PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

tuczniki powinny kosztować 1 zł kilo żywca bo za durzo byście chcieli

krzysiek , 2015-02-17 13:58:21

@maxio A co rząd ma wspólnego z tym, że przetwórcy mięsa wolą kupować wystandaryzowane, o jednolitej jakości, duże partie mięsa z dużych chlewni na Zachodzie, zamiast mięso różnych ras, które każde z osobna trzeba badać weterynaryjnie. Rząd nie powinien i nie ma tu nic do powiedzenia.

mazowsze, 2014-10-28 19:36:24

W PRL Polska zajmowała 2 miejsce po Chinach w produkcji trzody chlewnej. Dzisiaj produkcja może już nie pokrywać zapotrzebowania krajowego, a eksport "polskiej żywności" z zachodnich półtusz rośnie. Mają wejść nowe przepisy etykietowania żywności z uwzględnieniem miejsca pochodzenia, ale wątpię żeby znalazł się uczciwy producent, który napisze kiełbasa " made in Poland " z mięsa "made in Germany". W niektórych zachodnich supermarketach podają, że mięso jest z importu, ale sądzę że to odosobniony przypadek. Klient powinien wiedzieć co kupuje.

T.B., 2014-10-28 19:06:49

Jak zwykle nasze jest nie potrzebne,bo jest zdrowsze bo jest Polskie, lepiej sprowadzać półtusze mrożone z zachodnich chłodni ,które wiszą tam do pół roku ,po prostu wypychają stare zapasy do Polski a zapełniają sobie świeżymi zapasami ,a nasze zakłady lecą na to jak muchy do lepu ,ostatnio znajomy opowiadał ,jak sam widział do zakładu na wchodzie kraju tiry z półtuszami przyjeżdżają ,a naszym rolnikom specjalnie obniża się ceny tak działa nasz kochany rząd,, wszystko co nasze zniszczyć

maxio, 2014-10-28 18:36:42BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

3 godziny temu, barkas napisał: Działania lubelskiej weterynarii... apel_ASF.pdf Qrwa bioasekuracja...

lokizom

takie cos tylko u nas