PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Serafin Prezes KZRKiOR oraz członek i były Wiceprezes COPA COGECA doskonale wie, że aby uzyskać wsparcie, dofinansowanie z UE do zdarzeń w rolnictwie wymagana jest współpraca organizacji krajowych z Ministrem ds. Rolnictwa. Jeśli nasi przedstawiciele w Copa-Cogeca oczekują, że manna spadnie z nieba to nic takiego nie nastąpi. Potrzebne jest wsparcie a nie zagrywki polityczne. Za finansowanie przez Ministra Rolnictwa składki i kosztów organizacji rolniczych ok. 4 mln. zł/rok za ich uczestnictwo w COPA-COGECA można oczekiwać wspólnych działań na rzecz pozyskania środków pomocowych dla polskich rolników.

Prezes, 2014-10-23 12:52:36

...pozwolę sobie dopisać,że...
...benzyna ma akcyzę 1,565 zł. do litra, a alkohol etylowy 100% 5704 zł za hektolitr........jeśli się mylę poprawcie...może nie umiem liczyć...gdzie tkwi problem.....????....przy tanim koszcie produkcji.
No cóż wystarczy włączyć myślenie.......akcyza to raz, interesy Brazylijskie to dwa....kto do tego dopuścił, że padło wiele naszych gorzelni.....chyba Gumisie...FBI potrzebne? na pięć minut...MAFIA w tle..... czerwona czy zielona.....
...tak samo załatwili wytwórców pelletu...tylko swoi sprzedają do elektrowni ...jak masz wejście przez Burego do elektrowni ....sprzedasz.

z.., 2014-10-23 08:03:42

...etanol to produkt nie tylko do picia...np. Petrochemia Płock zużywa tej substancji niesamowite ilości..
....przypomina mi się .. ....można poszukać w necie....
Pojawił się konkurencyjny etanol z Brazylii...i ktoś zrobił interes....zamknięto Polskie gorzelnie....
........w 1995 roku gorzelnie jeszcze pracowały....
...1,5 litra etanolu równoważne jest 1litrowi benzyny.....ten fakt musiałby zmienić układ mafijny....
..państwo musiałoby zrezygnować z części akcyzy...więc temat...be
...Etanol to niesamowita odnawialna energia...z 1ha kukurydzy ok 5tys litrów etanolu..... Krzyczą o odnawialnej energii..a mamy jej do woli na polach...ale lobby paliwowe jest inne....rolników do energii prostej nie dopuści się....Gdzie te biopaliwa o których się kiedyś mówiło i obiecywało....dziki kraj.

z.., 2014-10-22 20:44:08

Racja @Krzysztof. Gorzelnie mają przerabiać na maxa wtedy, gdy surowiec jest tani. Z owoców można produkować b, dobre wódki, koniaki itp. Dla ułatwienia eksportu można obniżyć nieco akcyzę, a fiskus nie straci dzięki większej produkcji. Można eksportować tańszy spirytus na dolewkę do paliw dzięki taniemu surowcowi, a nie importować do własnych rafinerii z Niemiec czy Czech. Można wiele zrobić - trzeba tylko chcieć! Można też usiąść na du.ie i mówić, że się nie da.

zbożowiec, 2014-10-22 20:09:02

I co z tym alkoholem robić? Do samochodów dolewać? UE nie zgodzi się na to bo to będzie konkurencja do produkcji żywności. Jak ceny niskie to każdy o gorzelniach sobie przypomina, ale jak ziemniak był po 1zł/kg a Rosjanie brali jabłka jak leciało to każdy miał gdzieś gorzelnie.

Klakier, 2014-10-22 19:53:41

A wystarczyloby uwolnic z monopolu panstwowego destylacje alkoholi w tym trudnym dla rolnikow i plantatorow okresie - tak jak jest we Francji, gdzie kazdy kto posiada owoce moze zawiezc je do destylacji, by osiagnac alkohol 60 %. - Niestety, panstwo trzyma grabę na wszystkim. - Pomyslu nie ma jak rolnikom pomoc, ale destylacji nadal zabrania, bo samo nie chce stracic, a przecież - można by opodatkować każdy litr, skoro juz wiadomo ile kg owoców nie udało się sprzedać. - Lepiej by zgniło, niż by komuś służyło. - Czasy niby inne, ale Komuna cuchnie dalej.

Krzysztof, 2014-10-22 19:36:17BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

2 godziny temu, sapek napisał: ... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola...

sapek

... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola niż ja ale w gorszej klasie i odpuściłem... :)