PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

LINK do Filmiku Obejżyjcie https://www.youtube.com/watch?v=lCA2g0KKs7g
ttp://nj24.pl/article/doplaty-unijne-tysiecy-rolnikow-zagrozone-bedzie-protest!!!!!!!!!!!!1

Dopłaty unijne tysięcy rolników zagrożone, będzie protest
SAD | 5 listopada, 2014 - 15:14
Dopłaty unijne tysięcy rolników zagrożone, będzie protest
Dopłaty unijne tysięcy rolników zagrożone, będzie protest

Niezapowiedziana zmiana – w porównaniu z ubiegłymi latami – trybu uzupełniania wniosków o dopłaty rolne prowadzona przez ARiMR może pozbawić duża część rolników dopłat unijnych. W najbliższy piątek rolnicy planują protest pod siedzibą dolnośląskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu.

- Opanowana przez PSL ARiMR w ten sposób pozbawi rolników milionów dopłat. - mówi Marcin Bustowski, rolnik gospodarujący w powiecie jeleniogórskim na 70 ha, który na zamieszaniu może stracić ponad 80 tys. zł. Wytyka przy tym Agencji, że jako bastion PSL, dba głównie o organizację drogich niepotrzebnych szkoleń prominentnym działaczom, zamiast dobrze zorganizować pracę biur powiatowych i zadbać właściwie o sprawy rolników. O sprawie wie jeszcze niewielu rolników, bo Agencja z informowaniem ich o nowej sytuacji się nie spieszy. - Nie chcą sobie zaszkodzić przed wyborami - ocenia rolnik, który dotarł do "Kampanii 2014", wewnętrznego dokumentu Agencji, w którym zawarto instrukcje w sprawie postępowania w nowej sytuacji dla pracowników biur powiatowych ARIMR.

W poprzednich latach obowiązywała instrukcja, według której urzędnicy Agencji wzywali rolników do poprawienia wniosków o dopłaty nawet po wymaganym przez Komisję Europejską terminie 9 czerwca. Teraz przyjęto, że wniosek jeśli ma uchybienia formalne, a urzędnicy ARiMR nie wyślą go do poprawy w terminie pozwalającym zachowanie terminu 9 czerwca, nie zostanie uwzględniony, a rolnik nie dostanie w efekcie dopłaty. Waldemar Reduch, z-ca dyrektora dolnośląskiego oddziału ARiMR we Wrocławiu przyznaje, że sytuacja, gdzie w wypadku konieczności uzupełnienia dokumentacji we wniosku o dopłaty, urzędnik powiatowego biura ARiMR nie powiadamia rolnika jest nie do przyjęcia. Na pytanie, co wtedy z możliwością skutecznego złożenia wniosku o dopłaty, odpowiedział, że jeśli termin minął, sytuacja jest już zamknięta. Rolnik na dopłaty traci szanse, swoich racji może dochodzić tylko przed sądem.

W załącznikach prezentujemy treść nowej instrukcji, która posłuży urzędnikom do odmowy możliwości uzupełnienia wniosków i w efekcie otrzymnania dopłat. Poniżej stara instrukcja.

Więcej o tej sprawie w najbliższym numerze "Nowin Jeleniogórskich".

LINK do filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=lCA2g0KKs7g

rolnik APEL, 2014-11-07 05:53:53

kto biednemu zabroni bogato zyc,przecierz mozna pryskac i 30 razy nabiajac kase firmom sprzedajacym srodki ochrony roslin i nawozy,

ale, 2014-11-06 21:23:36

Co się denerwujesz Marcel5. Jaki rolnik, taki poziom komentarza.

baca, 2014-11-06 21:21:52

@rolnik idioto
wg progow szkodliwosci wykonujemy zabiegi, jesli jest potrzeba 3x to robisz 3x, jak nie ma to nie robisz wcale. Jak nie chodzisz na pole tylko wypisujesz idiotyzmy na forum to nawet nie wiesz, ze masz progi szkodliwosci przekroczone.

Marcel5, 2014-11-06 21:03:40

Ten zgłupiał 3x insekt w zbożach jesienia

rolnik, 2014-11-06 15:33:41

@pawel
przed zakazem miales przynajmniej przez tydzien przymrozek w polowie pazdziernika po -2 a nawet - 7 st.C. W tym roku ile dni w pazdzierniku miales z przymrozkiem ?
Jaka pogode masz aktualnie ? Typowa listopadowa czy moze bardziej kwietniowa ?

Myslcie ludzie, to nie boli ! Zboza tez robilem nietore po 3x insektycyd do dzis. To tez od neonikoynoidow ?

Marcel5, 2014-11-06 15:26:30

To po cholerę żresz gmo ?

eko, 2014-11-06 14:52:51

@paweł bo to jest pojęta pokrętnie ekologia, niepotwierdzone badania stronniczego związanego z koncernami produkującymi środki ochrony roślin pozwoliły wprowadzić chore prawo, które samo z siebie jest idiotyczne bo znacząco zwiększa emisję szkodliwych substancji do środowiska i zmniejsza konkurencyjność polskich rolników którzy muszą konkurować z rolnikami spoza unii których to prawo nie dotyczy. Jedynym wygranym w całej sprawie są firmy produkujące środki ochrony roślin. Bo nawet konsumenci na tym stracą dostając bardziej naszprycowany chemią produkt finalny. Podobnie z GMO które jemy praktycznie w każdym produkcie ( soja modyfikowana ) mimo że nie uprawiane u nas i tak na nas wpływa.

Hegemon, 2014-11-06 10:28:39

w tym roku rzepak już 3 razy pryskany na robaki , przed zakazem raz wystarczało .

pawel, 2014-11-06 08:43:08BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

2 godziny temu, lokizom napisał: "Szef" obwodu łowieckiego powiedział mi że teraz jak kola nie będzie stać na wypłatę...

przem

@jarki naraz, razem z T1 na liść flagowy z T2 pójdzie dodatkowo 20-30 gram boru