PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Pytanie zasadnicze; czy to co utracili to utracili z winy rządu Polskiego? Zmiany granic były wynikiem II WŚ i ustaleń "wielkiej" trójki, Więc rząd Polski i Polacy nie powinni w żadnej mierze składać się na te odszkodowania, to powinno być kierowane do tych co ten porządek ustalili. Szlak mnie trafia jak z moich podatków idą odszkodowania dla wszelkich poszkodowanych w wyniki wojny. Polska była poszkodowanym a nie agresorem a i tak nadal spłaca nie soje długi i co gorsza z pieniędzy wszystkich obywateli. Czyli dzieci tych co odbudowywali ten kraj ze zniszczeń wojennych dalej płaca daniny na rzecz dzieci przedwojennych Panów!! co za kraj!!!

Bejo, 2014-11-03 12:19:55

@małorolny,
wyobraź sobie sytuację. Dostajesz 20 minut na spakowanie, wwożą cię uj wie gdzie. Część twoich bliskich nie przeżywa. Wsadzają cię w pociąg i znów wywożą. Zaczynasz od nowa. A Ty ciągle dymasz. Naprawdę myślisz, że to Ty jesteś pokrzywdzony?

arszczecin, 2014-11-03 11:34:17

wy nawet się żrecie miedzy sobą kto wiecej dostał dopłat z miasta

miastowy, 2014-11-03 08:19:20

Masz rację Ekorol. U mnie w wiosce są przesiedleńcy. mają najlepsze grunty zajęli najlepsze domostwa i ciągle im się krzywda dzieje. Za nic nie zapłacili i jeszcze rekompensaty dostaną. A my będziemy dymać i nikt nic nam za darmo nie da. Taki kraj.

małorolny, 2014-11-03 06:44:29

Rekompensat dla Zabużan za przymusowe przesiedlenia powinno domagać się od 3 państw - decydentów z Jałty: Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Wielkiej Brytanii, oraz Rosji jako spadkobiercy Związku Radzieckiego. To oni decydowali o kształcie powojennych granic. Dzisiaj na rekompensaty dla Zabużan łożą wszyscy podatnicy. Ponadto wpływają pozwy od obywateli Niemiec, oraz ze Stanów Zjednoczonych od Żydów, którzy utraciły przedwojenne majątki.

T.B., 2014-11-02 17:00:44

Jak długo będziemy spłacać ukraińskich faszystów i banderowców za pozostawione chatki z trzciny i gliny z dwoma arami bagna za które już dostali poniemieckie folwarki

ekorol1, 2014-11-02 15:19:47

Dalej głosujcie frajerzy na PSL,PO,PiS ,SLD a w zamian pokaż wam dzięciołka !!!! Oto bandyckie rządy !!!

Polak, 2014-11-02 12:43:04

Może przy okazji warto powiedzieć coś o tym funduszu dla zabużan . Pomijając fakt że mało kto jeszcze żyje by z tego funduszu skorzystać to zwrot jest w wysokości tylko 20 % majątku . W porównaniu w jaki sposób Niemcy wyrywają majątki Polaków to w sumie ten fundusz robi więcej złego niż dobrego bo zamyka drogę do normalnego domagania się własności .
Taka Niemka wyrwał w miejscowości Narty majątek w 100 % a nie w 20 % .
Inna sprawa to kto zgłasza się po to mienie bo się okazuje że urodził się po 1950 roku a okazuje się że stara się o majątek to i by się zadowolił nawet 1% bo sumie to nie jego .

zabużan, 2014-10-31 10:01:41BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Baranowo rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Dobry jesteś w wyrywaniu z kontekstu :P

Pałuczanin81

To będzie II albo IIIa ?pyry i bobik?