PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

nie każdy ma na tyle mocna głowę i zdrową wątrobę by zostać myśliwym... ;)

dzik, 2014-10-14 14:22:50

Znam koła otwarte na przyjmowanie rolników ,ale jakoś się nie garno,ostatnio sam jednego namawiałem , ,ale na razie się nie zdecydował , Powiedział że za dużo by miał obowiązków z pilnowaniem u siebie i sąsiadów , więc nie piszcie że nie chcą was przyjmowac ,że to zamknięte kolesiowe koła ,u mnie w regionie jest prawie pół na pół rolnicy i mieszczuchy ,a w nie których kołach są prawie sami rolnicy ,i jak się z nimi rozmawia to mają więcej szkód od tych mieszanych ,bo twierdzą że na pilnowanie to oni czasu nie mają .Więc panowie nie opowiadać głópot i starych baśni tylko wspólnie brać się do roboty i zażegnac ten problem .

zajac, 2014-10-14 12:32:04

przede wszystkim koła łowieckie powinny być otwarte i wręcz sprzyjać wstępowaniu w nie rolników. W rzeczywistości są to hermetyczne kolesiowskie bandy, które piętrzą trudności dla chętnych z poza elity.
Przecież z chłopkiem kolesiować nie będa - chyba ,że ma 500 ha.

franek, 2014-10-14 12:16:01

Zając. Zostawcie to na rok. My je wytniemy. Z hektara kukurydzy.

arszczecin , 2014-10-14 11:41:28

Kukurydza ,kukurydza ,kukurydza to ona doprowadziła do takiego nadmiernego rozrostu dzika ,ale to nie wina rolnika ,on jest zawsze nie winny i poszkodowany ,co mogą zrobic myśliwi ,w łanach kukurydzy ,nic trzeba czekać na zbiory ,a świnie się mają dobrze ,tu sami myśliwi nic nie zrobią tylko poprzez nękanie szkodami ,koła będą upadać a z problemem stwożonym przez rolników zostaną sami rolnicy ,tu trzeba zacząc od innego poglądu na temat upraw kukurydzy ,bo tu jest cały problem związany z nadmierną populacją dzika ,i ze stratami rolników jeśli tego nie zrozumiemy to wspólnie ,rolnicy i myśliwi poniesiemy klęskie w walce z tym szkodnikiem ..

Zając, 2014-10-14 09:52:41

Masz absolutną rację - nikt nic nie robi - spychologia totalna.Trzebaa zabrać się też za myśliwych - niech strzelają do dzików - w końcu są od tego jak (...).. od sra...A druga sprawa to zakazać utrzymywania świń w gospodarstwach które nie spełniają podstawowch wymogów weterynaryjnych i sanitarnyuch tj. utrzymywanie zwierząt naa wolnym wybiegu.Jestem dość młodym człowiekiem - rolnikiem .Utrzymuję niewielką ilość trzody - ok. 100-130 szztuk w cyklu zamkniętym.To właśnie takie gospodarstwa kilka lat temu tworzyły rekordowe pogłowie w kraju.A dzisiaj ?Państwo robi wszystko żeby tylko skutecznie zniechęcić ludzi do hodowli świń .Na koniec pytanie do działaczy PSL :gdzie jesteście ?co robicie?(oprócz napełniania własnych kieszeni?

domi, 2014-10-12 22:12:07

Było 3 -8 -teraz już 15 kilometrów i dalej się nic nie robi ,pytam się gdzie jest rząd i specjalnie do tego wytyczone służby ,siedzą i tylko pieprzą głupoty i zwalają jedni na drugich a do tego biorą za to dużą kasę ,a plaga się rozrasta ,,rolnicy mają tylko nakazy i zakazy a oni maja to głęboko w du....pie, dochodzimy do wniosków w organizacjach rolniczych że trzeba będzie samemu ubijać wszystkie dziki bez względu na wiek płeć itd..łącznie z małymi bo nikt nam w tym nie pomorze ,tylko żeby nie było póżniej zdziwienia ,tak jak jeden kolega wcześniej opisywał ze te wszystkie padło zostanie wywiezione i rozrzucone na zachodzie Polski i pod niemiecką granicą ,,pewnie do tego nie długo dojdzie, bo widać ze rolnicy z nerwów już nie wytrzymują ,brak odstrzału dzików doprowadzi do plagi w całej Polsce i nie tylko ,,,pozdrowienia dla rządu nierobów i oszustów ..

plantator kukurydzy , 2014-10-12 20:55:17BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Konstancin-Jeziorna rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdańsk rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Elbląg rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Elbląg rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Ale z tylu ha dobrej ziemi idzie naprawde godnie żyć ,ja mam więcej wolnego czasu niż 20 lat temu,a ziemi drugie tyle co 25 lat temu,inwentarza...

imen

Właśnie chciałem @lokizom zadać to pytanie ile ha ma uprawiać jedna osoba ?  osobiście uważam że na dzień dzisiejszy jest to max 150ha...