PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@Frank
Widać jak nie wiele wiesz o uboju . Wszystkie te wymysły jak klatki obrotowe , homonta hydrauliczne ,pneumatyczne to tylko dla wygody zwierze podczas podrzynania gardła potrafi tak się naprężyć że scyzoryk nie przetnie tętnicy i o ile w normalnym uboju poprawia się aż do skutku to w uboju rytualnym tego niewolno . Osobiście znam przypadek jak wyszła draka gdy byk źle podcięty w rytualnym uboju pokrwawił ale się nie wykrwawił i co wtedy ? po pół godziny docięto ale już poszedł jako zwykły .Zamieszania było dużo i o mało weterynarz nie wp..lił temu co podcinał . Ale tak to jest z tą nacją że zawsze muszą mieć racje choćby jej nie mieli .

ubojnik, 2014-12-05 18:13:56

NIECH KTOŚ W KOŃCU POWIE CO ZTEGO MA ZWYKŁY RONIK JA JESTEM ROLNIKIEM I MAM Z TEGO ZERO PODEJRZEWAM ZE KASĘ Z TEGO ROBIA KTÓRZY MAJĄ DOBROSTAN ZWIERZĄT W D... IM ZAĆMIEWA OCZY MAMONA MAM NADZIEJE ŻE W TRYBUNALE KONSTYTUCYJNYM ZASIADAJĄ SĘDZIOWIE DZIAŁAJĄCY W INTERESIE OGÓŁU POLAKÓW A NIE GRUPCE 8TYS LUDZI TU CHODZI O KASĘ DLA LUDZI KTÓRZY NASZE WARTOŚCI POLAKÓW MAJĄ GDZIEŚ BO NIE UTOŻSAMIAJĄ SIE Z WARTOŚCIAMI XXI WIEKU

karolzyglinkarol, 2014-12-05 17:39:02

Tak naprawdę to widzę że w tej sprawie udzielają się ludzie którzy mają bardzo małą wiedzę na temat tego jak działa organizm i samego uboju. Jest coś takiego jak adrenalina, i jest coś takiego w tych klatkach jak powiedzmy hydrauliczny stabilizator głowy. Wypisywanie swoich teorii popierając je filmikami z yt to zwykła propaganda. Na jednym nagraniu widać jak po podcięciu gardła wycięto tchawicę zwierzęciu a takie czynności praktykowało się w amerykańskich rzeźniach na przełomie lat 2000, a więc te wszystkie filmiki że niby w polskiej rzeźni to propaganda naszych sąsiadów którzy chcą przejąć naszych odbiorców na halal, a jest o co walczyć skoro byliśmy na pierwszym miejscu w eksporcie tego jakże kontrowersyjnego mięsa.

FrankMir, 2014-12-05 13:42:14

Co do tego zarobku to bardzo nietrafne i mylne stwierdzenie bo gdy ubój męczony był dozwolony to na pewno nie zarabiali na tym rolnicy tylko :Plaster: mięsny i to zazwyczaj związany z PSL tak więc rolnicy nigdy nie popierają tego procederu jak próbuje się wmówić w mediach . Ubojnie są same sobie winne że ich zachłanność nad pastwieniem się nad zwierzętami zrobili sobie biznes a teraz próbują wmówić ludziom że jest to w ich interesie .

LSP, 2014-12-05 09:23:53

Od dzisiaj w restauracji Sejmowej ...na stole tylko zazielenienie...
...nie wierzę ,że te tłuste brzuchy nie żarły mięska rytualnie popijając wódeczka....

z.., 2014-12-05 09:19:21

Do pseudo-obrońców zwierząt. Dlaczego bydło z Polski ma dodatkowo cierpieć (znosząc długi transport do ubojni) jadąc na ubój rytualny np. do Czech, zamiast być ubite na miejscu w Polsce? Bardzo pomagacie biednym zwierzakom! Ta niby walka o prawa zwierząt skutkuje tylko tym, że zamiast Polaków zarabiają Francuzi, Czesi itd. i to jeszcze w czasie kiedy mamy zablokowany eksport do Rosji. Głupich nie trzeba siać, bo sami się rodzą. Może jeszcze zakazać polowań, bo jak myśliwy nie trafi za pierwszym strzałem w głowę albo w serce, tylko w tylką część ciąła to zwierzaki też cierpią? Ciekawi mnie, czy jak idziecie na kurczaczka do KFC albo innego McCosia, to ubolewacie nad losem brojlerów utrzymywanych po 17 szt. i więcej na m2. I nie jestem producentem bydła, ani nie pracuję w rzeźni, czy w innym podmiocie zarabiającym na "śmierci zwierzątek".

Zorro, 2014-12-05 09:08:04

Na tym polega problem że dać niektórym nacjom/mniejszościom religijnym palec to wezmą całą ręką i jeszcze powiedzą czego tak mało i ich dyskryminujemy :)
Co do samego uboju to się trochę orientuje i prawda jest taka że nawet ubój z ogłuszeniem nie jest idealny i bywa że po ciosie nożem nie trafia się w tętnicę i trzeba "poprawiać " dźgając . Niestety w uboju rytualnym po mimo zapewnień o wielkim wyszkoleniu i stwierdzeniu że majcher jest najostrzejszy na świecie nie przełoży się idealnie na ubój i wystarczy że zwierze szarpnie się w chwili zarzynania i zamiast wykrwawienia mamy krwawienie które trwa dla zwierzęcia wieki i wtedy przypomina to zdychanie nie ubój . Nie mam mowy o powtórzeniu cięcia . Tak to wygląda . Drastyczne ,niehumanitarne ,bezsensowne a przed wszystkim nie potrzebne męczenie zwierząt .

==+++==, 2014-12-05 09:07:30

Do Polki - ustawa o ochronie zwierząt z 1997r uwzględniała fakt, że ubój bez oszałamiania w celach religijnych jest wykonywany przez osoby do tego odpowiednio przygotowane i wtedy i tylko wtedy może być dokonany humanitarnie bez zadawania zwierzęciu cierpień. W 2002 daliśmy pokaz nietolerancji zabraniając mniejszościom kultywowania ich wielowiekowej tradycji w której przecież podstawą jest poszanowanie zwierząt (nawet mają zakaz polowania).
Przykro słuchać kiedy głos zabierają ludzie nie mający wiedzy ale mający zdania.

Obserwator, 2014-12-05 08:09:44

Pan Schudrich i Miskiewicz klamia jak z nut..do tej pory czerpali zyski z tego okrutnego procederu.Jesli Schudrich mówi ze szechita jest bardziej humanitarna to chyba ma ludzi za idiotów.Dzisiaj jest dostep w internecie do filmów z nagran jak to barbarzyństwo wygląda

Polka, 2014-12-05 00:50:03

Dlaczego w sprawie uboju rytualnego nie podano stanowiska Chazarów?

Wschodniak, 2014-12-04 17:39:52BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

@przem-TU do 20 kwietnia jest czas na przesianie jęczmieniem- mój 88 letni stryj dziś oglądał rzepak na klęczkach, ciężko było Go...

ikcomas

Skąd Ty masz takie dane? Cukier? Tu chyba nie chodzi o węglowodany proste ale raczej o przyklejanie. Poza tym jeśli chodzi o te pędy boczne to...