PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Koło mnie pełno dzików wchodzą na oziminy i ryją. W nosie mają wszystkich i wszystko. Od roku nikt do nich nie strzelał bo myśliwym się nie opłacało (ostatnio trochę zaczęli). I gdzie tu kwarantanna? Jakaś paranoja. Zrobili tylko pokaz przed kamerami jak to na podlasiu wykonuje się zabiegi odkażające z pasem dezynfekującym na drodze (kilka godzin trwał ten cyrk), a dziki się nadal mnożą; po lasach od czasu do czasu pojawia się nowa padlina.

obywatel, 2014-11-09 15:43:35

to wszystko są brednie ,dziki należy odstrzelać, do kontenerów i do spalarni ,ludzi kremują a dzików nie potrafią ,bez zbędnych badań i biurokracji ,odstrzał, specjalna grupa do zbierania padła do szczelnych kontenerów i spalarnia ,najszybszy i najtańszy sposób,a nie jeszcze po drodze chcą się majątków na ASF dorobić ,pieniądze z UE wezmą a gówno zrobią ,taka jest prawda ,kiedyś locha dzika miała4-5 małych ,a teraz ma po 10-12 sztuk ,lepiej jak zawodowa maciora świni ,za pół roku ten mały dzik przy sprzyjających warunkach pogodowych będzie duży i nadal nie zdążą tego odstrzelić to farsa .....

maxio, 2014-11-08 17:53:22

Za wykonywanie planów łowieckich - odstrzałów zwierzyny odpowiada PZŁ i ich członkowie.Za nie wykonanie planów odstrzału dzików myśliwi PZŁ nie ponoszą żadnych konsekwencji.I tu jest pies pogrzebany.

uważny, 2014-11-07 18:14:35

LINK do Filmiku Obejżyjcie https://www.youtube.com/watch?v=lCA2g0KKs7g
ttp://nj24.pl/article/doplaty-unijne-tysiecy-rolnikow-zagrozone-bedzie-protest!!!!!!!!!!!!1

Dopłaty unijne tysięcy rolników zagrożone, będzie protest
SAD | 5 listopada, 2014 - 15:14
Dopłaty unijne tysięcy rolników zagrożone, będzie protest
Dopłaty unijne tysięcy rolników zagrożone, będzie protest

Niezapowiedziana zmiana – w porównaniu z ubiegłymi latami – trybu uzupełniania wniosków o dopłaty rolne prowadzona przez ARiMR może pozbawić duża część rolników dopłat unijnych. W najbliższy piątek rolnicy planują protest pod siedzibą dolnośląskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu.

- Opanowana przez PSL ARiMR w ten sposób pozbawi rolników milionów dopłat. - mówi Marcin Bustowski, rolnik gospodarujący w powiecie jeleniogórskim na 70 ha, który na zamieszaniu może stracić ponad 80 tys. zł. Wytyka przy tym Agencji, że jako bastion PSL, dba głównie o organizację drogich niepotrzebnych szkoleń prominentnym działaczom, zamiast dobrze zorganizować pracę biur powiatowych i zadbać właściwie o sprawy rolników. O sprawie wie jeszcze niewielu rolników, bo Agencja z informowaniem ich o nowej sytuacji się nie spieszy. - Nie chcą sobie zaszkodzić przed wyborami - ocenia rolnik, który dotarł do "Kampanii 2014", wewnętrznego dokumentu Agencji, w którym zawarto instrukcje w sprawie postępowania w nowej sytuacji dla pracowników biur powiatowych ARIMR.

W poprzednich latach obowiązywała instrukcja, według której urzędnicy Agencji wzywali rolników do poprawienia wniosków o dopłaty nawet po wymaganym przez Komisję Europejską terminie 9 czerwca. Teraz przyjęto, że wniosek jeśli ma uchybienia formalne, a urzędnicy ARiMR nie wyślą go do poprawy w terminie pozwalającym zachowanie terminu 9 czerwca, nie zostanie uwzględniony, a rolnik nie dostanie w efekcie dopłaty. Waldemar Reduch, z-ca dyrektora dolnośląskiego oddziału ARiMR we Wrocławiu przyznaje, że sytuacja, gdzie w wypadku konieczności uzupełnienia dokumentacji we wniosku o dopłaty, urzędnik powiatowego biura ARiMR nie powiadamia rolnika jest nie do przyjęcia. Na pytanie, co wtedy z możliwością skutecznego złożenia wniosku o dopłaty, odpowiedział, że jeśli termin minął, sytuacja jest już zamknięta. Rolnik na dopłaty traci szanse, swoich racji może dochodzić tylko przed sądem.

W załącznikach prezentujemy treść nowej instrukcji, która posłuży urzędnikom do odmowy możliwości uzupełnienia wniosków i w efekcie otrzymnania dopłat. Poniżej stara instrukcja.

Więcej o tej sprawie w najbliższym numerze "Nowin Jeleniogórskich".

LINK do filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=lCA2g0KKs7g

rolnik apel, 2014-11-07 05:58:52

tylko kto te odstrzały zastępcze wykona? Minister z zastępcą?
Już trzeci miesiąc mija od decyzji a lasy zadały tylko podobno pytanie ministrowi, kto ma dokonać tego odstrzału, bo przecież wszyscy strzelający leśnicy to myśliwi, a ci od 10 lat planów łowieckich nie wykonują bo im się nie chce. Plutonów egzekucyjnych natomiast w lasach nie ma. Do dzisiaj odpowiedzi od ministra ponoć brak, jak i obiecanych lodówek. Myśliwi nawet jak by chcieli to strzelać nie mogą bo dziki do badania w chłodni 7 dni czekają. To jest jeden wielki bajzel i urzędniczy tumiwisizm. Kto się wreszcie za tych trutni weźmie. Pani Premier! Rok zaraz minie jak wskutek nieuctwa i lenistwa pomór przez granicę wpuściliście i nadal po Polsce rozsiewacie. Czas najwyższy wzór z Białorusinów wziąć i dziczą zarazę skutecznie zwalczyć.

rolnik podlaski, 2014-11-07 00:05:57

Ale Ty jestes tutaj , to po co do Honolulu???

warmiak rolnik, 2014-11-06 20:25:57

Wyjechał. Do Hononulu małpy straszyć.

warmiak , 2014-11-06 20:07:25

A gdzie pierwszy łowczy?? Arszczecin dziki!!

warmiak, 2014-11-06 20:01:26

TO LATEM JUZ NAM OBIECALI I CO ZNOWU COS SIE RUSZYŁO BO WYBORY IDĄ TO ROLNIKA OMAMIC CHCĄ ,PSL I p SAWICKI MY PAMIETAMY NA JAKICH FRAJERÓW MAMY NIE GŁOSOWAC

waldekb31, 2014-11-06 19:28:58

przedwyborcze obietnice upolowanych zostało na podlasiu ponad 4 tys.kłamstwo za kłamstwem

rolnik , 2014-11-06 19:17:08BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

men2face

W tym sezonie najwazniejszy byl termin siewu.

Marecki

Bo nie masz okopowych ;)