PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@mazowsze jeśli chodzi o podaż pieniądza w Polsce, to sprawa jest bardziej skomplikowana niz ci sie wydaje.Podaż pieniądza może być realizowana przez dodruk, lub kreację. Drukować pieniądze może tylko NBP (choć w rzeczywistości zleca on to bankom i instytucjom prywatnym), natomiast kreować pieniądze mogą i banki prywatne. Różni się to tym, że pieniądz wykreowany istnieje tylko jako zapis na koncie, a nie w banknocie i po zwrocie przestaje istnieć. Zresztą nawet NBP żeby dodrukować pieniędzy i pożyczyć np budżetowi państwa musi zabezpieczyć go depozytem dewizowym, który może uzyskać przez sprzedaż z kraju za dewizy wyrobów, surowców, lub przez pożyczkę w prywatnych bankach zagranicznych zadłużając kraj. To tak w ogromnym skrócie .

warmiak, 2014-11-12 18:22:01

@rolnik 76
prof. Balcerowiczem to sobie gęby chamie nie wycieraj. Gdyby nie on to ludzie w tym kraju by z biedy własne nerki sprzedawali. Ale co ty rolnik z tego możesz zrozumieć. Tak jak TED, który udaje, że coś wie nt. gospodarki rynkowej. "podaż pieniądza znalazł w imporcie"??? Co to k.rwa znaczy??? Oświeć mnie. Podaż pieniądza to reguluje NBP kursem pożyczek jakich udziela bankom komercyjnym. Kolejny domorosły ekonomista ocenia rzeczy, o których nie ma pojęcia, w imię zasady nie znam się więc zabiorę na ten temat głos. Pisz sobie o tym jak się uprawia rolę, czy myje świnie, a nie o rzeczach, które najwyraźniej są ci kompletnie obce.

mazowsze, 2014-11-11 23:21:33

Temu troglodycie (bo z twarzy wygląda na tzw. ogniwo pośrednie) już kompletnie się w głowie pomieszało. Jak jest zainteresowany kolektywizacją to niech zaczyna od chłopów spod Łowicza. Ciekaw jestem ilu zachęci do powołania PGR-u, który będzie dysponował ziemią, której zrzekną się chłopi. Jak mu się uda z dwoma - to mnie przekonał.
PS. Mam nadzieję, że to kiełbasa wyborcza i tylko mydli oczy co tępszym od niego.

mazowsze, 2014-11-11 23:06:32

Jak dotychczas na zmianach skorzystali pretorianie ,,zielonej mafii" = PSL. Nikt inny tylko oni obsadzili wszystkie możliwe stanowiska w agencjach rolnych przez członków i rodziny. To członkowie PSL sprzedawali ziemię obcokrajowcom. To ANR =członkowie PSL-u wywindowali cenę ziemi aby była niedostępna dla normalnego rolnika, aby dłużej starczyło kradzionej ziemi do utrzymania bandy nierobów.

Krzak, 2014-11-11 19:48:02

@TED zgadzam się, że Polska ziemia nie powinna być wyprzedawana obcokrajowcom, natomiast co do ekonomicznego uzasadnienia mam wątpliwożci, bo bił popyt taki. że były nagie półki i haki. Podaż pieniądza w imporcie? Chyba w eksporcie.
Co ma piernik do suszenia rzepaku? Jak nie cukrownia, to kto inny wysuszy rzepak, bo mokrego nikt nie zmagazynuje, ani nie wyeksportuje. Suszenie i tak pozostanie w Polsce, choć wątpię czy to taki dochodowy biznes (dla rolnika czysta strata).

warmiak, 2014-11-11 10:38:53

Spokojnie, to tylko kiełbasa przedwyborcza aby zdobyć jeszcze parę głosów. Po wyborach wszyscy, na czele z SLD zapomną o haśle PGR POLSKA ZIEMIA.
@TED, gdyby zgodzono się zastosować twoją metodę siły nabywczej średniej pensii, to obcokrajowcy nie mieli by NIGDY możliwości zakupu polskiej ziemi, Wie o tym UE i dlatego na taki warunek się nie zgodzi. Poza tym , tak jak pisał to gdzieś @bamber , czy były dyr PGR ziemia jest wysprzedawana na spółki z kapitałem zagranicznym, gdzie Polak ma śladowe udziały, lub obcokrajowcom mającym kupione podwójne obywatelstwo.

franek, 2014-11-11 10:21:35

"Czy jesteś za zobowiązaniem rządu do pilnych renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce uwzględniając, iż stanowisko rządu do zmiany w traktacie powinno być następujące: zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców będzie możliwy od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90 proc. średniej siły nabywczej mieszkańców pięciu najbogatszych państw Unii Europejskiej?"
----
i tu powstaje pytanie po co mamy sprzedawać ziemię, całkowicie zgadzam się z tezą o tworzeniu PGR POLSKA ZIEMIA, ale aby nie rozpisywać się - podam przykład - na jednego zatrudnionego w PGR (przed zmianami ) liczono około 25 ha - dawało to możliwość pracy, zysku - i co ważne miało ekonomiczne uzasadnienie - była podaż pieniądza był więc i popyt.
Rząd Mazowieckiego - podaż pieniądza znalazł w imporcie ale niszczył własną gospodarkę (cukrownie otrzymały zakaz suszenia rzepaku ) c.d.n.

TED, 2014-11-11 07:10:44

Będą PGR będą stołki do obsadzenia darmozjadami

JKC, 2014-11-10 22:15:48

Olewniczak i SLD też brali w tym udział, a teraz zamarzyły im się PGR-y?

r-nick, 2014-11-10 17:09:48

MASZ RECJĘ CEZARY, BRAWO ALE PO, PIS, I PSL ORAZ BALCEROWICZ SPRZEDALI WSZYSTKO CO BYŁO.

rolnik 76, 2014-11-10 16:36:40BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Ну теперь я могу тебе только одно сказать: Играй так далее, а твоя мать будут ежедневно ударать по твоих яйцах, сучийсыну! Здесь сайт:...

Kolxoznik

Новая простая экономическая игра. Более 65 000 пользователей. Заработок происходит на сборе сырья от домашних животных. Доход можно вывести на...

barts

Tak to on, sama nazwa kusi, jak ktoś się spyta co siałeś i odpowiesz że vikinga to szczena palce u nóg potłucze Byłem sceptycznie nastawiony ale...