PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

ad arszczecin [ czytaj (...) ] piane to ty bijesz pasożycie jeden który siedzi nie na swoim tylko cudzym i jeszcze nie dorobku ludzi obrażasz ,aż szkoda mojej klawiatury aby odpowiada,c na twoje chamskie zaczepki chciałbyś nic nie robić i żyć z wyłudzania odszkodowań wez się lepiej za robote a nie za politykę .szkoda łączy internetowych na takiego durnia .

zajac, 2014-10-17 18:18:26

Zajcew, ale QQ jest duże przez 2-3 miesiące w roku. Przez pozostałe 9 można zrobić porządek? Zwalanie winy na rolników, to tylko zwalanie winy i bicie piany

arszczecin , 2014-10-17 16:46:04

ad refleksyjny widze że zaczynamy nadawać na podobnych falach zaczynasz rozumieć że jest problem i trzeba go zacząć rozwiązywac najważniejsze to zmniejszyc populacje dzika ,ale aby to zrobic potrzeba współpracy pomiędzy rolnikiem a mysliwym, aby mógł to zrobic , Pytanie czy jest to możliwe ?Myslę że jest i to przy nie wielkich nakładach i wyżeczeniach z obu stron ale to trzeba usiąść i porozmawiac ,najważniejsze to nie szkody i odszkodowania ale ich brak .Mósimy tak ustawić współprace abyśmy zredukowali szkody do minimum .

zajac, 2014-10-17 15:32:15

Nie będzie szkód nie będzie możliwości oszukiwania czy to tak trudno zrozumieć

zajac, 2014-10-17 15:18:08


Nie będzie oszukiwania rolników przy szacowaniu szkód to problem będzie, ale nie tylko po stronie rolników. I trzeba będzie ten problem w końcu zacząć rozwiązywać. Czy to tak trudno zrozumieć ?

refleksyjny, 2014-10-17 14:59:30

Dla czego czepneliście się szacowania szkód a pomijacie dlaczego one powstają w takim rozmiarze, przecież wiesz co powoduje taki nagły rozród populacji dzika i brak możliwości jego redukcji poprzez wasze łany kukurydzy Trzeba myśleć jak temu zapobiegac a nie jak ciągnąć kasę czy to tak trudno zrozumieć nie będzie takiej ilości dzika nie będzie szkód i problemu ,ale wy o tym nie chcecie pisac bo trudno się przyznać że swoim nie przemyślanym działaniem i chciwością doprowadziliście do tego co mamy w chwili obecnej dalej zasiewajcie tysiące chektarów kukurydzy a zobaczycie co zrobicie ze środowiskiem ale będzie za póżno .

zajac, 2014-10-17 13:45:47

Zając:

napisałeś tak: "pisze się że płynie na to kasa tylko do kogo napiszcie mi bo my myśliwi i wy rolnicy jej nie widzimy a gdzies ona płynie ktoś na tym nie żle zarabia"

no to ja się pytam, do kogo ta kasa płynie ? Jak to jest możliwe, że informacje o sposobie gospodarowania majątkiem Skarbu Państwa, nie są jawne ? Nikt nie jest w stanie podać informacji o wartości rynku polowań komercyjnych ? Ba, Komisja Senatu RP nie może uzyskać informacji o wysokości pensji kierownictwa PZŁ !

przeczytaj artykuł, który komentujesz. Szkody szacowane niezależnie na 6,7 mln złotych wycenione zostały przez stronę, która jest arbitrem we własnej sprawie, na kilkaset tysięcy złotych. Koła odmawiają administracji publicznej dostępu do informacji o szacunkach, mimo że są to dane źródłowe do planów - które ta administracja opiniuje. To też jest nieprawda ?

Dlaczego nie zostało do tej pory wszczęte żadne postępowanie nadzorcze ?

refleksyjny, 2014-10-17 13:31:59

Jeśli uraziłem kogos, z normalnie myślących rolników swoim emocjonalnym wpisem to przepraszam ,ale zaczynając polemikę myslałem że mam doczynienia z ludzmi którym leży na sercu dobro naszej przyrody i rolnictwa tak ostatnio szarganego i oszukiwanego przez nasze państwo a spotkałem pewną grupkę oszołomów którym nic nie można racjonalnie wytłómaczyć .

zajac, 2014-10-17 12:55:09

Widzę że myślenie nie jest twoją mocna stroną umiesz tylko wypisywać bzdury i jaki to jesteś poszkodowany ,zacznij mysleć i to szybko bo czas ucieka i możesz zostać na swojej roli z ręką w nocniku . Jeśli jeszcze nie rozumiesz o co tu chodzi i kto zarabia to zacznij robic to w czym jesteś dobry, oczywiście jeśli taka dziedzina istnieje i nie trzeba przy tym myśleć. Umiesz tylko wypisywać bzdury szkoda na ciebie i tobie podobnych czasu was juz nic nie uzdrowi i nie pomoże .wam wszystko przeszkadza jak mówi przysłowie chłop żywemu nie przepuści ,wy byście wszystko wybili do nogi nawet nie zastanawiając sie czy jest to potrzebne czy nie nawet glizdy z ziemi byście wyłapali jak byście tylko wyczuli zarobek wstydzcie się swojej głupoty .Szkoda na was czasu .

zajac, 2014-10-17 12:44:49

zając:

no to napisz, kto na tym zarabia ?

refleksyjny, 2014-10-17 11:41:46

Ciężko to się czyta jest to pełne kipokryzji i wzajemnego oczerniania i szukania winnego ale u innych bo my jesteśmy cacy ,a tak poważnie bez napinki przeanalizujmy co spowodowało taki wzrost populacji dzika ,i szkody w takim wymiarze przyczyn jest wiele ,nie jest to tylko wina myśliwych jak czcemy tu napisać winni są wszyscy ,jak mysliwy ma dokonać odsrzały kiedy dziki siedzą w tak ogromnych łanach kukurydzy ,niech mi ktoś napisze jak potrafi , nie można nawet doprosić się jakiś remizek przecinających te setki hektarów to jest przez prawie pół roku nie dostępna dzungla , i to wina czyja mysliwego czy rolnika ,proszę to spokojnie przemyśleć zanim odpiszecie ,druga sprawa bzdurne zakazy weterynarji ,brak pomocy państwa na walkę z tym szkodnikiem ,pisze się że są wypłacane pieniązki za strzelone dziki co miałoby pokryć koszty ,nic mylnego nic takiego nie ma tylko pisanina ,niema chłodni w wystarczających ilościach mysliwy jeśli strzeli dzika musi na własny koszt jechac i 100km aby go zdać i a po badaniu zabrać a to są już koszty i to nie małe nie muszę o tym pisac sami wiecie ,myslę że aby to powstrzymać musimy zacząć wspułpracować a nie się obwiniać i walczyć. Państwo tylko daje nam zakazy i nakazy nie poparte żadnymi konkretnymi działaniamy ,pisze się że płynie na to kasa tylko do kogo napiszcie mi bo my myśliwi i wy rolnicy jej nie widzimy a gdzies ona płynie ktoś na tym nie żle zarabia .Wię koledzy nie wojujmy ze sobą a starajmy się współpracowac to wyjdzie nam wszystkim na dobre.

zajac, 2014-10-17 11:27:13

Kuba. Jedna. A kilkanaście czy kilkadziesiąt?http://forum.farmer.pl/gallery/image/145-3-sarenki/

To tez jest zmyslone?
http://forum.farmer.pl/gallery/image/52-bez%c2%a0tytulu/
Wiesz czemu się nie dogadujemy? Bo 50% odszkodowania nie rekompensuje strat

arszczecin , 2014-10-16 21:55:09

Widze ze wychodzisz z zalozenia ze wszyscy kombinuja, dlatego ciezko wam sie dogadac z innymi. Ile ta sarna zgryzie ci tego rzepaku chyba juz nie ma co jesc ze sie bierze za to.... To nie sa szkody ktore liczy sie w milionach a o takich tu rozmawiamy

kuba, 2014-10-16 21:39:07

Kuba:

nieprawdą jest, że występuje jakiś system płatności odszkodowań w lasach państwowych. Masz pewnie na myśli art. 30 prawa łowieckiego. Jest to przepis martwy, ponieważ niezrealizowanie planu odstrzałów zawsze da się jakoś usprawiedliwić.

Wy potraficie usprawiedliwiać się zawsze i we wszystkim. Mentalność kołchoźnika.

Naprawdę myślisz, że jelenie i sarny nie robią szkód u rolnika na polach ? Nie masz bladego pojęcia o rolnictwie.

Zapewne jesteś w swoim kole rzeczoznawcą.

refleksyjny, 2014-10-16 12:16:02

Kolego Kuba, ale się uśmiałem.
Jeleń i sarna, bez szkód u rolnika?
A jak zgryza rzepak, to wyjdzie mu to na dobre?

arszczecin , 2014-10-16 11:42:02BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Viola49

witam potrzebuje potwierdzenia czy taki płodozmian może byc komleks 2 pszenny dobry ziemniaki pszenica ozima kukurydza pszenica...

jarki

Ja się ciągle uczę zalecają to kurki i temu podobni magicy :D Z tebukonazolem już kilka lat w rzepaku robię nazywam to yamato+  Od...