PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

kolego gorszy rok to był poprzedni, jak jabłko było na granicy kosztów produkcji albo lekko poniżej, albo tak jak parę lat temu wiosenne przymrozki wymroziły 90% jabłek i sadownicy to przetrwali bez problemu, w przypadku gdy największy eksporter jabłek na świecie z dnia na dzień z powodów politycznych traci rynek na który eksportuje prawie 80% produkcji( biorąc pod uwagę, że poprzedni rok był na zero, albo lekko pod kreskę) to taka sytuacja się nie nazywa jednym gorszym rokiem, jak by sadownicy nie mieli na odkładane to by już w zeszłym roku plajtowali

majkel123, 2014-11-19 13:46:14

Napisałem podobnie jak wyżej, ale komentarz się nie ukazał.

rolnik, 2014-11-19 08:57:41

I to mi się w naszym kraju podoba najbardziej. Wzajemna nienawiść i zazdrość. Dokładnie to samo można powiedzieć o każdej innej dziedzinie rolnictwa. Krowiarze jak dobrze szło to obory stawiali roboty kupowali, maszyny i innej. Jak się na zbożu dobrze wychodziło to tak samo, ciągniki maszyny, siewniki Bóg wie jakie. Jak na trzodzie się wychodziło na plus to wszyscy chlewnie stawiali, 100 sztuk za mało to 1000. I tak dalej i tak dalej. W każdej dziedzinie jest tak samo, jak coś się opłaca i na plus się wychodzi to się każdy stara rozwijać w tym kierunku i to jest przecież normalne i zrozumiałe... Więc pisanie, że sadownicy sadu dosadzali i sobie samochody zmieniali no sory, sam się zastanów. Embargo? Hmm, może jeszcze kilka lat potrwa i może wtedy polscy rolnicy zrozumieją,że w jedności siła a nie w przepychankach słownych kto ma lepiej a kto gorzej... Prawda jest taka, że wszyscy żyjemy z ziemi i z tego co ona nam da. Jeżeli chociaż 51% z nas to zrozumie to może reszta za nimi pójdzie. A jeżeli dalej tak będzie jak jest teraz to każdy sobie będzie rzepkę skrobał. Jeśli w Polsce wszyscy rolnicy, nie zależnie od profilu trzymaliby się razem to może dziś nasze rolnictwo wyglądałoby inaczej.

nick-rolnick, 2014-11-19 01:39:46

Oglądałem dzisiaj w TV protesty sadowników. Bardzo zadziwiła mnie wypowiedź jednego z nich (może podstawionego) Powiedział on , że winę za obecną sytuację z owocami ponosi Putin. A sankcje to non będzie utrzymywał co najmniej dwa , trzy lata. Pan sadownik nie wspomniał co jest powodem sankcji na owoce i mięso z Polski. Szkoda , że "PAN SADOWNIK " nie dostrzega polityki państwa polskiego w stosunku do Rosji.

światły , nie obłudny rolnik mgr inż. rolnictwa ., 2014-11-18 19:02:09

bul jesteś jak snajper trafiłeś w 10

rezerwista, 2014-11-18 15:12:18

kiedyś uważałem sadowników za rozsądnych ludzi, umiejących inwestować pieniądze. W mojej wsi widac gołym okiem kto jest sadownikiem a kto rolnikiem. Rolnicy maja stare domu, stare samochody, cięgle ubrudzeni i zapracowani, sadownicy odwrotnie, wielkie domu nowe samochody a do prac fizycznych mają robotników. Teraz widzę że to taka sama hołota jak większość rolników. Kase zamiast inwestować to przejedli i przechulali. Inwestowali zamiast oszczędzać to nabrali kredytów i nagle jeden gorszy rok się trafił i zaczyna się lament. Buractwo i cebulactwo budzi się w nich, słoma z butów wychodzi. Jak zakladali kolejny hektar sadu to musieli mieś na uwadze że w końcu opłacalność w sadownictwie może spaść. Ale nie, zamiast zaoszczędzić, zainwestować w jakąś alternatywę. to oni musieli sobie do nowy postawić. Mogę sie założyć ze za rok albo dwa i tak wymienią swoje samochody na nowe.

bul dupy, 2014-11-18 14:44:17BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Wągrowiec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Wągrowiec rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Wapno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

maslak88

To @Pałuczanin81 miałeś racje, pytałem się swojego dostawcy śor to powiedział że ma obowiązywać, a w zasadzie to już obowiązuje bo od 1 stycznia...

jarki

Tak wszelaka  mała energetyka jest wskazana pod warunkiem że się opłaca Mówię tu o opłacalności bez dotacji=korupcji