PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • xyz 2014-12-05 14:27:06
  ja zaczalem prowadzic sobie ksiege bydla i bardzo mi się spodbalo, jest wygodniej i zajmuje mniej czasu niz na papierze, na biezaco pobieram sobie plik z ksiegom , takze ksiege mam i w systemie i u siebie na dysku
 • Zbychu76 2014-12-05 12:31:38
  Komputery psują się jednak częściej niż chmury. Poza tym dane z domowego komputera też można wykraść. Kwestia co komu bardziej pasuje.
 • T.B. 2014-12-04 20:42:28
  Dla mnie podstawą jest oprogramowanie na dysku komputera. Bardzo dobrze, że połączenie z systemem jest szyfrowane, ale to użytkownik powinien decydować gdzie trzymać dane. Nie ma zabezpieczeń których nie można złamać. System padnie i kto poniesie odpowiedzialność. W razie kontroli ARiMR wątpię żeby można było kogoś przekonać, że rejestry były, ale znikły. A co jeśli firma zakończy działalność. Chmury danych w internecie już padały, zdjęcia celebrytów już z chmur wykradano. Przezorny robi kopie zapasowe plików na nośnikach zewnętrznych.
  @Andrzej. W XXI wieku jestem już od dawna. Pierwszym moim komputerem było Commodore C64. Miałem do czynienia z Dos-em wszystkimi windowsami, linuxem, obecnie z androidem na komórce.
 • jarek 2014-12-04 13:25:08
  Bo Fiskus siedzi w chmurze i tylko czeka aż Kowalski wpisze dane....ehhhh
  a konta bankowe?????chyba tam ma więcej danych i też w chmurze
 • Baanzi 2014-12-04 13:15:37
  Chmury już padały, jak nie wierzysz to poszukaj w internecie. Tylko, że dzięki udostępnianiu takich dokładnych danych o swoim gospodarstwie fiskus może bez dużego wysiłku skontrolować to z oświadczeniem złożonym w urzędzie i w razie nieprawidłowości zrobić Ci kontrolę 5 lat wstecz i będziesz miesiąc siedział w papierach zamiast na polu.
 • Andrzej 2014-12-04 11:25:24
  @Baanzi Oczywiście, że wszytko jest możliwe, ale jeszcze nie widziałem, żeby komuś chmura padła, a dysk twardy owszem, np. mi tydzień temu. A jeśli w rolnictwie wejdzie pit i księgowość to i tak fiskus będzie o Tobie wszystko wiedział, bo zgodnie z prawem, sam będziesz musiał go o tym poinformować.
 • Baanzi 2014-12-04 10:25:39
  @Andrzej. Chmura też czasem padnie i stracisz swoje dane. Można zapisywać na dwóch dyskach, żeby było bezpieczniej. Pewnie niedługo w rolnictwie wprowadzą Pit-y i fiskus jak będzie chciał uzyska dostęp do takich danych, które sam udostępnisz i będzie wszystko o Tobie wiedział. Myślisz, że to niemożliwe?? Witaj w XXI wieku.
 • Andrzej 2014-12-04 09:54:29
  T.B. witaj w XXI wieku. Wiele progrmaów księgowych działa dokladnie tak samo i nikomu nic się nie stało. Dla mnie super opcja, jak gdzieś wyjade albo padnie kkomputer to nie trace danych, przesiadam się na drugi i korzystam dalej
 • T.B. 2014-12-03 18:13:33
  Nie ma instalacji na komputerze więc poufne dane krążą w internecie. Zwłaszcza w sekcji księgowej jest to niebezpieczne.
 • Wojtek 2014-12-03 11:01:18
  Ja bazowałem przez dwa lata tylko na excelu wprowadzałem wszystko ręcznie. I szczerze mocno się zastanawiam czy nie skorzystać z takiej strony bo to będzie dla mnie na pewno dobre uporządkowanie danych i skrócenie czasu pracy.
 • michu 2014-12-01 13:58:43
  Jak co komu...teraz jest sporo tych programów do zarządzania uprawami, programy, aplikacje, arkusze, pytanie komu co potrzebne i ile jest w stanie zapłacić za dobry program.
 • anecia 2014-12-01 13:48:32
  przejrzałam tego gatekeepera i rolnikona też. pierwsze co się rzuca w oczy, to, że biorąc rolnikona, a nie gatekeeepera mam jakieś 5 tysiecy złotych w suchym :) te ceny gatekeepera s brytyjskie, całkowicie nie na moja kieszeń. Za to rolnik on moge wypróbować za 15 miesięcznie złotych.

  tylko ciekawe, czy rzeczywiście ma tye funkcji co piszą - ktoś tu korzysta z rolnikona?
 • Obsługa systemu RolnikON 2014-12-01 12:51:55
  Witamy serdecznie!

  Panie Janie, chcielibyśmy zapewnić Pana, że wszystkie dane wprowadzane do programu RolnikON są bezpieczne. W trakcie ich przesyłania bezpieczeństwo zapewnia wprowadzony certyfikat SLL, który zabezpiecza połączenie. Same dane, które przechowywane są na koncie użytkownika, dostępnie są wyłącznie do jego dyspozycji. Zastosowane szyfrowanie danych powoduje, iż nikt poza wprowadzającym je użytkownikiem, nie ma do nich dostępu – nawet obsługa systemu RolnikON. Sama baza danych użytkowników jest zarejestrowana w GIODO, co wymusza na nas stosowanie wysokich standardów bezpieczeństwa. Na życzenie możemy przesłać na maila certyfikat zgłoszenia bazy do GIODO. Również nasi partnerzy – między innymi Krajowa Rada Izb Rolniczych, czy URSUS – nie pozwoliliby sobie na promowanie narzędzi, które mogą być niebezpieczne dla ich użytkowników.

  Jeśli chodzi o wymienione przez Pana dane, które można wprowadzić do RolnikONa, to zapewniamy, że są one dostępne wyłącznie dla posiadacza konta i nikt inny nie ma do nich dostępu. Oznaczanie się na mapie jest całkowicie dobrowolne - można to wyłączyć w kilka sekund, a dodatkowo jest też dowolność miejsca, w którym użytkownik chce się oznaczyć - w żaden sposób nie pobieramy jego dokładnej lokalizacji.

  W razie jakichkolwiek dalszych pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Dyrektorem ds. Bezpieczeństwa Danych pod ochronadanych@rolnikon.pl

  Serdecznie pozdrawiamy,
  Obsługa systemu RolnikON
 • ekojajo 2014-12-01 12:36:47
  Ja miałem program "teściowa",ale 5 lat temu padł.
 • Zbyszek 2014-12-01 12:11:11
  Ja mam program GateKeeper i jestem bardzo zadowolny.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.7.34
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!