PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

kolego nomijas, Twój link jest bardzo przydatny, notowania na farmerze są mało aktualne, dzięki!

hans_22, 2014-12-04 15:04:14

No widzisz kolego, żebyś dokładnie śledził pogodę w całej Polsce a nie tylko w swojej wiosce to byś wiedział, że padało płd-zach i częściowo zachodniej Polsce, natomiast w całej pozostałej części czyli jakieś 60-70% pól deszcze ominęły całkowicie lub prawie całkowicie i dlatego mamy w Polsce w większości zboża dobrej i bardzo dobrej jakość. Natomiast mój poprzedni wpis miał na celu przede wszystkim udostępnienie większej ilości kolegów rolników dostęp do bieżących notowań giełdowych a nie chodziło mi o debatę meteorologiczną ale jeżeli byłbyś zainteresowany to polecam następującą stronę:
http://www.meteo.pl/

pozdrawiam

nomijas, 2014-12-03 21:12:43

Tyś chyba we żniwa w kopani siedział , bo nawet nie wiesz jaka była pogoda

aa, 2014-12-03 10:43:29

Do adi, mam pytanko a jakie parametry miała pszenica zawieziona do Jelonek chodzi mi głównie o opadanie, gluten i białko, z góry dziekuję za odpowiedź, pozdrawiam

nomijas, 2014-12-03 10:40:55

Panowie rolnicy poniżej podaje Wam dwa link. Pierwszy do europejskiej giełdy Matiff, gdzie na bieżąco codziennie od godziny 11 możecie śledzić notowania rzepaku (rapeseeds), kukurydzy (corn) jęczmienia browarnego (malting barley) i pszenicy konsumpcyjnej (milling wheat). Dodatkowo możecie sobie otwierać wykresy z tych notowań i sprawdzać notowania historyczne:
http://www.barchart.com/futures/exchanges.php?exch=matif

oraz drugi link do notowań amerykańskich gdzie giełda pracuje nonstop i są notowania dzienne oraz noce. Dzienne zaczynają się na nasz czas ok godziny 14.30, i tu równiez oprócz notowań bieżących można otworzyć wykresy z notowaniami historycznymi:
http://www.cmegroup.com/trading/agricultural/
Na obu giełdach wyraźna jest, od dwóch miesięcy, tędencja rosnąca, np. pszenica przez dwa mies podrożała ok 25%.
Proszę jeszcze pamiętać o tym, że w tym roku , największy producent pszenicy w europie czyli Francja zebrała większość pszenicy paszowej, znaczącą większość w Niemczech też pod tym względem nie jest kolorowo. W Polsce okres żniw sprzyjał dobrej jakości, mamy bardzo dobre opadanie, dobry gluten, zero porostu jedynie z białkiem jest słabie, dlatego uważam, że ceny powinny być ok 800 zł netto na podwórzu. Wczoraj w porcie płacono 810zł netto za pszenicę białko 12,5, spokojnie będzie dobrze, pozdrawiam

nomijas, 2014-12-03 10:26:32

Z tym @toro nie jest tak do końca jak chwalą . Nie wiem czy od niego to zależy ale ukazywanie się informacji nie jest mocną stroną Farmera . Nie chodzi tu co jest w opisane a kiedy emitowane . Przykładem niech będzie powyżej gdzie mamy datę z wczoraj choć znaczne wzrosty były jeszcze w piątek i przez cały weekend wydawało się że jest marazm na giełdzie bo żadna informacja nie była podawana . Można by było przyjąć że taki model jest stosowany by podawać informacje z opóźnieniem ale niestety gdy wcześniej lub później nastąpią spadki to Farmer nie poinformuje nas za dwa trzy dni ale posieje propagandę zaraz a najpóźniej tego samego dnia . Podobna presja jak w skupach które ceny podnoszą tygodniami ale spadki przeprowadzają wciągu godziny .
Takie weekendowe wstrzymywanie informacji ma swój cel bo wielu rolniko-pracowników ma wolne w sobotę i właśnie ten dzień wykorzystuje na sprzedaż , taki rolnik nie za bardzo ma czas by analizować giełdy i korzysta z wyłącznej propagandy w Polsce .
Następna sprawa to w Farmerze pasek notowań z giełd który podobnie działa jak ukazywanie się informacji . Zazwyczaj świeci na czerwono wieszcząc ciągłe spadki i nieaktualne notowanie , więc pytanie po co on jest . Niech redakcja go usunie albo podepnie do programu który będzie go aktualizował na bieżąco a nie w miarę potrzeb zamawiających . Na koniec trzeba jednak przyznać parę słów prawdy że i tak Farmer jest jednym z nielicznych magazynów które potrafią stanąć po stronie rolnika , potrafią dopytać , zapytać z różnym skutkiem ale zawsze próbują a nie jak słusznie zauważają forumowicze agropierdoły które działają jak propaganda opłacana przez przetwórnie, skupy . Więcej zdezorientują rolnika niż rolnik się coś dowie . A na koniec wytłumaczą się słynnym powiedzeniem Sawickiego . Miało być tanio a wyszło jak zawsze :)

makler, 2014-12-03 09:23:08

TOMISZ. Skad te. Dane. Bierzesz

kris, 2014-12-03 08:57:16

"Chwila dla debila" o 12,10 ma wywoływać poczucie ciągłego lęku przed jutrem.

kiełkiwkłosach, 2014-12-03 08:29:47

Wielkim szacunkiem ToRo jest darzony gdy trafnie przewiduje wzrosty. Gorzej jest gdy na giełdach dominują spadki .

W-40, 2014-12-03 05:39:01

@wiesio
nie włączaj TV w południe ja tak robię od ładnych kilku lat ;)
agropierdoły są dla biznesmenów jak mówi nazwa

jarki, 2014-12-02 20:02:11

Tłuczki z F ra.! Podawajcie aktualne ceny na Matiff. Dzisiaj t.j. 02.12.2014 O GODZ. 17.20 cena pszenicy = 191 EURO.

TOMISZ, 2014-12-02 17:21:16

przepraszam Panie Redaktorze, ale musze to napisać. Rozmawialiśmy ponad miesiąc temu i otwarcie Pan mi sugerował, a wzasadzie inaczej Pan wyraził swoją opinię, że sprzedaż wtedy pszenicy jest głupotą. TAK miał Pan rację, wielki SZACUNEK dla Pana znajomości rynku, nie tylko naszego ale może głównie swiatowego. Uważam również, że powinien Pan pisac kw swoich komentarzch bardziej otwarcie tzn. często codziennie że tak a tak pan uważa, a nie raz na mniej więcej na tydzień. Jeszcze raz WIELKI SZACUNEK. Apropo. Jak słuchałem Agropierdu w TVP i słynnego analityka z WGT na TVR to pszenice bym sprzedał chyba po 500 i jeszcze by ł bym zadowolony że dobrze sprzedałem. Co za głupoty tam ploto to ja juz nie wiem!!!!

wiesio, 2014-12-02 15:00:47

Co sie dzieje już nie dadzą piekarzom odetchnąć . Cena pszenicy i żyta powinna być najmniej ze trzy lata niska .Nic wam się nie stanie rolnicy jakbyście dostawali po te 400zł za tone. Wymyślili jakiś najgorętszy rok jakiś 10-cio letni okres suszy i już można ceny podbijać . Ale jak wam obrodzi to będziecie za darmo oddawać dopłatowcy.

tom, 2014-12-02 14:40:56

Tanio już było.

Jarosław, 2014-12-02 14:20:01

To jest tak ja sprzedałem dwa tygodnie temu do po 700 zł netto pszenicę do jelonk mimo że by na tablicy cena wynosiła 600 kwestia negocjacji. A jeśli chodzi o cenę to powinna być ponad 800 netto bo nie ma w Polsce zbyt dużych ilości pszenicy konsumpcyjnej.

adi, 2014-12-02 14:06:18BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Chłopie, co Ty w ogóle gadasz?!!! Ogarnij się! I nie chodzi mi o ukaranie, ale o uprzejmość. Takie słowa, jak Twoje powyższe, to na...

Pałuczanin81

@arszczecin-co ma Bóg do twojego bydełka z huraganu!-zlecić postPGRusom oprząt i nosić za politykami po "wiejskiej" papier...