PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

MArek Unia to najgorszy syf jaki człowiek zrobił dla człowieka a nasz rząd dla nas rolników wchodząc tam!! PROGRAMEM PROW doprowadzili do podniesienia cen maszyn o 100%-150% cen nawozów do jeszcze więcej a o ziemi nie wspomnę co z tego że oni dają ?? Jak w konsekwencji doprowadzili do takich cen paliwa maszyn że te ich pieniądze robią tylko zło masz racje ludzie mają problemy nie tyko przez tanie nie opłacalne płody rolne ,ale przede wszystkim przez te chore ceny maszyn i budowlanki tz. firm wykonujących inwestycje pod klucz bo materiału budowlane wcale nie zdrożały i samemu coś postawić nie jest wcale drogo!! a kto uważa że Unia jest potrzebna jest wrogiem publicznym numer 1!!!!
aresaczecin każdy kij ma dwa końce kary powinny być i to dotkliwe aby zniechęcić tych wariatów przed zniszczeniem mniejszych gospodarstwa bo teraz 30 krów rodzina się nie utrzyma a 15 lat temu z 15 krów kupowano mieszkania w miastach dla dzieci.wiesz do czego doprowadziła unia do zniszczenia polskiego rolnictwa tylko do tego !!! i zadłużenia mleko proporcjonalnie do cen maszyn które poszły po 100% do góry i środków produkcji powinno być po 2,30 netto minimum pod warunkiem że nic już by nie zdrożało !!!!!

PawelP, 2014-11-23 17:39:34

unia europejska jest najlepsza rolnikowi daje

Łukasz, 2014-11-23 12:16:54

Jo mom kark cerwony

I kłonicynke w klapie,

Bo jo jezdem zielony,

To sie tero nachapie,

Ni mo sie co ucyć,

Co mi ta po skole,

Jezdem z pełesela,

Bede dyrechtorem...

warmiak, 2014-11-22 21:06:54

Ja bedąc rolnikiem także jestem przeciw Unii i dopłatom bezpośrednim oraz wszystkim PROWom. Wynika to z tego, że konkurencyjność Polskich gospodarstw musi wynikać z idealnego zarządzania i radzenia sobie na rynku. Oczywiście ktoś powie, że cena na produkty rolne jest za niska i nie pokrywa kosztów produkcji. Ja powiem czy te wysokie koszty produkcji nie wynikają z kredytów zaciągniętych na sprzęt (nie zawsze wynikający z rachunku ekonomicznego) w ramach PROW

MArek, 2014-11-22 20:20:53

PawełP, polemizowalbym.

Odnośnie kar. System jest od 10 lat. Każdy zna zasady. Limit ma każdy. Każdy powinien go przestrzegać. Nie można udawać ze rozwijając produkcję limity nas nie obowiązują. Chwalić za zwiększenie produkcji, za rozwój ale ganic należy za taktykę na udo. Udo bądź się nie udo.
Niedawno kwota była po 0.01 złl.

arszczecin , 2014-11-22 15:59:57

Marek guzik wiesz Niemiec ma 35 krów i lepiej żyje jak u nas ze 150 unia to zło najgorsze z możliwych to trzeba tępić a nie się cieszyć że jest i że daje bo go daje !!!

PawelP, 2014-11-22 11:23:50

Co do kar za przekroczenie kwot mlecznych. Każdy jest kowalem swojego życia. Niedopuszczalne jest zniesienie kar bo co mają wtedy powiedzieć Ci co swojej kwoty nie przekraczają, co tłumią produkcję by tylko nie przekroczyć. Nie może dojść do takiej sytuacj, że przekraczający swój limit będzię się smiał że się udało.
A niech poprzednik żle się nie wypowiada na temat inwestujących bo naturalną rzeczą jest rozwój gospodarstwa oraz samego człowieka. Krytykować nalezy brak elementarnych zasad ekonomii.

Marek, 2014-11-22 06:26:00

Bardzo dobrze sk**m po co stawili obory na 300 krów i jedne przez drugiego się przebijali bardzo dobrze kary powinny być po 2 zł!!!! Popieram kary w 100% a niech bankrutują odejdzie im głupota tylko kredyty w BGŻ-CIE firmy i na 300-400 krów i mają efekty przez nich ci mali 25-30 krów mają coraz gorzej bardzo dobrze a nawiasem( Precz z Unią PRECZ!!!!)

PawelP, 2014-11-21 21:55:03BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

takie tam w ogórdku stare, ale ciekawe  

Marecki

Dokładnie. Ciepło w buty im się robi i próbują straszeniem, albo zaproszeniem na członka. A ja już kiedyś mówiłem, że członka z...