PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Czytam i oczom nie wierzę co za wypociny. Idąć tokiem rozumowania piszących myśliwych, jeżeli chcemy zwalczyć przestępstwa w kraju dajmy każdemu do ręki broń niech zastrzeli tego kto wszedł na posesję, czy ukradł batonik w sklepie i po kłopocie. Przestępców brak wybici co do jednego. Żeby napisać coś mądrego trzeba pomyśleć o konsekwencjach, a w tych wypocinach brak jakiegokolwiek myślenia. Co za chłam. Brak słów.

nemrod, 2015-02-08 11:47:32

Najwiekszym kłusownikiem jest legalny myśliwy zrzeszony w kole łowieckim. Mimo ze nie to oficjalnie to nakaz niestrzelania loch istnieje a przynajmniej źle na kogoś takiego patrzy sie. Koła łowieckie wyrabiaja plany w200% bo wiekszosc myśliwych strzela i nie chce płacić characzu wiec po cichu konsumuje. Prawdziwa liczebnosc populacji dzika nigdy nie bedzie podana prawidłowo . Wg mnie jedyne wyjście to wymawianie dzierżaw obwodow dla kół.

kurak, 2015-01-05 11:34:00

wybić to cholerstwo do zera , jak rolnik zetnie drzewo bez zezwolenia to kary rąbią nawet 100000 a taki bóbr brał zezw z gminy jak nie to kara a jak nie zapłaci to zamienić na areszt ,

rolnik6666, 2014-12-03 18:39:23

Tak tak, zamiast biadolić należy poprzez stały nacisk ze strony rolników na wszystkie partie od lewa do prawa wymóc przywrócenie prawa łowieckiego, które właścicielom gruntów dają kompetencje decydowania o gospodarce łowieckiej, a nadzór nad łowiectwem przenieść z resortu środowiska do rolnictwa. Wystarczy tej kompromitacji i obarczania rolników kosztami czyichś zabaw z bronią.

Rolnik, 2014-12-02 11:10:33

Mam 10 ha. Na cieku wodnym bobry wybudowały tamy. Zalało mi 1 ha łąki i 2 ha żyta. Tylko sarny miały tam wyżerke. Zgłosiłem szkodę do Regionalnej Dyrekcji....... Przyszła odpowiedź,że rzeczoznawca przyjedzie do 31.12.2014 r, czyli dali sobie 3 miesiace na jego przyjazd !!!!. 3 miesiace !! Co rzeczoznawca zobaczy, jak wszystko skuje mróz i pokryje snieg?? Wyjdzie na to,że na jekieś odszkodowanie bedę czekał prawie rok.Jak z w/w danych wynika bobry zniszczyły mi 30 % upraw. Nikogo nie obchodzi,że poniosłem koszty, a kiedy jakieś odszkodowanie?? Nie , to nikogo nie obchodzi. Dali sobie 3 miesiące czasu ! Jakim prawem ?? W jakim przepisie prawnym jest tak długi okres czasu ? Oni są władzą. Im wolno. Podatek trzeba zapłacić szybko ! Tamy są dalej. Co bedzie w nastepnym roku? Dalej bedzie zalane i ja mam 3 ha i nie moge ich użytkować ! Co to kogo obchodzi? Oni wybory wygrali !!!

Wacek, 2014-11-28 21:23:17

W "społecznym modelu" rolnik i myśliwy zawsze będą na przeciwnych biegunach. Taka prawda. To samo jest przecież w Niemczech. Upokarzające odszkodowania, symboliczne czynsze dzierżawne i nienaturalny przyrost populacji dzika. Wszystko ze sobą powiązane. Im więcej dzika u rolnika, tym większa satysfakcja z polowania i - paradoksalnie - mniejsze koszty. Ilu z nas, rolników, już wierzy że jest sama sobie winna (kukurydza). Ilu, w obliczu wiszącej groźby świńskiej katastrofy będzie się zastanawiać nad prawem własności gruntu, prawem do odszkodowania. Myśliwi ratują przecież świat ;)

Pan Bauer, 2014-11-28 19:13:30

Obywatel republiki san domingo, zgadzam się z 90% twojego komentarza. nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że nie polują, bo nie mają kasy. Przynajmniej u mnie wygląda to zupełnie inaczej Polują z dobrym skutkiem głównie młodzi i niezbyt zamożni ludzie. Natomiast postkomunistyczna śmietanka, stare zgredy z brylami jak denka od flaszki po whisky ;dyrektorzy LP, sędziowie, lekarze, emeryci wysocy funkcjonariusze policji i wojska, sędziowie, prokuratorzy itp. okupują stanowiska łowczych i prezesów , zakupują remontują i budują tzw domki myśliwskie. Urządzają w nich ostre biby z dziwkami. Znam to, bo obsługuję dostawy dla tych lesnych dziadków, których żony myślą, że ich starzy są na polowaniu.
Darz bór !

farmer od urodzenia, 2014-11-28 18:06:19

Koła łowieckie same są sobie winne !!! Zarządy kół łowieckich od dawana wprowadzają myśliwym ograniczenie w strzelaniu dużych dzików a loch pomimo iż można strzelać poza okresem ochronnym , też nie pozwalają strzelać!!! Niech minister zwiększy odstrzał dzików nawet o 100 % i tak g..no to da!!! Bo zarządy dalej będą zakazywać strzelać loch . Odrębny problem jest taki że nie ma komu strzelać tych dzików!!! większośc myśliwych poluje raz na ruski rok !!! Bo większośc nie ma kasy !!! mało tego myśliwych jest 2- 3 krotnie za mało !!! Zapomnijcie o jakiejkolwiek redukcji dzików !!! Niestety taka jest rzeczywistość !!! jestem myśliwym i mówie jak jest . Nie wierzcie tym dziadom .

Obywatel republiki san domingo , 2014-11-28 12:35:17

Poczytajcie ile razy w tekscie padło słowo ROLNIK. Poseł przejmował sie lasami, stwierdził że koła już nie mają z czego płacić. A rolnik?

arszczecin, 2014-11-28 11:24:01BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Chodziło mi o liniową odmianę od monsanta pokrewną californium  Kiedyś cała wieś miała californium i wszyscy byli zadowoleni 

men2face

https://www.agrolok.pl/nasiona/rzepak-ozimy-dk-seax-f1.htm