PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Nic w kierunku lepszego prawa łowieckiego nie będzie zrobione , w obecnym stanie rzeczy. Niema ku temu żadnej dobrej woli w kręgach ustawodawcy. Gdyż lobby myśliwskie nawet w śród wymiaru sprawiedliwości jest mocne , a obecne prawo mają gdzieś, Wystarczyło by na podstawie tylko obecnego prawa łowieckiego , prawidłowo szacować i wypłacać odszkodowania , egzekwując go prawidłowo , a nadmierny poziom pogłowia natychmiast by się zmniejszył. Bo zbankrutowały by koła łowieckie i zarządcy okręgów łowieckich , a biurokraci będący w tych kołach łowieckich przestali by być myśliwymi. I żadne układy lobbystyczne by nic nie zmieniły poza tym że pozostali administratorzy myśliwi wpłynęli by na ten stan rzeczy aby zmniejszyć stan pogłowia obawiając się bankructwa swych kół łowieckich gdyż ich lobby myśliwskie wypadło by z gry i nie mieli by już gdzie polować z godnie z prawem .A tak to oni ignorują ten nadmierny przyrost pogłowia nie zważając na to że taka nadmierna populacja wyrządza potężne szkody właścicielom upraw. I w tym stanie rzeczy nadal próbują w obecnym czasie wykorzystać do własnych celów udział skarbu Państwa dla wspierania swych celów myśliwskich. Koła łowieckie działające w obecnym stanie prawnym to towarzystwa wzajemnej adoracji i wspierania się w układach społeczno-polityczno-gospodarczych czy towarzyskich swych członków. W tym obecnym stanie pogłowia wystarczy powrócić do planów hodowlanych z lat osiemdziesiątych i sprawa jest załatwiona z powstawaniem szkód, ale do czego oni by wtedy strzelali?. NAJLEPIEJ JAK WSZYSCY SIĘ RZUCIMY NA KASĘ , TO JAKIE PODATKI BĘDZIEMY PŁACIĆ?. Uważam że wymiar sprawiedliwości jest uwikłany w lobby myśliwskie i konserwuje układy aby koła łowieckie nie musiały wypłacać należnych prawidłowych odszkodowań poszkodowanym, i nie karzą kół za nieprzestrzeganie prawa. Wiem coś na ten temat gdyż sam przeżyłem proces sądowy w obu instancjach i wiem jakie odszkodowanie mi się należało na podstawie prawa a jakie Sąd zasądził .A wniosek z tego wyroku drugiej instancji dla kola jest prosty : po co mamy prawidłowo szacować i wypłacać odszkodowania poszkodowanym ? niech poszkodowani idą do Sądu , a tam i tak ugramy swoje.. NIECH ŻYJE BEZPRAWIE.

rolnik, 2014-10-16 21:00:49

do Hubertus:

dlaczego mam czytać ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 12 listopada 2002 r.
w sprawie rocznych planów łowieckich i wieloletnich łowieckich planów hodowlanych.
Dz. U. z dnia 23 listopada 2002 r.

???

przecież to rozporządzenie NIE OBOWIĄZUJE od 1 stycznia 2006 r.

obecnie czytać należy rozporządzenie Ministra Środowiska z 13 listopada 2007 r.
Pan jest myśliwym i o tym nie wie ?

Tam jest taki ciekawy przepis - paragraf 5 ust. 1 pkt 5. Tylko pytanie - jak go stosować, skoro szacunki szkód łowieckich, dokonywanych przez koła łowieckie, są tak drastycznie zaniżane ?

Komuna to brak poszanowania prywatnej własności, proszę Pana.

Czy w II RP myśliwi też szacowali szkody samodzielnie ?
refleksyjny, 2014-10-14 13:47:50

Dz.U.02.194.1640
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 12 listopada 2002 r.
w sprawie rocznych planów łowieckich i wieloletnich łowieckich planów hodowlanych.
Dz. U. z dnia 23 listopada 2002 r. Nr 194 poz.1640
ze zmianami Dz.U. z dnia 23 kwietnia 2003 r. Mr 89 poz.841
Czytaj tekst ze zrozumieniem w co wątpię i tak masz własne refleksie głęboko poparte nienawiścią do myśliwych.
Do refleksyjny:
Nie mam zamiaru kopać się z koniem! W marcu 2014r. wszystkie plany roczne zostały zatwierdzone przez nadleśnictwa i co z tego? Pan minister nakazał leśnikom anulować zatwierdzone plany i zarządził zwiększenie odstrzału dzika o 25%. Koła łowieckie mają te plany wykonywać bo jak nie to kara finansowa.
Za wikipedia : Polski Związek Łowiecki – ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie. Jego geneza sięga XIX wieku i działalności pierwszych na ziemiach polskich towarzystw łowieckich. Utworzony w 1923 roku w Warszawie Centralny Związek Polskich Stowarzyszeń Łowieckich, przekształcił się w Polski Związek Stowarzyszeń Łowieckich (1929 r.), a następnie przyjął nazwę Polski Związek Łowiecki (1936 r.).
O jakiej komunie Ty mówisz? chyba o tej komunie ekoterorystów naćpanych pewnym ziołem.
Pozdrawiam wszystkich myśliwych i składam najlepsze życzenia z okazji nadchodzącego naszego święta Nie Wam knieja i św. Hubert darzy.
Nie dajcie się koledzy gnoić !!! Nie dajcie się dymać finansowo przez cwaniaków z administracji państwowej. Choroby zakaźne zwierząt ma obowiązek zwalczać państwo na koszt podatników a nie na koszt myśliwych.
Darz Bór!!!

Hubertus, 2014-10-14 13:08:36

a przy okazji - nieprawdą jest, że "Lasy Państwowe działające w imieniu skarbu państw ustalają wieloletnie plany łowieckie".

art. 8 ust. 3e Prawa łowieckiego:
dyrektorzy regionalni PGLLP sporządzają
a marszałkowie województw i PZŁ UZGADNIAJĄ wieloletni plan łowiecki

a wiesz Hubertusie czym się różni w języku prawnym "uzgadnianie" od "opiniowania" ?

Więc nie wciskaj mi tu ciemnoty

refleksyjny, 2014-10-14 12:24:50

do Hubertus

O tym własnie piszę, odpowiedzialności nie można rozmywać. Niech jeden podmiot decyduje o wielkości stada dzików na moim polu. I niech za to płaci.

Nam tu żadnych pośredników nie trzeba.

A Wy konserwujecie tylko chory układ. Bo największe koszty w ostatecznym rozrachunku ponosi kto inny.

refleksyjny, 2014-10-14 11:57:04

Przysiengali to niech sie za te dzikie świnie wezmą. Nie po to na nich podatki płacim!

ja, 2014-10-14 11:47:41

Do nawiedzonego, niedouczonego, heretyka pod tytułem „REFLEKSYJNY”
To nie kto inny jak Lasy Państwowe działające w imieniu skarbu państw ustalają wieloletnie plany łowieckie gdzie np. w podlaskim założyły do 2020 roku wzrost populacji dzika z 11000 do 16000 sztuk. Ekoteroryści działają tylko tam gdzie można wyciągnąć kasę. Was interesuje roślinka, żabka, chrząszcz w imieniu obrony gatunku wisicie na drzewach do momentu wypłacenia kasy przez inwestora i w tym jesteście konsekwentni. Dostaniesz 150 zł i odławiaj sobie dziki, które w stanie wolnym są własnością państwa. A od myśliwych wara dyletancie.

Hubertus, 2014-10-14 11:04:34

do koza:

moje pojęcie o sprawie jest takie, że mnie się proponuje odszkodowanie w wysokości 1/10 wartości szkody, a pies sąsiada myśliwego na kotlety z dzika już nie może patrzeć ;)

Ja mam to znosić ? w imię czego ?

refleksyjny, 2014-10-14 10:35:30

Do studi79:

no właśnie o to chodzi, że "Ci kolesie" robią to za własną kasę. I we własnym interesie.

Ponieważ socjalizm już się skończył, nie można wymagać od kogoś, żeby pracował społecznie. I nie można stawiać własności uspołecznionej ponad własność prywatną. I nie można Organizacji Ludu Pracującego Miast i Wsi (PZŁ) stawiać ponad resztą społeczeństwa.

Teraz mamy problem z odstrzałami sanitarnymi, bo badanie weterynaryjne kosztuje 150 zł, a "Tym kolesiom" nie opłaca się dokładać do nie swojego interesu.

Czasy społeczników już się skończyły. Problemy mają być rozwiązywane w sposób skuteczny . Pensje, nocne godziny, służbowe samochody - gdybyśmy myśleli tylko takimi kategoriami, to do dzisiaj czuwałoby nad nami ORMO :)

refleksyjny, 2014-10-14 10:27:29

Kukurydza ,kukurydza ,kukurydza to ona doprowadziła do takiego nadmiernego rozrostu dzika ,ale to nie wina rolnika ,on jest zawsze nie winny i poszkodowany ,co mogą zrobic myśliwi ,w łanach kukurydzy ,nic trzeba czekać na zbiory ,a świnie się mają dobrze ,tu sami myśliwi nic nie zrobią tylko poprzez nękanie szkodami ,koła będą upadać a z problemem stwożonym przez rolników zostaną sami rolnicy ,tu trzeba zacząc od innego poglądu na temat upraw kukurydzy ,bo tu jest cały problem związany z nadmierną populacją dzika ,i ze stratami rolników jeśli tego nie zrozumiemy to wspólnie ,rolnicy i myśliwi poniesiemy klęskie w walce z tym szkodnikiem

zajac, 2014-10-14 10:18:29

Wybic jasne masz racje tylko to nie taka prosta sprawa jedz i spróbuj jakie to łatwe ,na hodować to łatwo ,nasadzić kukurydzy całe hektary ,aby miały gdzie się schowac i żreć to łatwo ale brać odpowiedzialnośc o to że został zachwiany ,przez takie działana cykl rozrodczy dzika i jego nadmierna populacja , to już nie łaska .Panowie zrozumcie jak tak dalej będzie to każdy dostanie po tyłku .

zajac, 2014-10-14 10:09:01

refleksyjny : ty nie masz pojęcia o sprawie, zależnościach, uprawnieniach i kompetencji poszczególnych podmiotów działających w dziedzinie łowiectwa a gadasz jak nawiedzony talib. Poducz się chociaż trochę i nmie osmieszaj się takimi "radami".

koza, 2014-10-14 09:43:52

Do refleksyjny

Tylko na razie Ci kolesie jeżdżą i strzelają za własną kasę. Niech ich będzie potrzeba tylko 15 tysięcy zawodowców zamiast 120 amatorów. Daj każdemu pensję, nocne godziny, auto terenowe i broń z dobrą optyką coby byli skuteczni. Wiesz jaka to będzie kasa? Z budżetu czyli mojej i Twojej kieszeni. To ja już wole żeby za swoje strzelali a od mojej kasy wara.

studi79, 2014-10-14 08:48:27

W Podlaskiem należy wybic wszystkie dziki. Chyba że są one święte.Wszelkich tzw. zielonych przegonić do lasu, bo oni klepią od rzeczy i przeszkadzają Wtedy będzie ordung.

BIMBER, 2014-10-13 16:39:35

do Hubertus:

organizacje zielonych i obrońców zwierzątek konsekwentnie domagają się przejęcia przez Państwo całkowitej odpowiedzialności za regulację populacji zwierząt dziko żyjących. Konsekwentnie od lat twierdzą, że prywatne kółka zabawowo-rozrywkowe nie mogą zastępować Państwa, ani też reprezentować całego społeczeństwa.

Należy zadać retoryczne pytanie, komu zależy na tym, żeby dzika było dużo - żeby Św. Hubert dażył ?

Oczywiście temu, kto chce imponować dubletami, trypletami, pokotami. I lubi "zdrową" kiełbasę z dzika.

Odrębną atrakcją jest robienie sobie jaj szacowania szkód w uprawach. Gdyby koła na Podlasiu były ubezpieczone - OC od szkód łowieckich (można ubezpieczyć się dobrowolnie ale 80 % kół się "nie oplaca") na pewno sytuacja wyglądała by mniej dramatycznie.

refleksyjny, 2014-10-13 10:24:28BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Wrocław rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

@miwigos Toprex który poszedł 5 kwietnia raczej już nie działa, teraz Topsin a około 15 maja Propulse, Trzeba się uczyć na swoich...

arszczecin

Ikcomas potrafi pocieszyć.  @jarkiuważaj. Bo mocno biło