PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

przecież nikt nie jest tak głupi a zwłaszcza Japończycy, żeby zniszczyć markę, która ma renomę w Europie i na świecie, maszyny z logiem Kubota będą produkowane równolegle do Kverneland, przenoszenie produkcji do Chin oraz do innych państw dalekiego wschodu też nie wchodzi w grę, bo to nie jest w interesie Japonii

ja, 2014-12-02 22:34:16

kverneland swego czasu zakupił pare porządnych zakładów produkujących maszyny
więc teraz japońce mają wszystko na tacy myślę że tego nie zmarnują

jarki, 2014-12-02 20:07:12

Te tradycje Kuboty o których wspominacie dotyczą raczej -MIKROTRAKTORKÓW-, a nie maszyn uprawowych czy zielonkowych z prawdziwego zdarzenia.

Kv, 2014-12-02 18:51:32

Kverneland jest drogą firmą patrząc na to co oferuje. Jakość mocno spadła, a ceny elementów zamiennych są stosunkowo drogie. Firma miała potężne problemy finansowe przez peweien czas, gdy reszta europejskich producentów odntowywała wzrosty Norwegowie notowali sukcesywny spadek sprzedaży. Z racji programów Polska była pierwszym i strategicznym rynkiem Kvernelanda. Może teraz za rządów Kuboty będzie im się lepiej wiodło. Dla mnie nie ma znaczenia kto robi produkt grunt żeby jakość i rozwiązania techniczne były adekwatne do ceny.

proboszcz, 2014-12-02 06:51:26

@gazela77. Tak Japońska, ale która z większych firm nie ma fabryk w Chinach, Indiach lub bardziej orientalnych krajach. W produkowaniu pługów, siewników ta firma nie ma tradycji. Samo nazywanie pługu Kvernelanda Kubotą jest dla mnie anty tradycyjne. W Norwegii koszty pracy są wysokie i nie widzę przeszkód, by kolejnym krokiem było przeniesienie części produkcji poza Europę.

T.B., 2014-12-01 18:28:40

Ale przecież Kubota nie jest made in China. To w pełni japońska firma z tradycjami.

gazela77 , 2014-12-01 15:16:13

Boję się, że za parę lat z marki Kverneland niewiele pozostanie. Już w obrębie Kverneland Group wypadł definitywnie RAU, Taarup. Accord,. Poza Kvernelandem jest jeszcze Vicon. Na targach Kubota już zaczyna firmować "swoje" pługi i siewniki wypisz wymaluj Grupy Kverneland.
Może doczekamy, czego się boję Kvernelanda made in China.

T.B., 2014-12-01 13:08:12BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Nie wytrzymalem 7 dni, minely 3 dni. Niby wszystkie ruszaja, te mniejsze szybciej puscily odrosty. Martwi mnie ten 3 od lewej u góry, ta...

Pałuczanin81

Ja z Concordią-chcą żeby ruszyła wegetacja na fest.