PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@Frank
Widać jak nie wiele wiesz o uboju . Wszystkie te wymysły jak klatki obrotowe , homonta hydrauliczne ,pneumatyczne to tylko dla wygody zwierze podczas podrzynania gardła potrafi tak się naprężyć że scyzoryk nie przetnie tętnicy i o ile w normalnym uboju poprawia się aż do skutku to w uboju rytualnym tego niewolno . Osobiście znam przypadek jak wyszła draka gdy byk źle podcięty w rytualnym uboju pokrwawił ale się nie wykrwawił i co wtedy ? po pół godziny docięto ale już poszedł jako zwykły .Zamieszania było dużo i o mało weterynarz nie wp..lił temu co podcinał . Ale tak to jest z tą nacją że zawsze muszą mieć racje choćby jej nie mieli .

ubojnik, 2014-12-05 18:13:56

NIECH KTOŚ W KOŃCU POWIE CO ZTEGO MA ZWYKŁY RONIK JA JESTEM ROLNIKIEM I MAM Z TEGO ZERO PODEJRZEWAM ZE KASĘ Z TEGO ROBIA KTÓRZY MAJĄ DOBROSTAN ZWIERZĄT W D... IM ZAĆMIEWA OCZY MAMONA MAM NADZIEJE ŻE W TRYBUNALE KONSTYTUCYJNYM ZASIADAJĄ SĘDZIOWIE DZIAŁAJĄCY W INTERESIE OGÓŁU POLAKÓW A NIE GRUPCE 8TYS LUDZI TU CHODZI O KASĘ DLA LUDZI KTÓRZY NASZE WARTOŚCI POLAKÓW MAJĄ GDZIEŚ BO NIE UTOŻSAMIAJĄ SIE Z WARTOŚCIAMI XXI WIEKU

karolzyglinkarol, 2014-12-05 17:39:02

Tak naprawdę to widzę że w tej sprawie udzielają się ludzie którzy mają bardzo małą wiedzę na temat tego jak działa organizm i samego uboju. Jest coś takiego jak adrenalina, i jest coś takiego w tych klatkach jak powiedzmy hydrauliczny stabilizator głowy. Wypisywanie swoich teorii popierając je filmikami z yt to zwykła propaganda. Na jednym nagraniu widać jak po podcięciu gardła wycięto tchawicę zwierzęciu a takie czynności praktykowało się w amerykańskich rzeźniach na przełomie lat 2000, a więc te wszystkie filmiki że niby w polskiej rzeźni to propaganda naszych sąsiadów którzy chcą przejąć naszych odbiorców na halal, a jest o co walczyć skoro byliśmy na pierwszym miejscu w eksporcie tego jakże kontrowersyjnego mięsa.

FrankMir, 2014-12-05 13:42:14

Co do tego zarobku to bardzo nietrafne i mylne stwierdzenie bo gdy ubój męczony był dozwolony to na pewno nie zarabiali na tym rolnicy tylko :Plaster: mięsny i to zazwyczaj związany z PSL tak więc rolnicy nigdy nie popierają tego procederu jak próbuje się wmówić w mediach . Ubojnie są same sobie winne że ich zachłanność nad pastwieniem się nad zwierzętami zrobili sobie biznes a teraz próbują wmówić ludziom że jest to w ich interesie .

LSP, 2014-12-05 09:23:53

Od dzisiaj w restauracji Sejmowej ...na stole tylko zazielenienie...
...nie wierzę ,że te tłuste brzuchy nie żarły mięska rytualnie popijając wódeczka....

z.., 2014-12-05 09:19:21

Do pseudo-obrońców zwierząt. Dlaczego bydło z Polski ma dodatkowo cierpieć (znosząc długi transport do ubojni) jadąc na ubój rytualny np. do Czech, zamiast być ubite na miejscu w Polsce? Bardzo pomagacie biednym zwierzakom! Ta niby walka o prawa zwierząt skutkuje tylko tym, że zamiast Polaków zarabiają Francuzi, Czesi itd. i to jeszcze w czasie kiedy mamy zablokowany eksport do Rosji. Głupich nie trzeba siać, bo sami się rodzą. Może jeszcze zakazać polowań, bo jak myśliwy nie trafi za pierwszym strzałem w głowę albo w serce, tylko w tylką część ciąła to zwierzaki też cierpią? Ciekawi mnie, czy jak idziecie na kurczaczka do KFC albo innego McCosia, to ubolewacie nad losem brojlerów utrzymywanych po 17 szt. i więcej na m2. I nie jestem producentem bydła, ani nie pracuję w rzeźni, czy w innym podmiocie zarabiającym na "śmierci zwierzątek".

Zorro, 2014-12-05 09:08:04

Na tym polega problem że dać niektórym nacjom/mniejszościom religijnym palec to wezmą całą ręką i jeszcze powiedzą czego tak mało i ich dyskryminujemy :)
Co do samego uboju to się trochę orientuje i prawda jest taka że nawet ubój z ogłuszeniem nie jest idealny i bywa że po ciosie nożem nie trafia się w tętnicę i trzeba "poprawiać " dźgając . Niestety w uboju rytualnym po mimo zapewnień o wielkim wyszkoleniu i stwierdzeniu że majcher jest najostrzejszy na świecie nie przełoży się idealnie na ubój i wystarczy że zwierze szarpnie się w chwili zarzynania i zamiast wykrwawienia mamy krwawienie które trwa dla zwierzęcia wieki i wtedy przypomina to zdychanie nie ubój . Nie mam mowy o powtórzeniu cięcia . Tak to wygląda . Drastyczne ,niehumanitarne ,bezsensowne a przed wszystkim nie potrzebne męczenie zwierząt .

==+++==, 2014-12-05 09:07:30

Do Polki - ustawa o ochronie zwierząt z 1997r uwzględniała fakt, że ubój bez oszałamiania w celach religijnych jest wykonywany przez osoby do tego odpowiednio przygotowane i wtedy i tylko wtedy może być dokonany humanitarnie bez zadawania zwierzęciu cierpień. W 2002 daliśmy pokaz nietolerancji zabraniając mniejszościom kultywowania ich wielowiekowej tradycji w której przecież podstawą jest poszanowanie zwierząt (nawet mają zakaz polowania).
Przykro słuchać kiedy głos zabierają ludzie nie mający wiedzy ale mający zdania.

Obserwator, 2014-12-05 08:09:44

Pan Schudrich i Miskiewicz klamia jak z nut..do tej pory czerpali zyski z tego okrutnego procederu.Jesli Schudrich mówi ze szechita jest bardziej humanitarna to chyba ma ludzi za idiotów.Dzisiaj jest dostep w internecie do filmów z nagran jak to barbarzyństwo wygląda

Polka, 2014-12-05 00:50:03

Dlaczego w sprawie uboju rytualnego nie podano stanowiska Chazarów?

Wschodniak, 2014-12-04 17:39:52BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Jarki, zalezy pod jakim kątem spojrzeć. Jeśli pod kontem rolniczym, tak spiereić. Jeśli pod kontem pzł to wzmocnić. Tam jest walka drużyn....

jarki

To tak jak zwykle czy w Warszawie czy też w Brukseli  Co by tu jeszcze spie..olić