PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Jeśli szukacie dobrej jakości kursów to osobiście polecam Jak używać Google ? - super oferta kursów i szkoleń z najwyższego topu dla seniorów https://aasynetu.pl/konkurs-aasy-netu
- niesamowite filmiki edukacyjne które pomogły mojej babci w obsłudze komputera !

Tomo332, 2017-07-26 14:39:16

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.
FAGROS s.c. powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku rolniczego. Naszym celem jest kompleksowa obsługa gospodarstw rolnych w zakresie maszyn i urządzeń rolniczych. Partnerskie stosunki jakie tworzymy z naszymi klientami pozwalają nam wychodzić na przeciw ich wymaganiom.
Chętnie odpowiemy na wszelkie interesujące Państwa pytania i kwestie- zapraszamy do kontaktu.

Fagros, 2015-04-28 14:52:01

Ano dlatego, że Rosjanie na rynek powszechny, kupują jabłko tanie. To wszystko i nie ma w tym głębokiej filozofii. Czas sadownikom, zacząć wymieniać na bardziej handlowe odmiany. Wtedy ... coś się zmieni. Ultimo ! to wszystko.

Lord Vader, 2014-10-11 22:31:24

Gdyby polskie jabłko było tak słabej jakości jak o tym mówisz to byśmy je musieli całe przekisić w Polsce bo by nigdzie za granicę nie wyjechało. Jeśli nie spełniają oczekiwań klienta zagranicznego to ciekawe dlaczego tylko 20% naszego jabłka jest spożywane i przetwarzane w Polsce, reszta idzie na eksport. Jeżeli chodzi o spełnianie jakichkolwiek norm to nasz wspaniały kraj z naszym idealnym i wyrywnym do spełniania wszelakich norm rządem jesteśmy w czołówce śmierdzącej Unii a nawet świata. Więc jeżeli nie znasz tematu to nie zbieraj głosu bo takich jak ty to tu jest na pęczki.

nick-rolnick, 2014-10-11 14:53:08

Gdyby polskie jabłka były gorszej jakości to nie byłyby eksportowane do Rosji. U siebie może produkują z byle czego, ale jak sprowadzają to narzucają normy ostrzejsze od unijnych

T.B., 2014-10-11 13:58:32

@gojpol, może jakoś tam zdobyłeś ten płatny dyplom, ale z technologią żywności masz niewiele wspólnego. Raz, że polski sadownik produkuje jabłka nienadające się na cydr, a co najwyżej na jabol - ale pewnie wiesz, że tu sypie się siarkę i uzywa innych drożdży. Dwa, polskie jabłka są lichej jakości i nie spełniają oczekiwań klienta zagranicznego. Zejdz pan na szybciej ziemie ze swoim polskim cydrem.

Lord Vader, 2014-10-11 11:28:05

Prawda jest taka,że wypina się każdy na każdego. Jest to tylko uwarunkowane sytuacją i stabilizacją w danym dziale. Jak mleko płaci i jest zbyt to mleczarze mają gdzieś całą resztę, dzisiaj płacz bo mleko tanieje i jeszcze widmo kar. Jak zboże płaciło to producenci zbóż mieli w nosie całą resztę bo oni zysk mieli, teraz ze zbożem się sytuacja trochę zmieniła - płacz. Producenci drobiu daleko w tyle mieli wszystkich bo drób się opłacał. Dziś cena można powiedzieć nie do końca stabilna- płacz bo kredyty, bo się nie opłaca, bo pasza droga. Producenci warzyw też dwa lata mieli w miarę dobrą opłacalność, teraz nie ma zbytu i cen - płacz. To samo dotyczy sadowników. Więc twierdzenie, że się sadownicy wypięli nie do końca jest trafne. Dzisiaj takie czasy - każdy na każdego (...) kładzie bo mnie to nie dotyczy, a prawda jest taka, że wszyscy żyjemy z tego co da nam ziemia i nasza ciężka praca. Może ten rok wszystkich rolników czegoś nauczy i rolnicy się zjednają, czy to producenci zbóż, drobiu, owoców czy trzody chlewnej. Mówię o tym roku, a następny wcale lepiej się nie zapowiada więc będziemy mieli szansę się zjednać i może razem coś w końcu osiągnąć dla całej gospodarki rolnej w naszym kraju.

nick-rolnick, 2014-10-10 10:42:05

Trudno sie nie zgodzić z Panem Andrzejem takie są fakty tylko rolnicy jak całość mają szanse coś ugrać, ale sadownicy wypieli się na resztę bo myśleli tylko o sobie, a dziś......

Marek, 2014-10-10 09:53:32

Jestem inżynierem ,ale nie rolnikiem. Piszę to dlatego ,że w moim zawodzie oowiązuje zasada właściwej organizacji pracy przy procesach technologicznych i inwwstycyjnych ,aby osiągnąć największą efektywność i wydajność . Nie rozumiem sadownikow ,dlaczego nie porafią własciwie się zorganizować !!! Jeśli inwestują w chłodnie i aby przechowywać jabłka ,czyli towar nie przetworzony ,to w celu zabezpieczenia się powinni zorganizować wspólne przetworstwo - dla wielu organizacji sadowniczych. Nie wystarczą prechowalnie i produkcja soków. Propnuję zakupienie jakiejś zamkniętej gorzelni ,lub kilku i rozpoczęcie własnej produkcji cydru !!! Należy też walczyć o to ,aby nie był on objęty akcyzą. Jeśli piwo nie jest nią objete ,a ma nawet 20% alkoholu to dlaczego jest nią objęty cydr ,ktory ma 4.5 % ??!!! TEN ARGUMENT NALEŻY PODNOSIĆ !!!

Gojpol, 2014-10-09 21:26:57

(...) z tej uni jak najszybciej, kupić merkel dildo na pożegnanie, odciąć się od tych bandytów bo wykończą nas jak baterie w wibratorze.

FrankMir, 2014-10-09 20:20:35

Tak,tak panie Maliszewski!!!
A czy pamięta pan co pan mówił przed wstąpieniem do UE?
Nie chciał pan popierać postulatów innych grup rolników np.producentów zbóż czy wieprzowiny ws.wywalczenia równych warunków konkurencji na wspólnym rynku UE.
Stwierdził pan wtedy,że sadownicy są już tak "NOWOCZEŚNI",że po wstąpieniu do UE będą mogli już bez przeszkód sprzedawać swoje owoce w całej UE i zbijać na tym olbrzymie kokosy!!!!
A inne grupy rolników niech się też tak unowocześniają a nie tylko narzekają!!!!
A teraz dobrze tak sadownikom za to ich wymądrzanie się!!!
Ja zawsze uważałem i uważam nadal,że wszystkie grupy rolników powinni walczyć razem o swoje interesy !!!!
Ale na sadowników to jestem nadal strasznie WKURWIONY!!!!

Andrzej, 2014-10-09 14:16:56BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Ja się ciągle uczę zalecają to kurki i temu podobni magicy :D Z tebukonazolem już kilka lat w rzepaku robię nazywam to yamato+  Od...

Pałuczanin81

Yamato to jakiś  "gotowiec"mięszaniny tiofanatu?  Czyli zalecasz Topsin+tebu(mondatack,amistar itp)