PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Potrzebujesz finansowania? Szukasz finansów? Szukasz pieniędzy, aby powiększyć swoją firmę? Pomagamy osobom fizycznym i firmom w uzyskaniu pożyczki na rozwój firmy oraz do konfiguracji nowej firmy, która będzie miała dowolną kwotę. Get pożyczki na przystępną stopę procentową w wysokości 3%, czy potrzebujesz tej gotówki/pożyczki dla biznesu i wyczyścić rachunki? Następnie Wyślij do nas e-mail teraz więcej informacji skontaktuj się z nami teraz za pośrednictwem poczty elektronicznej: axlgroups@outlook.com

axlgroups@outlook.com, 2018-01-22 22:24:27

Witam, jestem Aariz, jesteś w potrzebie pożyczki? Czy chcesz być finansowo
stabilny? nie trzeba mieć pieniądze, aby rozwinąć swój biznes? Oferujemy wszystkie rodzaje
kredyty dla obu osób i współpracuje organów, oferujemy kredyty firmowe,
auto kredyt, pożyczki działalności, konsolidacji zadłużenia pożyczki i kredyty na poziomie 3%
stóp procentowych oraz z wygodnym czas, który jest do negocjacji. To
Oferta jest otwarta dla wszystkich, że będzie w stanie spłacić w stosownym terminie. Napisz do nas
w: aarizloancompany@gmail.com

Aariz, 2015-04-06 13:40:23

@fad, w Twoich wypowiedziach jest dużo racji, ale też nie do końca się z Tobą zgadzam. Jeśli mówisz tu o cięciu kosztów to ok, fajnie, budżet państwa podupadnie, ale tak łatwo się nie podda. Będzie chciał więcej wyciągnąć od każdego kolejno. Poza tym oszczędzanie jest dla ludzi bogatych. Ja nie wyobrażam sobie oszczędności dla przykładu takich: mam jechać orać ale lemiesze mi się skończyły i teraz co? Biorę resor i spawam te lemiesze żeby nie dać zarobić państwu i całej bandzie pośredników? Marnuję swój czas, prąd energię, opóźniam się z pracami by zaoszczędzić może ze 20 zł. Poza tym im biedniejsze państwo tym biedniejszy obywatel. A nawet jakby to wszystko miało pierdoln*ć to co dalej? Piszesz w krótkim czasie, no nie wiem czy w tak krótkim. To, żeby miasto przeniosło się z zakupami na wieś - nierealne. Mieszczuch musi mieć na tac podane i to jeszcze towar z najwyższej półki, wiem bo sam towar po części na markety wstawiam.

nick-rolnick, 2014-10-01 16:25:14

@fad. Sorki winetu gdyby ciebie słuchać, to na trzeźwo człowieka do trumny by włożyli, a aby ominąć fotoradary do Wawy człowiek polnymi drogami z tydzień by jechał. Tak więc twoja koncepcja też jest do d. maryny. Next please

lolita, 2014-10-01 15:47:11

Władza wygładza problemy i zamiata je pod dywan. Łatwiej w Polsce skazać niepełnosprawnego za kradzież batonika za 90 gr niż ministra kradnącego miliony. Afera podsłuchowa pokazała ,że rzekomo nasi ministrowie , w naszym państwie , opłacani przez naszych podatników, żywiący i pijący na ich koszt mówią rzeczy które nas dotyczą. Czyli wszystko jest ok? tak? Właśnie nie. Owi ministrowie "U Sowy" byle co jedzą i piją a to się przekłada na treść ich rozmów. Zresztą treść nieważna , ważne jest jakim prawem podsłuch założono. Propaganda mediów klaszcze temu kto kasę sypie to niezaprzeczalne , jednak widzę szansę w działaniach oddolnych które być może wydłużają drogę ale są niezmiernie skuteczne. Pozwólmy temu państwu zbankrutować. Tak jak działają ,tak jak robią, tak jak chwalą się że robią. Nie pal papierosów, nie pij wódki, oszczędzaj na podatkach. Gdzie możesz żądaj dopłat, zasiłków, odszkodowań. Unikaj ZUS-u, skarbówki , banków i fotoradarów. W dłuższej perspektywie tak można przygotować się na czasy kiedy zabraknie kasy na emerytury, renty i inne świadczenia bo to co zaoszczędzisz trwale wzmocni twój a nie rządowy budżet. Nagle okaże się ,że w krótkim czasie ilość niezadowolonych gwałtownie wzrośnie a oto właśnie chodzi. Już nie będziesz sam . Nie jest tajemnicą ,że zaoszczędzona złotówka to w skali kraju 40mln. Przypuszczam ,że w tym rozgardiaszu 1000 zł i więcej oszczędności może uszczknąć każdy z nas. Im więcej tym szybciej do celu. Miastowy kupując od rolnika drób, nabiał, warzywa, chleb taniej niż w sklepach będzie bardziej zadowolony , wspomoże nasz cel i sam zaoszczędzi . A kiedy to wszystko runie jak w 80 roku znów dostaniemy szansę której nie powinniśmy ponownie spieprzyć.

fad, 2014-09-29 18:11:29

z tą liczebnością gospodarstw przesadziłeś ale reszta się zgadza tyle że...doświadczenie mówi jak trudno rolników przekonać do polityki a jeśli już to głosy rozbijają się na różne frakcje. "Daj mi rząd dusz" wołał Mickiewicz dziś powiedziałby daj mi media a jak z tym jest nie trzeba nikomu mówić. Owszem dopuszczą czasem ludzi pokroju Andrzeja Leppera ale gdy stają się niebezpieczni posuwają się nawet do zbrodni.Propaganda jest wszechobecna i to ona kreuje rzeczywistość w której nie ma miejsca na godne traktowanie rolnków.Górnicy ledwo pierdli już znalazły się pieniądze,bo żony bo dzieci bo mieszkania a rolnik mógł kiedykolwiek liczyć na takie zrozumienie?Pamiętam nienawiść w oczach większości kierowców w czasie blokad Samoobrony,mało kto rozumiał naszą sytuację i to że my nie mamy innego sposobu żeby nas zauważono.Strajki chłopskie powrócą tylko czy do tego czasu będzie jeszcze z kim i o co się bić???

Krzysiek222, 2014-09-29 09:25:14

Głosując na KNP i tak głosujesz na czosnek który tylko rozmydla nam wyrazistość obrazu. Populistyczne hasła choćby dobre i tak nie zostaną wprowadzone w życie bo istnieje zawsze potwierdzone wielokrotnie "prawo" do kłamstwa polityka. Jako rolnicy spróbujmy sami zorganizować mądrze ruch który oprze się korupcji, inwigilacji i wpływom czosnku. Ruch oparty o zdrowe zasady współpracy rolników jest możliwy o ile wyłonimy z pośród siebie ludzi którzy nie za miliony lecz za małe uczciwe wynagrodzenie lub społecznie będą chcieli poświecić trochę czasu na działanie. Miejsce jest dla wszystkich pracujących na roli , zdanie każdego rolnika jest cenne. To nie jest głupie 5% wyborców . 2,1 mln gospodarstw rolnych to 2,1 mln rolniczych rodzin. Ten głos musi się w końcu zacząć liczyć. To nie jest kanapowa partia jednego tysiąca prominentnych działaczy. Problem polega na tym aby wszyscy rolnicy mówili jednym głosem , wspólnie wypracowanym zdaniem. Wierzę w to chociaż wydawać by się mogło ,że wielu z pośród nas na obecną chwilę zostało kupionych dobrobytem unijnych dopłat. Chwilowy dobrobyt przesłania oczy pracującym na roli gospodarzom. Więc jak to jest?
Praca rolnika polskiego jest nic nie warta? Trzeba do niej dopłacać? Ja nie chcę aby ktokolwiek do mnie dopłacał. Niech mi zapłacą za moje towary tylko tyle ile powinny one kosztować. A jeżeli już ktoś robi mi łaskę że wyrównując dochody dopłaca mi do mojej produkcji to niech również wyraźnie powie że produkcja rolna , praca wielu rolników jest nieopłacalna. Nieopłacalna , czyli niedochodowa. Więc co ma być przedmiotem opodatkowania panowie pseudoeksperci. Rolnicy godząc się na dopłaty musieli zgodzić się na spore wyrzeczenia. Zakaz sprzedaży bezpośredniej mięsa, wędlin , serów, jaj, nakaz zasiewów roślin wskazanych przez UE, zakaz wędzenia i wiele innych. Parodią jest to ,że w naszym państwie pseudopolitycy twierdzący ,że teoretyczna Polska to ch.., d..., i kamieni kupa, wpychając nas w konflikt z Rosją tak naprawdę ingerowali w nasze rolnictwo skazując nas na eksportowy niebyt. Robią to bez konsekwencji a nawet otrzymują za to intratne posadki. Już dawno należało spisać nazwiska wszystkich polityków którzy nie przejmując się losem Polaków gnali na Ukrainę z hasełkami jacy to oni mocni w gębie a nie w czynach. Niechby tam zostali zawsze skoro polska koszula im taka niewygodna . Kto teraz pozamiata ten bałagan? Eksportu nie ma. Mięso, sery, jabłka i inne stoją . Przychodów nie ma a na głupie zbrojenia trzeba wydać miliardy , tylko skąd . Oczywiście od podwójnie oszukanego rolnika. Osobiście , w tej sytuacji ,nie będę łożył na bandę prezesów, członków zarządu, 800 tys. armię urzędniczych darmozjadów i ociemniałych i głuchych ministrów. Chcą jadać "U Sowy" niech jadają za swoje. Chcą wojny, niech sami walczą i kupią sobie dzidy. Swoje plony sam sprzedam w kręgu swoich znajomych nie bacząc czy mi na to pozwolą czy nie. Sprzedam każdemu czy to Polak, Rosjanin czy Niemiec bo problem źle rządzonej Ukrainy to nie jest problem polskiego rolnika. Mój problem to źle rządzona Polska i dlatego zrobię wszystko aby ten problem zniknął . Kiedyś byłem biedny , lecz byłem dumny z Polski i Polaków. Dzisiaj jest mi po prostu wstyd.

fad, 2014-09-28 23:37:50

fad nie masz racji masz 100 racji

Krzysiek222, 2014-09-28 19:35:55

Rząd nie ma pieniędzy, on musi je nam zabrać w formie haraczu podatkowego. Państwo to my i ten anty Polski rząd nic nas nie szanuje.trzeba z nimi zrobić w końcu porządek, ja głosuje za KNP, które obiecuje zniesienie podatku dochodowego, przywrócenia odpowiedzialności karnej dla nieuczciwych urzędników i polityków itd... Dowodem na to ,że dotrzymają obietnic jest to, że media współpracują tylko z rządzącą bandą komuchów, bo boją się wszyscy Prawicy.

Polak, 2014-09-28 19:20:54

Ochrona polskiego rolnictwa przed wyzyskiem, fałszerstwem i niekontrolowaną przez nikogo wyprzedażą zakładów przetwórczych jest nadrzędnym elementem zachowania kondycji krajowej produkcji rolnej. Istnieje pilna potrzeba przeciwstawienia się spekulacyjnym metodom zarabiania na pracy rolników przez osoby z kręgów finansjery która niczego nie produkuje i nie przetwarza lecz niepotrzebnie wpina się w łańcuch obrotu produktami rolnymi i przemysłowymi zwiększając cenę surowców i komponentów do produkcji ostatecznego wyrobu konsumpcyjnego. Giełda, spekulacje, fałszywe prognozy, podatkowe judzenie, szerzenie nadprodukcyjnej paniki i wmawianie nam ,że każde minimalne wydarzenie na świecie ma wpływ na cenę naszych produktów rolnych. Gołym okiem widać że nasze państwo polskie , nasz rząd nie kontroluje tych machinacji i nie jest zainteresowany ukróceniem tych procederów . Zainteresowanie rządzących skupia się głównie na nakładaniu podatków i akcyz w jak największym wymiarze na produkty rolne i na środki do produkcji rolnej. Dla rządu spekulacja jest w tym pomocna gdyż do wyższych cen nalicza się wyższy podatek VAT i akcyzę a tym samym wpływy do rządowej kasy rosną.
Państwo polskie to my! Budżetowa kasa państwa polskiego to nasze pieniądze . Dlaczego więc rząd Polski posługuje się naszym państwem i budżetem w sposób niegospodarny? Wynagrodzenia, odprawy i premie rządowych prominentów, rozsianych w naszych państwowych spółkach odbiegają kilkadziesiąt a nawet kilkaset krotnie od rzeczywistości będąc jedynie prywatnym uznaniem zasług kolegi dla kolegi.. Skąd pochodzą środki na opłacanie tych "kolesi"? Otóż z tego co poprzez spekulacje i podatki zabrano rolnikom. Dodatkowo stwarza się pozory dbałości o rolnika i rolnictwo a w rzeczywistości, tego cyrku już nikt nie ogarnia. Nikt nie buduje bazy przechowalniczej, eksportowej i przetwórczej. Cały wysiłek skupia się na tym jak uzyskać z kilograma czystej wieprzowiny 5 kg wędlin a z kilograma mąki 5 bochenków chleba. Podsycany konflikt miasta i wsi ma wskazać że to rolnik jest winien że przetworzone produkty w sklepach są drogie. Rolnik nie płaci ZUS-u bo i po co, jeżeli po trzydziestu latach jego opłacania ciągle słyszymy że ZUS jest na krawędzi bankructwa a nasze emerytury będą miały głodowy wymiar. Za co i po co są robione kolejne komputeryzacje ZUS-u , kupowane telebimy i inne elektroniczne zabawki z których nawet sami pracownicy ZUSU nie są w stanie obsłużyć. Oczywiście są to kolejne, intratne zamówienia dla kolesi którzy z ZUS-u wypompowują nasze pieniądze. Flaki się w brzuchu przewracają gdy kolejna banda pseudo doktorów marzy o wprowadzeniu kolejnych podatków. Już planują jak tu obłożyć dopłaty bezpośrednie , nie zauważając ,że w większości owe dopłaty są corocznie systematycznie zmniejszane( okradane) przez poprzedników owych doktorów skocznie wchodzących UE w odbyt. Może to już czas przejrzeć papiery owych uczonych którzy jeszcze żadnego przemysłu nie zbudowali ( a nawet go rozpieprzyli) a już chcą obłożyć podatkami rolnictwo. Tym samym wrócimy do początku mojej wypowiedzi. Podatki zostaną wkalkulowane w rolniczą produkcję. Od wyższych cen ,cena spekulacyjna będzie jeszcze większa. Przetwórca podniesie cenę ostatecznego wyrobu a rząd z dbałości o państwo polskie ściągnie wyższy VAT, PIT i akcyzę.
Można też z przekory nie kupić od polskiego rolnika jego rzekomo drogich produktów. Można je kupić taniej choćby na Ukrainie. Jednak tu mamy problem. Dolary i euro na drzewach nie rosną, a jak długo w końcu można dopisywać dolarowe pożyczki do długu naszego państwa. No i po co w tym wypadku marzyć o podatkach których nikt nie zapłaci z powodu braku rolniczych obrotów.

fad, 2014-09-27 22:24:00

@amalgamat. masz +. Dodać jeszcze trzeba, że te marionetki nie są nawet godne Jakuba Szeli. Całe szczęście, że ta gawiedź nie wie kto to taki. "Bolsawicki" syf nad Wisłą nastaje i obstaje w gronostaje..

kongo, 2014-09-26 22:45:09

Ci ludzie, mieniący się przedstawicielami ( ciekawe kto im dał takie prawo ?) Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej przedstawiają raczej propozycję rozpieprzenia polskiej wsi i posłania większości rolników na garnuszek opieki społecznej. Najpierw nadgorliwi weterynarze rozwalili produkcję zwierzęcą ( i dalej to czynią z wielką determinacją ) , to teraz pseudo ekonomiści chcą dokończyć dzieła i rozwalić całe rolnictwo, które znają tylko z fałszywych raportów i szyb samochodów. Chłop polski przetrwał sanację, okupację, Stalina i komunę, ale już rządów postsolidarnościowych nie przetrwa. Czy ktoś słyszał o podatku dochodowym zwiększającym efektywność gospodarowania ? Jest wręcz odwrotnie ! A za podatkiem dochodowym pójdzie podatek VAT, gdzie chłop za każdy zjedzony przez siebie kilogram własnych kartofli czy własną kurę włożoną do garnka, będzie musiał odprowadzić należny fiskusowi podatek. Oj, wy ekonomisty ,,kury szczać prowadzać" , jak by to powiedział Marszałek Piłsudski . No tak, ale przecież tacy ,,specjaliści od rolnictwa" biorą pensje z podatków, a nie z zysku wypracowanego przez własną firmę.

amalgamat, 2014-09-26 20:56:25

Do tego wszystkiego doliczmy obciążenia z tytułu obsługi księgowej rolników. Opłata za to bedzie więcej wynosić niż większość teraz płaci podatku rolnego ! Opodatkowanie dopłat, obsługa księgowa, sam podatek, wzrost liczby urzędników w US. Komu to potrzebne ??

Chłop, 2014-09-26 18:39:30

Może by tak wysłać tych ekspertów na wieś przynajmniej, żeby się zapoznali z tym o czym mówią. Tylko ja bym miał obawy powierzyć im gospodarstwo 10 hektarowe do samodzielnego kierowania nie mówiąc o większych.

A. Krzak, 2014-09-26 10:40:56

No przecież dopłaty bezpośrednie czy też inne płatności to przychód a nie dochód !!!!!
Ktoś kto wypisuje takie rzeczy to powinien chyba dostać Nobla z ekonomii!!!!!!

Andrzej, 2014-09-26 09:54:40BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

sapek

... oj tam wyprzedził... pogoda była... ekipa na moją "rzucaną" sadzareczkę była, sadzeniaki były, pole przygotowane było... to się...

lokizom

U mnie w jęczmieniu zwykle starcza skrocic doklosie, tutaj etefon jak już bym zastosował. Ale to może być rok w którym będzie...