PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • rolnik podlaski 2014-10-15 19:58:23
  no normalnie sielanka. Polacy nic się nie stało.
  Tu Lasy Państwowe chcą rozrzedzenia populacji
  http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec ... 446,1.html
  tu wojewoda i marszałek chcą tego samego
  http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzec ... 53511.html
  tu minrol i giwet widzą w tym jedyną skuteczną metodę zwalczenia pomoru dzika
  http://www.kzp-ptch.pl/index.php/95-akt ... rzez-dziki
  Więc wszyscy odpowiedzialni za zwalczanie pomoru dzików są świadomi tego co należy zrobić, natomiast do roboty się nie biorą. A pomór dzików z winy urzędników rozprzestrzenia się po Polsce.
  Można było skinieniem palca wprowadzić zakaz strzelania do dzików, ale już nakazu strzelania nie ma kto wydać.
  Tu Minister Środowiska nakazał przez 2 miesiące odstrzelić 3200 dzików aby obniżyć populację a jeżeli nie zrobią tego myśliwi to zrobią to oddziały Ministerialne
  http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/art ... hotostory2
  dwa miesiące mijają ale nikt nie informuje nas że ten odstrzał zastępczy nie jest obecnie planowany i to pomimo zapewnień Ministra Środowiska odpowiedzialnego za nadmierny, zagrażający gospodarce kraju nie do opanowania wzrost populacji szkodnika polnego, który staraniem urzędników został zwiększony w Polsce od kilkunastu tysięcy sztuk w 1930 roku do kilkuset tysięcy w chwili obecnej.
  Odstrzał nie odbędzie się z prostych przyczyn.
  Nie ma kto strzelać, brak chłodni, dziki do utylizacji odbiera tylko jedna chłodnia w województwie, obowiązujące ochrona gatunkowa dzika, konieczność badania dzika i oczekiwania na wynik. Lasy Państwowe odstrzału nie rozpoczną bo nikt ich do tego nie zmusi. Podobnie jak myśliwych nie można do odstrzału zmusić a bzdurne przepisy polowania uniemożliwiają.
  Nikt w tym kraju nie bierze się do zwalczania ASF dzika, a ASF dzika można zwalczyć jedynie przez jego odstrzał i utylizację. Lekarstwa innego jeszcze nie wynaleziono. I zamiast zabrać się natychmiast za robotę w celu ratowania rolnictwa i przemysłu żywnościowego na Podlasiu a niedługo i w całej Polsce, to ktoś potrzebuje jakiegoś dowartościowania, a zajmuje się faktycznie tylko kwiatkami, żabkami i ptaszkami
  http://wiadomosci.onet.pl/poznan/poznan ... iska/j48d6
  Premier Ewa Kopacz obiecała, że postulaty związane z pomorem przekaże ministrowi rolnictwa. Zadeklarowała też, że chce postulowanych przez uczestników spotkania zmian w prawie łowieckim i przywrócenia możliwości uboju rytualnego bydła. Zapowiedziała też, że odwiedzi rolników protestujących w związku ze szkodami powodowanymi w Podlaskiem przez dziki. Według ostatnich szacunków tylko w tym roku zniszczyły one w województwie uprawy warte blisko 7 milionów złotych.
  Cały tekst: http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1, ... z3GERJqsPx
  Pani Premier, przecież minrol te postulaty doskonale od pół roku zna. I oczekuje - wszyscy oczekujemy że w końcu Premier zbierze wszystkich niemogących i albo coś zaczną robić aby zmniejszyć populację dzika i zlikwidować dziczy pomór albo powyrzuca ich z urzędu na zbity pysk.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!