PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Polski CYRK i doskonały sposób na golenie FRAJERÓW i MURZYNÓW !
Tak wyglądają polskie przepisy nie tylko sanitarne !
Przeolbrzymią zgraję urzędasów należy przecież utrzymywać ...

foxi, 2014-11-01 08:31:53

Ja czytając wszystkie te bzdury zastanawiam się jakim cudem ludzkość przetrwała wieki bez przepisów sanitarnych ?? Teoretycznie jako dziecko wychowujące się na wsi-jedzące chleb z dzieży i pijące mleko , prosto z blaszanego (nie wysterylizowanego !!) kubka prosto od krowy (nie będącej pod kontrolą Inspekcji Weterynaryjnej) powinnam już nie żyć... A mam prawie 50 lat i super zdrówko :) Wyjaśni mi ktoś ten fenomen ???

jo-jou, 2014-10-31 10:55:02

Przepisy narzucone w naszym przypadku przez UE są źle interpretowane przez naszych urzędników, którzy nie mając pojęcia i wiedzy praktycznej w wielu kwestiach chcą na siłę zawsze coś znaleźć, są nadgorliwi i wypisać mandat. Często tak właśnie bywa z zakładami, które spełniają najwyższe wymagania stawiane przez UE dostają mandaty z byle powodu. To powiedzcie jak zwykły przeciętny gospodarz ma wybudować budynek spełniający wymagania, jak osoby znające się na tym od wielu lat i posiadające naprawdę nowoczesne zakłady warte po kilka, czasem kilkanaście milionów złotych według urzędników ich nie spełniają. Dziwię się tylko mieszczuchom, którzy kupują jak to mówią zdrowe kiełbaski i wędliny od gospodarzy, nie mając pojęcia w jaki sposób to wszystko powstało. Jestem przeciwny, aby gospodarze zajmowali się przetwórstwem ponieważ nikt nie będzie sprawował nad tym żadnej kontroli, a dobrze wiemy jak to wszystko wygląda. To właśnie za takich ludzi z wiosek przetwarzających i sprzedających mięso powinni zabrać się urzędnicy, bo jest o wyzysk konsumentów, nie wspominając już o jakichkolwiek zasadach przestrzegania czystości.

koko, 2014-10-30 18:48:38

pslowska kiełbasa wyborcza he he

mlody, 2014-10-30 17:36:54

Może i łatwiej, ale tak naprawdę kogo na to stać....

456, 2014-10-30 13:52:54

zwykła masarnia ma jeszcze wiecej limitów, jezeli jest mol to latwiej uzyskac odstepstwo od niektorych wymagan

123, 2014-10-30 13:10:28

Jak byś ktoś miał spełnić warunki przy takim przetwórstwie to już lepiej zrobić zwykłą masarnię bez jakiś limitów ograniczających ilość produkcji i produkować normalnie . Można było się domyślić że PSL nie pozwoli by rolnicy robili im konkurencje lepszą żywnością . Przy wyborach pamiętajmy kto takie prawo ustanowił .

LSP, 2014-10-30 13:03:40BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

biedron

jest bez cover edge, dzięki za radę

maslak88

no to spokojnie możesz dać jaką chcesz, ja mam też JD pasówkę, tylko kup o szerokości 123 cm, bo zapewne nie ma Cover Edga, a szersza może...