PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

APEL APEL APEL PILNE ROLNICY

Rolnicy wywaliliśmy gnój pod ARIMR żebyście zobaczyli jak chcą w 2014 okraść rolników z Dotacji!!!!!!!! Jak ARIMR pod zarządem PSL działa na szkodę polskiego rolnika.
Zainteresujcie się czy dostaniecie dotacje

http://regionalna.tvp.pl/17565219/protest-dolnoslaskich-rolnikow-przed-siedziba-arim r-we-wroclawiu

Rolnik , 2014-11-08 06:25:31

Do miastowy.
Piję za dopłaty z miasta to nie stać mnie na lepszy.

warmiak, 2014-11-07 22:10:05

warmiak

zmien alkohol bo ten co pijesz bez akcyzy to ci szkodzi stad tak dużo piszesz bredni

miastowy, 2014-11-07 21:26:25

Po pierwsze to w rolnictwie polskim nikt żadnej rachunkowości ani statystyki co i ile czego wyprodukował i za ile sprzedał nie podaje bo i nikt tego nie wymaga skąd zatem te dane i skąd pewność, że są one poprawne a może wcale nie są? Od lat trwa nagonka na małe GR jakie to niby zacofane i niewydajne są ale prawda jest taka, że wydajność w nich co prawda jest niższa niż w tych dużych ale za to dzięki stosowaniu mniejszej ilości chemii żywność z nich jest znacznie bardziej naturalna nie tak pędzona. A skoro patrzymy na ekonomię to małe GR nie pożerają również takich dopłat jak duże, które na wszystko mogą dostać dofinansowanie, na budynki, na maszyny, na ciągniki, do paliwa, do zasiewów i przez to stanowią niezdrową , nieuczciwą i nienaturalną konkurencję dla całej reszty małych rolników. Mały z reguły z tego nawet nie korzysta bo zwyczajnie nie opłaca się jemu ta cała papierologia dla paru zł a to oznacza ogromne oszczędności dla budżetu w skali kraju- czy ktokolwiek o tym pomyślał bo o docenieniu to mowy nawet nie ma. Niech lepiej podadzą ile już miliarów zł kosztowało polskiego podatnika to całe przodownictwo obszarników, ile miliardów pochłonęły te duże GR na zakupy nie zawsze przemyślane często na pokaz np, ciagników za 400 tys.zł na 30-40 ha czy kombajnów za pół melona, do których oczywiście uzyskali duże zwroty z budżetu. A tak już zalecane i gloryfikowane panaceum na wszelkie zło czyli grupy producentów a tak naprawdę sitwy rodzinne cwaniaczków, którym dano często wielomilionowy majątek tj. wielkie chłodnie, przechowalnie, nowoczesne maszyny, ciągniki, cieżarówki, całe linie produkcyjne praktycznie za darmo i jeszcze dopłaca się im kilka procent rocznie do obrotu niezależnie czy wykażą jako spółki jakikolwiek zysk czy nie. Przy nich mały rolnik okaże się mega tanim producentem zdrowej tradycyjnej żywności bez tego całego chemicznego świństwa, które powoduje tyle raczyska. Do małego chłopa nic się prawie nie dopłaca tylko obszarówkę, która tak naprawdę ledwo rekompensuje niską opłacalność. Poza tym małe GR dają utrzymanie i wyżywienie tym ludziom, bez tego ci ludzie musieliby wszystko kupować tylko za co za zasiłki na koszt podatnik i jeśli to policzyć to na pewno okaże się, że udział małych GR w produkcji żywności jest znacznie wyższy a ich rola i znaczenie nie do przecenienia .

małychłop, 2014-11-07 20:59:51

Rozwoju nie będzie przez parę lat, gospodarka dopiero zaczyna padać i to nie tylko u nas ale w całej UE ,wiec spieranie się czy 5 -10 czy 30 ha czy 100ha nic nie da ,mamy taki czas że teraz trzeba się wstrzymywać z większymi inwestycjami bo nie wiadomo która branża poleci na łeb ,a morze być ich wiele ,a do tego jeszcze ,czy nam Putin z jakąś wojną nie wyskoczy ,bo niestety ale na to się zanosi ,tak że moja rada nie inwestować za dużo na ten czas,,,,bo tylko banki na tym zarobią ,a co do przetrwania to największą szansę mają małe gospodarstwa ,powód, możliwość szybkiego przebranżowienia się ..

oracz, 2014-11-07 20:16:46

Oj miastowy, czy jak tam chcesz. Ja, i nie tylko ja uważnie oglądałem dzisiejszy agro biznes i stwierdzam, że ty co innego słuchasz, a co innego słyszysz. Zdaje się, że to ma jakąś nazwę medyczną. Zacznij to leczyć.

warmiak, 2014-11-07 19:41:25

dzisiaj widziałem w TVP agro biznes cwaniaczka który mówił że ma 73 ha i mu się nie opłaca że dopiero od 120 ha będzie mu się opłacało a miasto ma do zakupu ziemi mu dopłacić i oczywiscie do zakupu maszyn np traktor za 300000 i nowy kombajn za 500000 bo przecież ludziom z miasta tylko się podniesie podatki a on zapłaci na KRUS 100 zł/miesiąc,więc blokujcie dalej drogi w mieście waszymi ciagnikami aż miasto zbojkotuje waszą żywność a kupi ją za granicą,jabłka wasze są tanie tak?czy ja je kupuje? nie-pełny bojkot

miastowy, 2014-11-07 19:22:32

Ludzie zostaja trzymaja sie ziemi bo nie ma gdzie isc do pracy,,,,jakas nienawisc do dotacji,,,,te dotacje wydaja i kupuja,,,,towary rozne w sklepach to tez daje kopa dla niby polskiej gospodarki,,, dotacje w wiekszosci sa finansowane przez Niemcy,,,wiec jak pretensje o dotacje to do Niemca,,, Proces ekonomiczny,,,ma służyc ludziom a nie ma wyniszczac i wyludniac tereny,,,,i koncentrowac w aglomeracjach miejskich,,,,nienawisc do małych gospodarstw....ktore produkuja 2/3 zywnosci...roznorakiej a nie mono produkcji,,,masowej,,,,Stalin juz wybróbowal polityke niszcznienia rolnictwa na Ukrainie,,,, Słyszeliscie o głodzie na Ukrainie.... to sobie poczytajcie,,,,do czego sprowadzalo sie kolektywne (uprzemyslowione rolnictwo),,,, Chcecie zrobic to samo...wygonic ekonomicznym procesem ludzi do miast i tam maja zostac bezrobotnymi,,, zebrakami itp,,,,upadek cywilizacji

Precz z głupota, 2014-11-07 18:19:25

@ja
Ale te monolkultury w dużych gospodarstwach . Przecież to jest zaprzeczenie bioróznorodności i ekologii. Pomijając nawet to, że działasz zgodnie z przepisami to się nie oszukuj przepisy nie gwarantują tego, że środowisko jest chronione.A kontrole; często przeprowadzają je ludzie którzy nie potrafią odróznić pszenżyta od jeczmienia. To jest tylko złudzenie.
Ochronie sprzyają niewielkie gospodarstwa o zróznicowanym profilu produkcji. to właśnie zapewnia wzrost różnorodności biologicznej

grzevoo, 2014-10-23 20:11:58

mazowsze, aleś ty tępy matoł. Poszukaj se w internecie ile Tusk obiecywał zmniejszyć administrację 7 lat temu, a o ile w efekcie zwiękrzył. To fakt powszechnie znany i łatwy do zweryfikowania. Zmniejszenie liczby biurokratów jak do tej pory udało się tylko w wyniku wojny

warmiak, 2014-10-23 08:56:48

Michał Wójcik globetrotter, i smutna konstatacja z zagranicznych podróży po landach wschodnich i Prowansji - na wsi ne ma chłopów, a na poobsadzanych na wsiach urzędników musi ktoś płacić. Po co płacić na infrastrukturę która nikomu nie służy? Kurva to nie jest katastrofa demograficzna tylko proces ekonomiczny z którym będzie trzeba się zmierzyć również w PL. Katastrofa to jest stan umysłu pana Michała z ARR ksywa globetrotter, któremu się wydaje, że polska wieś to na zawsze musi pozostać tępa, gnuśna i bezzębna.

mazowsze, 2014-10-22 23:25:04

Lepiej dla narodu polskiego i państwa dawać dopłaty do hektara i mieć na wsi żyjącyh w dobrych warunkach ,bo na własnym rolników ,niż mieć wielkie miasta obrośnięte slumsami z wszelką patologią rodzącą się z nędzy !!! JEST TO NARODOWA RACJA STANU !!! Ponadto należy ustawowo ograniczyć ilość posiadanej ziemi do 300 ha ,w całej Polsce ,poza państwowymi gospodarstwami nasienno- chodowlanymi = pracującymi na rzecz całego rolnictwa !!!

Gojpol, 2014-10-22 21:29:19

bida z nedza przez wies pedza

red, 2014-10-22 21:25:52

Kiedy zmniejsza się ilość gospodarstw ,to należy łączyć gminy i powiaty !!!Ponadto ,wzorem jak zawsze od setek lat - Czech ,których król Wacław II ,był jednocześnie królem Polski i wprowadził powiaty i starostów - trzeba je zreformować . Obecnie tamtejsze powiaty ,prawie wszystkie zadania przekazały gminom ,poza administracją powiatową - policją itp. ,a starosta zajmuje się tylko nimi .Rady powiatowe zostały w Czechach zlikwidowane !!! Nie dawno z dobrym skutkiem ,też wzorem Czech wprowadziliśmy jedno mandatowe wybory do Senatu !!!

Gojpol, 2014-10-22 21:16:39

@Daro LU
A masy pomysł takiego oddzielenia? Uwierz mi, że się nie da tak łatwo to zrobić a dwa nie byłoby więcej ziemi na rynku bo zamiast dopłat płaciłbyś czynsz.

Klakier, 2014-10-22 19:48:46BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA