PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

....alem się ubawiła jak na Jasiu Fasoli....
....o co do podatku dochodowego najpierw musi być wola polityczna.....i już wiadomo, że ucieczka od gruntowego jest w plecy budżetowi.....w jeszcze w takim roku jak ten...
....ekonomia no cóż...baba mało wie , mało rozumie...i tak sobie przędzie .....mmm.....w przeciwieństwie do wszystkowiedzących.... którzy muszą pieprzyć ......wieprza, żeby zaistnieć. Niektórzy łapią się na te przyprawy bo nie mają pojęcia.....
...a ....,że baba na zagrodzie może być większa wojewodzie.....:)niekoniecznie w konkursie mycia wieprza.....co mnie nie zabije to mnie wzmacnia wiec ...szkoda wysiłku......
Można przeczytać........teoria ekonomii jest najbardziej widoczna u...rolnika na podwórzu.....
A tak w ogóle to sporo czytam.....polecam " Egipcjanina Sinuhe" za noc ..... prawie cały tom ...bardzo wciąga.....nawet po całym dniu pracy....PA....koniec przerwy i rozrywki...:)...lecę "studiować ekonomię"

z.., 2014-10-06 11:58:45

@r-nick
Też jesteś tępy. Nie wiedziałem, że to kobieta, ale co to ma do rzeczy? To, że jest kobietą nie upoważnia jej to tego żeby pleść bez sensu. Zabiera głos na tematy zupełnie jej obce jak języki obce. Czy ja dyskutuję z nią o rolnictwie? Czytasz ze zrozumieniem agresywny tłumoku ze wsi? Może na rolnictwie się zna z autopsji. Nie zamierzam z nią dyskutować o nawożeniu NPK czy o myciu wieprzy, więc jej nie ocenię w tym zakresie. Podkreśliłem może niezbyt subtelnie (dopasowałem język do jej poziomu ‘wyrafinowania’), że nie ma pojęcia o tym co pisze nt. podatków. A jest chamem kwestionuje kompetencje ludzi, którzy przeczytali więcej książek na ten temat niż ona w życiu „SuperEkspresów”. Jeżeli ma trochę rozsądku to powinna docenić to, że życzliwie udzieliłem jej dobrej rady.

B2R, 2014-10-05 23:25:26

....z dobrego źródła...... przez najbliższe dwa lata ( a nawet cztery jest perspektywa)nie będzie podatku dochodowego....
.."eksperci" muszą coś mówić, żeby zaistnieć i zarabiać 2000zł za prelekcję....ich gadanie na razie nie przekłada się na podatek dochodowy....

z.., 2014-09-29 18:36:18

Autor: MP 24-09-2014 15:31
Podatek dochodowy dla rolników to konieczność.
"Wersja ta zakłada, że podstawę opodatkowania stanowiłby dochód pomniejszony o składkę KRUS i podatek od ziemi. Do dochodu gospodarstwa byłyby zaliczane dopłaty."
@rolnik , umiesz to przeczytać ze zrozumieniem? Skoro podstawą opodatkowania ma być dochód, a w jego skład mają wchodzić dopłaty, to jest to równoznaczne z opodatkowaniem dopłat.
Jesteś strasznie naiwny, skoro sądzisz, że jakikolwiek podatek będzie skonstruowany przez rząd tak, że będzie dla tegoż rządu nieopłacalny.

r-nick, 2014-09-28 22:55:28

Dopłat nie mogą opodatkować !!! czyli dochód będzie miała mała część,rolnicy masowo upomną się o wszelkie odliczenia i zasiłki i się okaże że dla państwa będzie to nie opłacalne

rolnik, 2014-09-28 21:49:17

Doje.ać dochodowy, pozostawić rolny, kredytów nie wliczyć w koszty- tylko w dochód, świnia poniżej 5 zł, mleko poniżej 1 zł, dopp.eprzyć kary za przekroczenie limitu, zmniejszyć i opodatkować dopłaty, karać za zazielenienie i zmianowanie, to sposób PO-PSL na pozamiatanie polskiego rolnictwa.Te sqrwysyny nas wykończą,jeśli nie my ich. A więc na KNP.

franek, 2014-09-28 21:28:50

Trzeba oderwać od koryta tą hołotę,która by nas tylko karała haraczem podatkowym. Zbrodniarze, nie dojść ,że i tak jest ciężko, to będą nas dalej gnębić, a potem na obiadzik pójdą za 2tysiaki. Będę głosował na KNP oni zlikwidują podatki dochodowe i wsadzą do paki przestępców politycznych i gospodarczych.

Polska, 2014-09-28 19:09:44

Ponoć jak komuchy podnoszą podatek na papierosy i alkohol to walczą z nałogiem. To ciekawe jak podnoszą podatek od naszej pracy , to z czym walczą te barany?

Polska, 2014-09-28 19:07:15

Feudalizm straszny ustroj trzeba bylo placic dziesiecine tak uczono nas w szkole.Polska rzeczywistosc 27%,a feudalizm tylko 10%piekny to byl ustroj-prawie polowa pracyjacych to administracyjni pracownicy,pozostali pracuja na nich emerytow i rzadowe pensje limuzyny itp.oraz ksiezy.Jestesmy skluconym spoleczenstwem co rzadzacym jest na reke,wybralismy ich aby reprezentowali nasze interesy nie ukrainy,za to biora chorendalne pensje z naszych podatkow,a my mamy embargo.Zapierniczamy placimy podatek-kupujemy placimy podatek jestesmy podwojnie opodatkowani wiec zabieraja nam polowe dochodow a my ryczymy do siebie jak bydlo i cierpimy za pomysly wybranych przez nas i oplacanych przez nas naszych wspanialych cukownie nami rzadzacych politykow.Nie wydaje wam sie ze to oni sa winni naszej sytuacji dlaczego wyladowujemy na siebie swoj gniew i flustracje?Smieja nam sie w twarz,grabia kraj dzialaja na szkode narodu ...nie skaczmy sobie do gardel sa w tym kraju winni tej sytuacji!!!

chlop feudalny, 2014-09-28 12:57:15

No to zostało nam tylko jedno. Organizować się! Sam przemyślam jak to rozpocząć aby miało to sens i odniosło pożądany skutek. Może ograniczymy sadzenie czosnku a może uruchomimy ponownie ten hotel na południu Polski. Blokady i strzyżenie mieliśmy już za Lepera i się sprawdziło. Myślę że aby było lepiej to najpierw musi być gorzej. Skoro państwo, rząd gra z nami nieczysto to może wzorem innych my też zrobimy mały faul na początek. Jena paczka papierosów wypalona mniej to ile zł w podatku mniej? Podobnie każda butelka wódki, wina i piwa. To na początek, a powiem Wam że jest to cholernie skuteczne i dodatkowo całkiem legalne. Niby jesteśmy ok. a w ich mniemaniu okradamy ich codziennie na 5 zeta. Rocznie to niezła sumka. proszę spróbujcie.

fad, 2014-09-27 23:10:31

Kinga dziołcha pierwsza klasa, tylko gdzie jej szukać i czy pierogi lepić umie?

ułan z Grudziądza, 2014-09-27 00:14:56

Wszystkim skażonym bolszewickimi manierami burakom mogę zasadzić marchewkę i grządkę buraków na potylicy. Kto chętny? Swoją drogą, aborygenom trzeba dawać wędkę, by po zasiłki nie chodzili, a nie dawać złamany kij na który nawet kijanki złapać nie można. Tak czy nie?. Pomagać ludziom, a nie szkodzić.

kinga, 2014-09-26 23:19:29

@mistowy. Ty raczej kaliningradzki jakiś jesteś niż miastowy. Brukwi krulewieckiej się najadłeś, że tak ładnie kadzisz? Smród idzie, po gaciach że hej.

wioskowy, 2014-09-26 22:57:23

b2r sam jesteś skończonym chamem i nieukiem który uważa, że ma monopol na obrażanie innych. W porównaniu chociażby z @z jesteś zupełnym ignorantem próbującym zabierać głos w temacie, na którym kompletnie się nie znasz. Zakładając, że na tym forum każdy może (nawet taki buc jak ty) przedstawić swój punkt widzenia, to chociażby przez grzeczność i dobre wychowanie nie odmawia się go kobiecie. Zwłaszcza, że ona- w przeciwieństwie do ciebie- zna się na rolnictwie.

r-nick, 2014-09-26 18:41:55

To jest skandal ! takie wypowiedzi a politycy co nic nie musza produkować mogą zarobić w rok miliony!
Miasto i wieś POBUDKA!

rolnik, 2014-09-26 14:50:05BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Kowary rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Rzeszów rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków, Krowodrza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Od rana mżawka jest dobrze 

ikcomas

U mnie na pierwszy szedł Toprex teraz pójdzie Yamato + Proteus i niech sobie radzi, jak sobie chce zresztą. Są takie sztuki, że ledwo od...