PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Alternatywne źródła dochodu potrzebne do utrzymania dobrostanu.
Kto z was miał crossa? W
Te wszystkie okw...
Masakra. Będą chcieli, to coś znajdą. Ni ma bata. ja dostałem 3% po d...ce, gdyż kupujący w 8 dniu przemiescil bydło.
Nie ważne ze nie z mojej winy, jestem winny. Nie ważne ze pierwszy raz, nie ważne ze pierwszy raz na ponad 1500 zdarzeń w księdze. Winny. 3000 czynności agencyjnych w terminie, zawiniła masarnia, rolnik dostaje po uszach...

arszczecin , 2014-10-28 12:09:57

z odchodów dziennych jednej krowy można otrzymać ok 3 litry benzyny ...czyli rocznie 1000 litrów tylko trzeba wiedzieć gdzie przewód podłączyć ...

Grosicki, 2014-10-18 00:02:44

a co z biomasą... Niemcy sobie poradzili... 8 tysięcy biogazowni...stali śię importerem zboża... biogazownia 1 MW potrzebuje dziennie 1 tonę śruty zbożowej do namnażania bakterii...Do książki chłopcy...biogazownie budować... energia odnawialna...budowane biogazownie w Polsce mają kłopoty z pozyskaniem biomasy...nie tylko kukurydza...

Grosicki, 2014-10-17 23:56:16

"Z ekonomicznego punktu widzenia, produkcja mleka to biznes jak każdy inny. Ceną na rynku rządzą podaż i popyt. Regulacja tej pierwszej przez limity produkcyjne, nie gwarantuje jednak stałej kwoty płaconej za mleko w skupie. Zawirowania na światowych rynkach, oraz łączenie polityki z gospodarką, zbierają żniwo." -

dalej nie czytałem, srały muchy będzie wiosna alternatywna.

bodzio, 2014-10-17 00:16:54

Tacy małorolni do 30 ha i miastowi mogą mi tylko buty czyścić. Ye.ać biede! pozdro600

1000ha, 2014-10-16 19:43:08

Tak Tak można sobie gadać do bólu jak to na wsi jest pięknie i fajnie tylko szkoda że nic z tego nie jest prawdą. Chlewnie już stały puste niektóre zostały już takie .WOŁOINY u nas nie wyprodukuje bo nie mamy do tego warunków zbyt mały kraj zby duża konkurencja i koszty produkcji Zboże haha nie opłacalne praktycznie może jeszcze tak na zero się wychodzi ,ale poczekajmy niech Ukraina zacznie eksplaatację swych czarnoziemów kraj względnie jest sporo większy od Polski jak na standardy europejskie A teraz pora na mleko wykorzystują sytuacje polityczną i tną jak się tlyko da też nowoczesne obory na roboty chyba puste będą niedługo stały:(( JAKIE DOPŁTY STARY??? co ty wiesz o rolnictwie każdy tylko ściąga kase z chłopa dopłaty to na nawozy nie starczają wsadzić se je mogą w ogóle mogło by ich nie być..

PawelP, 2014-10-16 19:43:07

@cała prawda o wsi

Tak. Z pewnością masz rację. Podziwiam Twoje rozumowanie, tylko po jaką cho..le...rę to piszesz? Wrogu Narodu Polskiego!

Jak tak dobrze ma rolnik, sam zostań rolnikiem. Przejmij te leżące odłogiem 1 mln ha i zarabiaj, pokaż jak się gospodarzy.

No dalej!

rol-nick, 2014-10-16 19:36:50

W kultowej piosence, klawe życie ma cysorz, ale to nie jest prawda. W Polsce klawe życie to ma rolnik. Dogadza się mu zbiorowo, niczym jakiejś gwieździe filmów dla dorosłych.

Od przodu rozpieszcza go państwo, godząc się na parodię ubezpieczenia społecznego pod nazwą KRUS. Od tyłu dopieszcza go Unia Europejska, sypiąc pieniędzmi za hektary i za to, żeby się tylko nie ośmielił czegokolwiek hodować lub uprawiać. Z jednego boku pcha się z łapami Polskie Stronnictwo Ludowe, a z drugiego jurna „Samoobrona”. A teraz na dodatek obdarzają chłopa niebiosa – sypiąc mu na chałupę meteory.

Chałupę, rzecz jasna nieubezpieczoną, bo jakby co, jakby tak przyszedł wiatr, albo powódź, to państwo i tak naprawi stratę z nawiązką. A jak się będzie ociągało, to zostanie postraszone przez Waldka, Jędrka lub ... dziennikarzy.

Co mówię jako zawistny płatnik pełnej składki ubezpieczenia domu oraz składki ZUS, uiszczanej w ramach tak zwanego samozatrudnienia, któremu na dach domu spadają wyłącznie ptasie... resztki.

cała prawda o wsi, 2014-10-16 16:14:40

CYBORG - Bo teraz opłaca się robić cokolwiek innego byle nic związanego z tym rolnictwem
To jest kochana unia złodziejska propagandowa instytucja wspierająca TYLKO SWOJA STARĄ 15-nastkę, mająca na celu zniszczyć wszystko i wszystkich swym propagandowym językiem namówiła polskich rolników ażeby się zadłużyli na miliony jak nie lepiej nabrać tych gratuf z zachodu za chore pieniądze zająć się tylko jednym i doprowadzić w niedługim czasie do bankructw. W stanach też tak załatwili zwykłych ludzi jak nabrali kredyty na mieszkania a potem im wszystko w dobie kryzysu zabrali za bezcen bo ludzie potracili prace i nie mieli za co spłaca tych kredytów.Ciekawe co jeszcze nas czeka?

PawelP, 2014-10-16 14:43:01

Posługując się językiem H. Sienkiewicza, pan Łukasz Głuchowski "słusznie prawi" o tej "dywersyfikacji". Podczas gdy inni młodzi ludzie z naszej wsi zdobywali zawody rolnicze, mój młody sąsiad Maciek opanował kilka zawodów potrzebnych do modernizacji mieszkań oraz wkuwał język niemiecki. Po zgonie ś.p. swego taty przekonał mamę, aby pozbyć się z budynku inwentarskiego wszelkich istot żywych, jakie pan Noe uratował z potopu w swej arce, kupił i wyremontował stary mikrobus, którym razem z kilkoma kolegami pojechał do sąsiadów z Zachodu modernizować im mieszkania. Tak jeździ już kilka lat. Jego robota tak się spodobała zachodnim sąsiadom III RP, że Maćkowi i jego ekipie płacą bd. Dzięki temu wybudował nowoczesną willę z wszelkimi udogodnieniami, ożenił się, ma rozkosznego synka, który rozwesela nie tylko rodziców, ale i zachwyconą nim babcię. Stary mikrobus zamienił na nowy, obok którego sąsiadują w garażu przyzwoite wozy żony i jego. Wakacje dla rodziny organizuje godne przedsiębiorczego Polaka. A ziemia? Tę wydzierżawił tym, którzy kochają rolnictwo i wiedzą, co na niej uprawiać.

Cyborg, 2014-10-15 12:39:49

opas odsadków np Hereforda to nowy trend i bardzo dobry zarobek swietna kalkulacja jest na odsadki.com

hodowca 32, 2014-10-15 09:05:52

@Łukaszu Głuchowski
Literówki :P

arszczecin, 2014-10-14 22:58:28BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

grzegorzsoł

Pałuczanin do  seniora  to  jeszcze  mnie  troszkę  brakuje:)  

Pałuczanin81

@arszczecin i @Marecki-PRZEPRASZAM najmocniej nie wiedziałem,ze to tak moze wygladać(te fotki to myśliwi wydeptali kukurydzę?) TU sa dwa...