PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Niestety, ale uczeni nie czują albo nie chcą czuć rolnictwa. Jak ktoś może cokolwiek zrobić dobrego jak nie wie jak się do tego zabrać? Zgadzam się z tym, że 300ha a nawet więcej może być obrabiane przez rodzinę. Boję się, że jak zaczną ,,uczeni" wymyślać nowe prawa to przeciętny człowiek się w tym nie połapie, albo będą mogli ciągnąć forsę z budżetu na pseudonaukowe działania. Przecież tak się w wielu przypadkach dzieje! Nasi ,,uczeni" w wielu przypadkach oderwali się od praktyki i ich tytuły naukowe są tylko iluzoryczne nie mające żadnego znaczenia. W moim pojęciu Profesor to człowiek o dużej wiedzy i jego dorobek naukowy ma znaczenie dla gospodarki i nauki. Czy te kryteria spełnia chociaż 30% dzisiejszych profesorów?!

Krzak, 2014-10-28 08:29:03

Do "Wnuk Rolnika"
Popieram 100%, wystarczy popatrzeć na nowy sposób naliczania dopłat gdzie pełno mierzenia, obliczania i pisania o tzw. proekologii, jak cały czas są rowy, rosną drzewa, wszystko to jest. Lepiej niech zobaczą co przez ostatnie 20 lat stało się z górami, beskidami, kiedyś piękne poletka uprawne, a teraz co tam jest? trawa i wszystko zarośnie lasem, bo system wymaga, że jedzenie ma być TANie u rolnika, więc nikomu nic nie ma się opłacać. Do tego jeszcze watahy dzików, jeleni i saren.

rolnik, 2014-10-27 18:01:07

Co ci prawnicy i ekonomiści mogą uporządkować. Do tego trzeba mieć kwalifikacje w odniesieniu do przedmiotu porządkowania, a nie tylko papierkowe, "zabiurkowe". Zrobią jeszcze większy bałagan i spiętrza liczbę przepisów, wszystko po to, aby ukryć jeden podstawowy cel zamierzonego "uporządkowania": Jak tu prawnie oskubać rolników, żeby się nie zorientowali. Te nowe przepisy będą "komornicze" - w stylu super komorników Belki i Vincenta. Rolnicy będą musieli słono płacić nie tylko zwiększone podatki, ale także różnym adwokatom i radcom prawnym, żeby nie wejść w kolizję z nowym bełkotem prawnym, którego później nawet sądy nie rozumieją.

Wnuk Rolnika, 2014-10-27 17:39:12

Poraził mnie twój argument z rozmiarem US. Zdradź mi teraz co to ma do rzeczy? Tak się składa, że byłem w US, a w Pcimiu chyba tylko przejazdem. Czy umiesz komunikować się z innymi nie próbując ich obrażać? Czy to wśród polskiego chłopstwa dziedziczy się genetycznie? Potwierdza się stara polska maksyma - cham chamem na wieki wieków amen.

mazowsze, 2014-10-26 19:46:53

Daj mi 250 ha bo tyle mi brakuje do 300 to sam obrobie :)

vlad, 2014-10-25 18:39:29

mazowsze pajacu w US 300 ha, to nieduży areał, ale Polska w stosunku do US, to nieduży areał. Wiem, żenie masz perspektywy, bo poza Pcimiem nigdzie nie byłeś, ale spójrz chociażby na mapę - chyba wiesz co to takiego?

farmer z wyboru od urodzenia, 2014-10-25 18:02:08

W US 300 ha, to nieduży areał. Potrafi to obrobić przeciętny redneck. Firma to kilkanaście tys. ha. Trochę się rozejrzyj to zmieni ci się perspektywa. Świat jest o wiele większy niż twoje rodzinne Gnuśniewo.

mazowsze, 2014-10-24 22:33:28

To może ja podam przykłady z mojej okolicy - gospodarstwo 220ha - obrabia ojciec i syn , drugie- 350ha obrabia ojciec i dwoch synów - zatrudniają pracowników tylko dorywczo - zbieranie kamieni , prace porządkowe itp. - są to jak najbardziej gospodarstwa rodzinne. Wielkość areału który może obrobić jedna osoba jest ściśle powiązana z rozdrobnieniem działek. Na sporych działkach dużymi maszynami jedna-dwie osoby może obrobić naprawdę potężny areał

pawel, 2014-10-24 21:11:38

To może ja podpowiem,ze 300 ha to nie gospodarstwo rolne tylko firma !!! 300 ha ma i sam biedak to obrobi, sama nazwa rodzinne we własnym zakresie...Niech profesor,adwokat i inni mądrzy tego swiata ,obrobią 299 ha sami to szybciej zrozumieją różnice.

farmer z wyboru od urodzenia, 2014-10-24 20:41:53BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Pauk, trolować to będziesz jak ci skasują stado i gówno dostaniesz. Jakiś czas temu japę cieszyłeś że w końcu zlikwidujesz za dobre...

lokizom

Na yr.no wracają mrozy ale np. 31 marca ma być ok. 5 stopni a 1 kwietnia już 20. Także czuć powoli wiosne, narazie tylko w zapowiedziach