PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Czytam i oczom nie wierzę co za wypociny. Idąć tokiem rozumowania piszących myśliwych, jeżeli chcemy zwalczyć przestępstwa w kraju dajmy każdemu do ręki broń niech zastrzeli tego kto wszedł na posesję, czy ukradł batonik w sklepie i po kłopocie. Przestępców brak wybici co do jednego. Żeby napisać coś mądrego trzeba pomyśleć o konsekwencjach, a w tych wypocinach brak jakiegokolwiek myślenia. Co za chłam. Brak słów.

nemrod, 2015-02-08 11:47:32

Najwiekszym kłusownikiem jest legalny myśliwy zrzeszony w kole łowieckim. Mimo ze nie to oficjalnie to nakaz niestrzelania loch istnieje a przynajmniej źle na kogoś takiego patrzy sie. Koła łowieckie wyrabiaja plany w200% bo wiekszosc myśliwych strzela i nie chce płacić characzu wiec po cichu konsumuje. Prawdziwa liczebnosc populacji dzika nigdy nie bedzie podana prawidłowo . Wg mnie jedyne wyjście to wymawianie dzierżaw obwodow dla kół.

kurak, 2015-01-05 11:34:00

wybić to cholerstwo do zera , jak rolnik zetnie drzewo bez zezwolenia to kary rąbią nawet 100000 a taki bóbr brał zezw z gminy jak nie to kara a jak nie zapłaci to zamienić na areszt ,

rolnik6666, 2014-12-03 18:39:23

Tak tak, zamiast biadolić należy poprzez stały nacisk ze strony rolników na wszystkie partie od lewa do prawa wymóc przywrócenie prawa łowieckiego, które właścicielom gruntów dają kompetencje decydowania o gospodarce łowieckiej, a nadzór nad łowiectwem przenieść z resortu środowiska do rolnictwa. Wystarczy tej kompromitacji i obarczania rolników kosztami czyichś zabaw z bronią.

Rolnik, 2014-12-02 11:10:33

Mam 10 ha. Na cieku wodnym bobry wybudowały tamy. Zalało mi 1 ha łąki i 2 ha żyta. Tylko sarny miały tam wyżerke. Zgłosiłem szkodę do Regionalnej Dyrekcji....... Przyszła odpowiedź,że rzeczoznawca przyjedzie do 31.12.2014 r, czyli dali sobie 3 miesiace na jego przyjazd !!!!. 3 miesiace !! Co rzeczoznawca zobaczy, jak wszystko skuje mróz i pokryje snieg?? Wyjdzie na to,że na jekieś odszkodowanie bedę czekał prawie rok.Jak z w/w danych wynika bobry zniszczyły mi 30 % upraw. Nikogo nie obchodzi,że poniosłem koszty, a kiedy jakieś odszkodowanie?? Nie , to nikogo nie obchodzi. Dali sobie 3 miesiące czasu ! Jakim prawem ?? W jakim przepisie prawnym jest tak długi okres czasu ? Oni są władzą. Im wolno. Podatek trzeba zapłacić szybko ! Tamy są dalej. Co bedzie w nastepnym roku? Dalej bedzie zalane i ja mam 3 ha i nie moge ich użytkować ! Co to kogo obchodzi? Oni wybory wygrali !!!

Wacek, 2014-11-28 21:23:17

W "społecznym modelu" rolnik i myśliwy zawsze będą na przeciwnych biegunach. Taka prawda. To samo jest przecież w Niemczech. Upokarzające odszkodowania, symboliczne czynsze dzierżawne i nienaturalny przyrost populacji dzika. Wszystko ze sobą powiązane. Im więcej dzika u rolnika, tym większa satysfakcja z polowania i - paradoksalnie - mniejsze koszty. Ilu z nas, rolników, już wierzy że jest sama sobie winna (kukurydza). Ilu, w obliczu wiszącej groźby świńskiej katastrofy będzie się zastanawiać nad prawem własności gruntu, prawem do odszkodowania. Myśliwi ratują przecież świat ;)

Pan Bauer, 2014-11-28 19:13:30

Obywatel republiki san domingo, zgadzam się z 90% twojego komentarza. nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że nie polują, bo nie mają kasy. Przynajmniej u mnie wygląda to zupełnie inaczej Polują z dobrym skutkiem głównie młodzi i niezbyt zamożni ludzie. Natomiast postkomunistyczna śmietanka, stare zgredy z brylami jak denka od flaszki po whisky ;dyrektorzy LP, sędziowie, lekarze, emeryci wysocy funkcjonariusze policji i wojska, sędziowie, prokuratorzy itp. okupują stanowiska łowczych i prezesów , zakupują remontują i budują tzw domki myśliwskie. Urządzają w nich ostre biby z dziwkami. Znam to, bo obsługuję dostawy dla tych lesnych dziadków, których żony myślą, że ich starzy są na polowaniu.
Darz bór !

farmer od urodzenia, 2014-11-28 18:06:19

Koła łowieckie same są sobie winne !!! Zarządy kół łowieckich od dawana wprowadzają myśliwym ograniczenie w strzelaniu dużych dzików a loch pomimo iż można strzelać poza okresem ochronnym , też nie pozwalają strzelać!!! Niech minister zwiększy odstrzał dzików nawet o 100 % i tak g..no to da!!! Bo zarządy dalej będą zakazywać strzelać loch . Odrębny problem jest taki że nie ma komu strzelać tych dzików!!! większośc myśliwych poluje raz na ruski rok !!! Bo większośc nie ma kasy !!! mało tego myśliwych jest 2- 3 krotnie za mało !!! Zapomnijcie o jakiejkolwiek redukcji dzików !!! Niestety taka jest rzeczywistość !!! jestem myśliwym i mówie jak jest . Nie wierzcie tym dziadom .

Obywatel republiki san domingo , 2014-11-28 12:35:17

Poczytajcie ile razy w tekscie padło słowo ROLNIK. Poseł przejmował sie lasami, stwierdził że koła już nie mają z czego płacić. A rolnik?

arszczecin, 2014-11-28 11:24:01BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

barts

Pewnie około 10 sierpnia jak desykacja go wykończy,  pszenica jara to nawet nie myślę kiedy będzie. Dobrze że mam Arkadie to grzyby...

jarki

To ten rzepak z samosiewów tak się trzyma ??