PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

na Kujawach sa gospodarstwa, ktore w ogole nie zebraly kukurydzy na ziarno, taniej bylo talerzowac, sprzedac na zielonke. Sa tez takie, ktore zebraly ziarowki 1,7t/ha na "mokro" z 2-3 klasy ziemi!! Sa też takie, ktore zebraly 7-8t ziarnowki na "sucho". Rozpietosc polonowania na kujawach jest jak widac bardzo duza i srednia na "sucho" to bedzie dla Kujaw ok 5 t/ha. Srednia. Ogolnie nastroje nie sa optymistyczne jesli chodzi o uprawe kukurydzy na ziarno. Przy plonach jeczmienia ozimego blisko 10t/ha jest to bardziej oplacalna uprawa w tym roku dla przykladu. Odpadaja koszty specjalistycznych maszyn do siewu, zbioru i suszenia. Po kukurydzy na ziarno na Kujawach wiekszosc siala pszenice ozima. Pszenicy ozimej jest zasiane wiecej. Kukurydzy na ziarno raczej bedzie zasiane mniej. Raczej, bo nie wiadomo jaka zima przed nami. Na dzis +15st C w prawie polowie listopada.

Tymon_z_Kujaw, 2014-11-10 16:28:17

Szanowny autorze z tego co podałeś w artykule to mamy dramat w całej Polsce, bo z przytoczonych przez Ciebie danych wynika ze średni plon w kraju wyjdzie 5t/ha. Skoro u nas na Kujawach jest to w granicach 5 t to kto zaniża wynik? czy może dane są nieprawidłowe?

m, 2014-11-10 11:44:10BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

mieto35

Ok dzięki, planuje dzisiaj jak się pogoda nie popsuje ale boję się dodać bór do środka na robaki.

jarki

O tej porze odpuść sobie makro składniki zwłaszcza azot Jeśli chcesz to przy cieplejsze pogodzie pokrop nieco Tanim mikro + dodatkowo bór i...

mieto35

Mógłbym jeszcze teraz przy okazji dokarmiania robaczków bo mszycy to jest ogrom , dodać nawóz npk...