PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Napisz @prl co proponujesz. Co z tego, że kiedyś jedliśmy 16kg jak wołowina jest droga i ludzi na nią nie stać. Chcesz zmusić ludzi do jedzenia wołowiny, czy może dopłacać rolnikom do hodowli albo zakładom mięsnym? A może podnieść 3-krotnie ludziom wypłaty?

Baanzi, 2014-10-29 20:50:07

Ubój rytualny to kłamstwo antypolskie. W 1989r. spożycie wołowiny w kraju na poziomie 16kg/osobę a obecnie niecałe 2kg/osobę. Ubój rytualny służy tylko wąskiej grupie ubojni a przede wszystkim koshernym.Cała Europa jest w błędzie,zobaczcie co się dzieje w Niemczech z islamistami.Najpierw jest tolerancja dla przybyszów,potem ustępstwa,później prawa,przywileje,żądania,większość ma rację i mamy co? Kosovo!

prl, 2014-10-29 20:13:34

Zakaz nie jest od wczoraj ani od miesiąca więc nie przeinaczać . Po drugie właśnie musisz pojąć że wystarczyło tylko wspomnieć o uboju by dać pretekst dla skupujących do obniżek . Ubój rytualny trwał od 2000 roku i przez ten cały okres ceny były pod psem . Gdy sprawą zainteresował się TK to dosłownie na pół roku wywindowano ceny by po werdykcie obniżyć o te tak zwane 2 zł cena żywca . Pokrzyczano chwile i ceny jako tako były rynkowe . A przy każdej okazji wspomnienia uboju szukano pretekstu do obniżek . Ceny obecne nie są dobre ale z ubojem były niższe i teraz cena przez embargo, kryzys i tak jest większa niż w tak "spokojnych " czasach " uboju rytualnego . Kiedyś co było sufitem dziś jest podłogą .
O ubojnie bym się nie martwił tak jak się kiedyś nie martwili o rolników . Teraz to co najwyżej mogą być mądrzy po szkodzie bo zamiast płacić uczciwie w czasach dostępności "męczonego" uboju to rwali ile się dało a dziś płacz że ubija się na Litwie a nie chcą rolnicy za pół ceny sprzedawać do ubojni w kraju . Próbuje się wmówić że ubój to jedyne wyjście a bez niego rolnicy zbankrutują ale jak czas pokazuje rolnicy lepiej na tym wychodzą bo posypał się układ zmowy ubojni i dziś polski rolnik produkuje żywiec poniżej 10 zł kg a już na zachodzie UE ceny zaczynają się od 12-14 zł kg więc wystarczy zainteresować swoim towarem zachód a polskie PSL-owskie ubojnie niech się domagają uboju i nawet rolnicy ich poprą ale niech zaczną uczciwie rynkowo płacić .

salceson, 2014-10-29 12:59:13

Własnie przez zakaz uboju rytualnego cena spada a pracownicy zakładów mięsnych tracą prace. Przypomnij sobie jaka wcześniej była cena za żywiec wołowy, kiedy ubój rytualny nie był zakazany, a jaka jest teraz? Przez samo embargo cena żywca by tak nie spadła. No przez naszych włodarzy z PIS, PSL i PO musimy szukać innych rynków zbyty, zamiast sprzedawać u swoich. Po co wozić z Polski na Litwe, Może lepiej w ogole sie tam przenieść i nie komplikować sobie zycia? Bo widzie, ze to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14278440,_Dlaczego_uboj_rytualny_nie_przeszkadzal_poslom_PiS_.html

barkas, 2014-10-29 09:28:40

Widać jaki z ciebie "Arbuz" . Ubój rytualny tylko spowoduje że ceny za żywiec spadną bardziej niż dotychczas . Swoją drogą jaki problem jest sprzedawać na Litwę drożej ? Granicy nie ma więc propaganda PSL-owskich ubojni jest by takowy żywiec nie wyjeżdżał za granicę po 9-10 zł za kg tylko był w kraju po niższych cenach sprzedawanych bo teraz nie mogą znaleźć naiwnych rolników którzy by chcieli sprzedawać taniej .
PSL- owska klika zrobiła jeden wielki błąd gdy w kraju był dopuszczony ubój rytualny to powinna wtedy wykazać się i płacić więcej a płacili najmniej w Europie więc tym sposobem stracili powód z jakim dziś mogli by tłumaczyć ubój rytualny . Trzeba było jeść łyżką a nie chochlą . Skubaliście rolników ile wlezie a teraz próbujecie wmówić że to były dobre czasy :) Szukajcie głupszych od siebie po między sobą . Skończyły się wymówki jak kiedyś a to Turek chce tylko białego byka , a to arab nie bierze bo się ramadan kończy a to Izrael granice zamyka bo BSE a to za stare a to za młode . Teraz ci sami handlarze sami dzwonią i biorą co jest bez marudzenia bo jak nie to ktoś się rozpatrzy i sprzeda na Litwę jak sam twierdzisz .

salceson, 2014-10-29 09:08:06

Podziękujmy PIS, SLD i PO za likwidację uboju rytualnego. U nas 7 zł za kg żywca, a na sąsiedniej Litwie, gdzie dopuszczony jest ubój rytualny~ 9-10 zł za kg żywca. Niedługo dojdzie do tego ze krowy w łózkach będą spały, bo jak to możliwe, żeby leżały na gnoju...

barkas, 2014-10-29 08:37:31BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

U mnie nie ma kolanka jeszcze, pasowało by skrócić bo bujna bardzo ale ciut ciut za wcześnie a od jutra ma u mnie niby padać. Mimo...

jarki

U nas też zaczynają kwitnąć te kikuty :(   A pszenica kończy krzewienie ale jest "fest" :)