doradców terenowych: gdzie mają biura, czym jeżdżą i za co i z czyjej "uprzejmości" muszą korzystać codziennie, nie wspominając o zaangażowaniu prywatnego sprzętu.

grochościanę, 2014-09-24 08:58:04

NIK a właściwie Farmer.pl zapomniał doczytać jak niskie są pensje tych co zarabiają dla ODR-ów,od 12 lat premierzy mówią ,że budżetówka nie dostanie podwyżek bo budżet pęknie krajowy-a posłowie,senatorzy i inni mają podwyżki z budżetu,jedni mogą inni nie mogą?!

observer, 2014-09-24 07:48:45

CZy ODR-y powinny zarabiać ?Czy tylko ODR-y? Zarobki w "terenie" blisko minimalnej pensji - no bo mogą zarabiać! Zobaczcie biura ODR, a zobaczcie np. ARiMR ! Jeżeli już mają zarabiać, to ujednolicić stawki w całym kraju, przecież wsparcie unijne w kraju jest jednakowe. Jeżeli ODR-y mają zarabiać, to dlaczego tylko one ? Niech inni zobaczą jak to jest jak są okresy "chude" gdy nie ma przyjęć wniosków !

Wacek, 2014-09-23 20:45:04BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Ja podawałem w połowie lutego,w lutym 1,5mm,a w marcu 18 mm i co miało wypłukać,ziemia puszczała powoli

Pałuczanin81

Zamiast refundacji bioasekuracji-siatka na granicy! Strefa daleko-Nas nie dogonyat.