PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

U nas tez wala antybiotyki do paszy na fermach , tylko nikt tego ze słuzb weterynaryjnych nie widzi , a moze nie chce widzieć .Te pultusze z Niemiec nafaszerowane lekami to na wschodnia europę wysyłają , a nasze jada w druga stronę.Gdyby nie te stymulatory wzrostu w formie antybiotykow ,to Niemcy ,Duńczycy i reszta nie miala by takiego poglowia swin i takiej produkcji zywca wieprzowego.A te nasze jolopy (przetworcy) leca i kupuja bo ponoc wiecej wody chlonie mieso z Niemiec i tak truja Polskie spoleczenstwo.Gdzie sanepit i inne sluzby???? Pytam i odpowiadam - u rolnika w gospodarstwie szukaja dziury w calym.!!!

OBSERWATOR, 2014-12-09 22:25:02

Qrde ministrze Twoje słowa sa bez pokrycia-co obiecałes frajerom-rolnikom o sprzedaży bezpośredniej?Co wystraszyłeś sie sieci hipermarketów,ze rolnicy załatwią badzieny import mięsa z zagranicy.Powołuje sie rady(dla kolesiow i kasy).Sprzedaż bezpośrednia wykończy część marketów sprowadzających mięso często z zapasów magazynowych.Czy ze sprzedażą bezpośrednia będzie tak jak z biopaliwami o których Pan zapomniał!!!Kiedy się Pan wreszcie obudzi!!!

chłoporobotnik, 2014-12-09 07:53:33

@r2d2 jak nie znasz się na produkcji wieprzowiny czy na Polskim węglu (który jest najlepszy a nie jakieś ruskie g.wno) to się nie wypowiadaj.
@Lechu mi też się podoba Twój komentarz.

RR, 2014-12-08 21:26:16

Nie którym z przedmówców to się w głowie przewraca,człowieku jeden z drugim , nic nie wiecie a bzdury to potraficie głosić ,byłem na szkoleniu w Niemczech ,z zakresu nowoczesnej hodowli trzody ,3 lata temu,system zamknięty tam to się dopiero dzieje ,chlewnia oddalona o 2 kilometry od zabudowań 5 tyś sztuk ,śmierdzi z daleka a w chlewni to już całkiem i na dodatek nie śmierdzi gównem tak jak u nas ,,tylko czystą żywą chemią antybiotyki czuć w powietrzu ,i nikt mi nie powie że na sza wieprzowina jest zła ,bo z tego co wiem to jeszcze chyba jest najlepsza i najzdrowsza w całej UE tak mówią nawet Niemcy ....

maxio, 2014-12-08 18:21:21

@lechu
Bardzo fajny komentarz. Pisz częściej!
Radzę natomiast nie dać się prowokować zawodowym trollom na etacie - jedyny sposób, to ich kompletnie ignorować, czego niestety nie chcą do końca zrozumieć inni użytkownicy Farmera - dają się sprowokować i wdają się w niepotrzebne pyskówki.

baca56, 2014-12-08 02:33:03

@r2d2, @s, @jestem z miasta, @warmiak, @ar, @każdy inny nick, którego używasz
-wieprzowina (...) najbardziej poprzerastanym tłuszczem
chyba nie jadłeś wieprzowiny, a wyrób masowy
- przebranżowienie
ze świń na krowy? 5-8 lat, to tak jakby produkować pociągi i zmienić na produkcję viagry, jedno i drugie staje, ale w innym celu.

My się bardzo dostosowujemy. Produkujemy jedno lub drugie. Produkujemy świnie, przychodzi dzik, nota bene nie nasz, i likwiduje produkcję wieprzowiny w gospodarstwie, gminie, powiecie, województwie a za chwilę w całym kraju. Właściciel dzika winien wynagrodzić straty. Umywa rączki. Powinniśmy to przewidzieć? Że jeden dzik (...) system? Być może. Tak samo jak przechodzący po pasach człowiek powinien przewidzieć, że może go rozjechać pijany kierowca. No może. Tylko rolą PAŃSTWA jest tworzenie prawa, które obie te sytuację wykluczą. Wypadki będą się zdarzać, ale konsekwencje powinny zostać zminimalizowane.

Produkujemy owoce i mleko. Mamy jeden główny rynek. Celem państwa winno być zabezpieczenie tego rynku, lub przygotowanie alternatywnego gdy coś idzie nie tak. Vide embargo Rosji.

Rolą PAŃSTWA jest troska o obywatela. O jego siłę. Siłę zdobędziesz poprzez NAUKĘ, OBRONNOŚĆ, MEDYCYNĘ i ROLNICTWO. Musisz wiedzieć DLACZEGO i JAK masz WALCZYĆ jak się WYLECZYĆ a do tego musisz być NAŻARTY.

Nasza Nauka i Medycyna jest już na wyspach. Rolnictwo w ostatnim czasie dostaje dzwona. Czy postawisz wszystko że Wojsko zadziała?

Lechu, 2014-12-08 00:36:37

Tak trzeba pomóc wam, górnikom, kolejarzom, bo nikt z was nie potrafi dostosować się do rynku, tylko rynek ma dostosować się do was. Węgiel też trzeba kupować droższy tylko dlatego, że polski. NB wieprzowina jest zdaje się najmniej zdrowym mięsem (najbardziej poprzerastanym tłuszczem) - dlaczego konsumenci mieliby narażając własne zdrowie pchać wam pieniądze, tylko dlatego, że nie potraficie się przebranżowić??? Absurd.

r2d2, 2014-12-07 22:52:10

konsumenci by docenić walory wieprzowiny chcieli by też zobaczyć spadki cen mięsa i wyrobów w sklepach

grzela, 2014-12-06 21:39:55

zlikwidować tucz nakładczy agri plusy itd. i po kłopocie. Amerykańce się dorabiają a Polscy rolnicy dokładają. do produkcji. Skandal!!

lol, 2014-12-06 21:38:01

Uswiadomic tym baranom wedliniarzom i przetworca miesa wieprzowego , ze zmowa cenowa ktora realizuja i bogacenie zachodnich ubojni -to glupota ktora ma krotkie nogi!!!!

OBSERWATOR, 2014-12-06 21:28:16

Przykrócić napływ wieprzowiny z zachodu i będzie po sprawie ...

maxio, 2014-12-05 18:59:24BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

@miwigos Ja też aż tyle nie łączę. Grzybowke i skracanie robię osobno

Piotr246

Jeżeli decydujem się na uprawy roślin i warzyw na szeroką skalę to warto skorzystać z usług jakiejś agencji. Myśleliście o Agencji nasiennej?...