PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • ? 2014-12-11 09:32:11
  Kiedy nabór wniosków na premie dla małych gospodarstw?
 • Vader 2014-12-11 00:46:35
  Dofinansowali połowę Niemiec żeby przeciwstawiła się ZSRR? Dobry argument. I pytam się po raz kolejny. Na czym Niemcy, Japonia, USA czy Chiny zbudowały swoje potęgi. Na podbijaniu sąsiednich państw czy eksporcie do nich sprzętów? Na czym Norwegia zbiła majątek? Na wewnętrznym popycie na gaz i ropę czy eksporcie tej ropy? A ty, nowy ciągnik za co chcesz kupić? Też dzięki eksportowi. Zobacz też, że UE chce otworzyć swoje rynki rolne na niektóre produkty żywnościowe z USA w zamian za sprzedaż tam Mercedesów. Teraz USA chce niemieckich producentów bydła wykończyć i Merkel się na to zgadza?
 • daria 2014-12-11 00:39:03
  do west: dobranoc
 • west 2014-12-11 00:28:11
  miałem iść spać ale muszę odpowiedzieć Uczniowi, bo bzdury plecie.
  Amerykanie odbudowali zachodnie Niemcy by powstrzymać ZSRR i dziadka Stalina przed ekspansją na zachód to efekt zimnej wojny między tymi krajami!
  Deutz i Fendta kupią bogaci farmerzy niemieccy i holenderscy by zaorać Polską ziemię i o zgrozo dla nich będą na tych maszynach to robić polscy chłopi pańszczyźniani. D.py w nowych audicach też będą wozić bogaci Niemcy bo muszą do swoich majątków jakoś dojechać, Ty będziesz za dobrą pracę sobie od nich okupić kilkuletnie Bemki by też do tej pracy dojechać. Jak tu skończą i braknie im ,,przestrzeni życiowej" to czekają urodzajne ziemie Ukrainy, bo ten majdan to myślisz kto sponsoruje? Za kilka lat przyjmą ich do Unii i w ten sam sposób rozprowadzą. Po co prowadzić wojny? Dobranoc
 • daria 2014-12-11 00:23:44
  do arszczecin: ja kupię tylko jeden nowy, mi wystarczy: Komornik nie jeździ ciągnikiem, to mi nie odbierze
 • arszczecin 2014-12-11 00:09:32
  Uczeń Mistrza @s
  100% duńskich mleczarni to spółdzielnie. Ale w Danii jest tylko jedna mleczarnia ARLA.
  Wiesz że ze świni jest nie tylko schab? Są też parówki :P
  Jeden nosi Dolce & Gabana, a drugi nosi Majki

  Moja obecna mleczarnia kupiła w tym roku już 3 osm. Już nie ma osm, już jest kapitał.


  @Daria. Kupuj, nawet 4. Komornik się ucieszy
 • Uczeń Mistrza @s 2014-12-10 23:55:05
  80% mleczarni w Polsce to spółdzielnie a nie niemiecki kapitał.

  Zastanówcie się na czym opiera się Niemiecka gospodarka. Już od XVII wieku wiedziano, że żeby zbudować bogactwo kraju to trzeba więcej eksportować niż importować. Dlaczego Niemcy są bogate? Dzięki rolnictwu? Dzięki niszczeniu sąsiadów? Pokażcie mi sąsiadów Niemiec które są przez wyniszczone gospodarczo. Nie ma żadnego. I cofnijcie się 60 lat wstecz. Amerykanie po skończonej II wojnie światowej wpakowali w Europę i Japonię ogromne pieniądze żeby je odbudować. Powód jest bardzo prosty. Żeby zrobić sobie rynku zbytu. Od kogo Europa i Japonia kupowała sprzęt za te pieniądze? Z kim nawiązywała współpracę? To samo jest z Niemcami. Kto od nich kupi Audi, Deutza, Mana czy Siemensa skoro Europa będzie biedna? Czy któryś z Was robi interesy z handlowcem który proponuje Wam niskie ceny? Czy dilerzy chętniej odwiedzają czy zapraszają na kawę tych małych rolników czy dużych?
  Nawet gdyby spełnił się was scenariusz, co zrobi Merkel z 38mln niewolników? Co z towarami które do nas eksportuje? Kto je kupi?
 • daria 2014-12-10 23:40:59
  Co Wam tak przeszkadza, że małe gospodarstwa mogą z czegoś skorzystać. Rolnik mający małe gospodarstwo też ma prawo nacieszyć się nowym ciągnikiem i poczuć się jak równoprawny obywatel RP.
 • west 2014-12-10 23:00:03
  @Uczeń Mistrza Oni właśnie chcą żebyś tak myślał, że Ci pomagają. Dają na razie te zabawki by odwrócić Twoją uwagę.
  Nie zapomnę słów mojego ojca gdy przyjechał weterynarz, do byków mówi: patrz, i sypnął do żłoba szufle wysłodek buraczanych i kilka jabłek. Byk zajął się wcinaniem smakołyków a weterynarz mu w tym czasie dziabnął jajca, ojciec mi wówczas powiedział to o czym do dziś pamiętam: Nigdy nie ufaj tym co chcą Ci dać coś ekstra, bo w tym czasie możesz stracić wiele więcej.
  Te Tiry sera wyjeżdżają nie z Polskich mleczarni zobacz czyj jest tam kapitał, to mięso nie jest z Polskich zakładów. To czym się szczyci nasz minister czyli eksport jest z zakładów w Polsce ale właścicielami są Niemcy, Holendrzy , Duńczycy itp. i zyski z tego eksportu zasilają ich budżety. Zakłady przetwórcze są w ich rękach, wkrótce to stanie się też z ziemią. Skończą się dopłaty w 2020 roku i zabiorą te swoje zabawki, Ty będziesz murzynem zapitalającym za czapkę śliwek.
  Posłuchaj bacy56 dobrze prawi i zmień mistrza
 • z.. 2014-12-10 21:56:51
  Może zacytuje wykształconą góralkę po ogrodnictwie, żonę niemieckiego przedsiębiorcy na stałe w Niemczech.
  .."trafia mnie jak widzę ten niemiecki rozwój...w historii nie było tak szybkiego wzrostu dochodu na mieszkańca....jak się siedzi w biznesie widać więcej ...dla POLKI za dużo.....teraz wygrywają w rękawiczkach ......są wojny na których nie giną ludzie...tylko narody".

  ..baca 56 dodam , że w Niemczech energetyka bazuje na węglu a u nas zamyka się kopalnie...
 • baca56 2014-12-10 20:50:47
  @Uczeń Mistrza @s
  Gdyby pójść za Twoim rozumowaniem, to trzeba by przyjąć, że Unia jak może stara się umacniać naszą gospodarkę i dobrobyt - a fakty temu przeczą. Jeśli idzie o produkty rolne to generalnie mamy w UE nadprodukcję - i w efekcie ostrą konkurencję. Mamy też (pomimo teoretycznie wspólnego rynku i jednolitych przepisów) rzeczywisty protekcjonizm, dumping i wszelkie inne narzędzia brutalnej walki o rynki zbytu. Także przez niszczenie konkurentów.
  Przykłady? Pierwsze z brzegu - dlaczego dopłaty nie są równe, tylko nierówności się utrzymują i powiększają? Dlaczego pomoc po rosyjskim embargu trafia w najmniejszym stopniu do najbardziej poszkodowanych polskich rolników? Ostatnio gdzieś napotkałem informację, że we wschodnich landach powstają potężne przemysłowe tuczarnie świniaków - i jak na zamówienie w Polsce pogłowie nierogacizny zjeżdża z 17 mln do (no właśnie, brak danych, przed kryzysem ASF było 11 mln teraz ile? 9?). A jak z cukrem/burakiem cukrowym? A stocznie - kiedy nasze likwidowano, bo UE nakazała zwrot subwencji krajowych, a w tym samym czasie Niemcy pompowali krajowe wsparcie w stocznie w Rostocku? A unijne wsparcie Ukrainy, polegające na zezwoleniu na bezcłowy eksport m.in zboża do UE? Przecież znowu najbardziej uderzy to w nas, choćby ze względu na niskie koszty bliskiego transportu. To pierwsze z brzegu przykłady, które przyszły mi do głowy. Jak pogrzebiesz w pamięci sam znajdziesz masę innych.
  A ciągniki i tak nam jakoś sprzedadzą - jak ktoś tu napisał Sawicki rozda środki z PROW małorolnym, pokupią sobie nowe JD częściowo za unijne, częściowo pod zastaw hektarów,
  zarobią banki, komornicy, ziemia trafi na rynek zaraz po 2016 - czyli kazdy będzie mógł kupić - bo żadnych ochronnych przepisów do tego czasu nie przygotują - oni raczej już liczą zyski z pośrednictwa w tej wyprzedaży.
  Nie podzielam Twojej nadziei, że Niemcy nas obronią, żebyśmy mieli za co kupować ich maszyny... Szczerze mówiąc - NADZIEJI coraz mniej, pozostaje BUL.
 • Uczeń Mistrza @s 2014-12-10 19:54:03
  @baca56

  Inteligenty facet z Ciebie więc pomyśl. Po co Niemcom jest wykańczać nasze rolnictwo? Przecież dla nich jesteśmy kurą znoszącą złote jaja. Wywożąc do nich tira sera, przywozimy tym samym tirem ciągniki. Im biedna Polska jest do niczego potrzebna bo co od nich kupimy? Czy biedny polski rolnik kupi nowego JD czy Fendta? Czy biedny budowlaniec nowe koparki? Czy biedny mieszczuch nowe Audi? Myślisz, że po co są te dotacje i dopłaty. Żeby rozruszać nasz rynek a że my nie mamy swojego sprzętu to importujemy od nich. Komu wolisz sprzedawać żywność? Bogatemu, który za naklejkę eko będzie płacił 3-krotnie więcej za mięso czy biednemu, który każdy grosz będzie liczył i mięso kupi od święta?
 • z.. 2014-12-10 19:39:48
  Najbardziej mnie wkurza to, że MinRol pracuje na dwóch odrębnych kołach zamachowych jedno pracuje na wybory i do prasy...etc, drugie do unii i realizacji. Jak za komuny. Jak się pozbiera te wszelkiej maści informacje.
 • west 2014-12-10 19:13:17
  @ z.. pozdrawiam
  Szalczyk pochodzi od nas z Wielkopolski i jak była jeszcze dyrektorem ARiMR w Poznaniu to trochę kumała jak powinno wyglądać gospodarstwo rolne. Niestety po awansie do warszawki została całkiem przekabacona przez leśnych dziadków z PSL, i jak słusznie zauważył baca56 interes partyjny wziął górę nad zdrowym rozsądkiem.
  Kończy się rok ,,Gospodarstw Rodzinnych" , było kilka fajnych imprez i seminariów z udziałem naprawdę dobrych ekonomistów i profesorów z dziedziny rolnictwa którzy tłumaczyli jakie powinny nastąpić zmiany i co? grochem o ścianę.
  Sawicki, Kalemba, Szalczyk robią swoje bo liczą się bardziej posadki niż przyszłość rolnictwa, liczą się głosy miliona z kawałkiem gospodarstw socjalnych, kolejnych kilkunastu tysięcy naiwnych korzystających z ,,młodego rolnika" liczących że na kilkunastu hektarach czeka ich świetlana przyszłość.
  Przyłączam się do apelu bacy56 oderwać psl-owskie świnie od koryta
 • jarki 2014-12-10 19:05:42
  coście się tak uczepili tych małych gospodarstw "przestrzeni życiowej" Wam brakuje
  przypomnę Wam Lebensraum naród rasy panów !!!
  ci średni i mali rolnicy sami zakończą swoją harówkę bo następcy nie będzie
  czy ja z moimi hektarami (nie mam ich 100 a nawet 30) Wam zagrażam ??
  produkuję jak tylko najlepiej potrafię a mimo to zwykle sprzedam taniej
  nie biorę traktora z unii bo im rozsądek nie pozwala a 80 starczy
  do niej używane maszyny jakościowo lepsze od nowych

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.239.233
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!