PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@rolnik z wielkopolski , jak ci tak zle w tej Unii Europejskiej to dreptaj do Kazachstanu na Bialorus albo błagaj Putina o obywatelstwo. Napewno tam bedzie ci lepiej przez rok potem wrócisz na kolanach z powrotem. Jakos imigranci z Syrii tam się nie pchają tylko do UNii idą.

kitamicha , 2016-03-01 15:45:20

A ja w tym temacie proponuję jak również przed wyborami usiąść przed ekranem komputera do lektury:
1. Dr. Radth - Polityczne perspektywy UE / tłumaczenie literowe PL 1 godz. 32 min./
2. Kto rządzi UE /1 godz. 25 min. - lektor/
3. Dzisiejsza brukselska Unia Europejska
4 Kartel farmaceutyczny /odcinki 1,2,3 i 4 po 15 minut tł. literowe PL/
5 Wywiad z Dr. Mathiasem Radthem przeprowadzonym przez BCN / 35 min napisy PL/
6. Walter Hasllstein - wybitny nazistowski prawnik i główny arhitekt UE /tekst polski/
7. Wezwanie Dr. Radtha do mieszkańców Niemiec, Europy i świata /tłumaczenie literowe/
8. Nazistowskie korzenie brukselskiej UE /jest to recenzja wydanej książki o tym tytule do
nabycia na Allegro trzech autorów 277 stron/
Ponadto dostępne publikacje autorstwa Henryka Pająka pt. - Polska w bagnie, Złodzieje milionów, Bestie końca czasu, A naród śpi oraz Piąty rozbiór Polski.
Dowiecie się /a jest to wszystko na You tube nie do usunięcia/ przed czym ostrzegał były wice- minister rolnictwa Pan Jacek Soska jeżdżąc po kraju z prelekcjami, ale kto Go słuchał.
Dzisiaj wielkie rozczarowanie. Miał być dobrobyt. Młodzież miała zagwarantowaną pracę. Chłopu polskiemu Unia miała gwarantować fury pieniędzy, a to wszystko jakim kosztem?
Po tej lekturze w zbliżających się wyborach i jednych i drugich w jesieni zagłosujmy głową a nie nogami. Pozdrawiam.


Rolnik z Wielkopolski, 2015-04-04 00:25:54

Kupił bym nawet 100ha, ale wszystko co jest do sprzedaży jest sprzedawane jako działka inwestycyjna, albo jako mikroskopijna (do 2000 metrów) działka budowlana za co najmniej 50zł za metr, a nierzadko przekraczają już 100zł za metr - już nawet nawet daleko od miasta. Nawet ANR zaczął się cenić i sprzedaje rolniczą ziemię po cenach zaporowych jako tereny inwestycyjne. W ustawie walnęli, że nie można odrolnić ziemi od klasy I do III. Ja bym dodał jeszcze IV bo to jest wbrew pozorom dobra ziemia (wystarczy dbać i nawozić).
Co do obcokrajowców - nie mogli by kupić ziemi jeżeli nie urodzili się w Polsce, a jeżeli by chcieli mieć tu włości to tylko dzierżawa na X lat i o tylko z ograniczeniami co do wielkości i klasy bonitacyjnej. Nie żaden PGR, płatny rejestr, czy też narzucanie minimalnych i maksymalnych cen bo albo będzie gigantyczna rotacja gruntów miedzy właścicielami, albo nikt nie będzie skłonny ich sprzedawać.

rolnik, 2015-02-02 21:26:47

Dobra dobra ..Wiele się mówi o ziemi z zasobów agencji.Spójżmy prawdzie w oczy kogo dziś stać na 50 czy 100 h ??? A okazyjnie 1 h czy 2 od rolnika co likwiduje szło by kupić Tylko jest jeden problem wszystko co na wsi się sprzedaje jest sprzedawane jako działka budowlana ,,też zauważyliście że wsie są coraz większe??? I nieważne czy działka jest kilometr w polu domy i tak stoją w tym moim zdaniem tkwi problem !!!! na zachodzie europy wsie są w zwartej zabudowie dom obok domu a u nas ??? dom tam dwa tam byle by działke jako budowlaną sprzedać !!!! a Zasoby gminy wszystko sprzedają jako inwestycyjne żeby więcej skasować więc może się tym zajmijmy a nie wielkimi połaciami o których można pomarzyć

bauer, 2015-02-02 20:13:24

Nie mam nic przeciwko wprowadzeniu regulacji uniemożliwiających zakup polskiej ziemi obcokrajowcom. Natomiast ingerencje w podstawowe prawa właściciela - typu konieczność uzyskania zgody na przeprowadzenie transakcji czy narzucanie ceny - uważam za głupie i naiwne. Jeżeli ustawa w takim kształcie weszłaby w życie, to - jeśli chodzi o moje okolice, w których ziemia kosztuje 100 - 130 tys / ha, obrót nią zostanie zatrzymany na amen. Nikt po prostu nie sprzeda jej za jakąś narzuconą średnią cenę czterdziestu paru tysięcy. Nie wierzę jednak w możliwość zaistnienia takich rozwiązań - i na tym polega naiwność ich twórców. Ostatnio czytałem stenogram z obrad Komisji Konstytucyjnej, dotyczących PSL - owskiego projektu ustawy o obrocie gruntami rolnymi. Prawnicy Biura Analiz Sejmowych i MSZ uznają poszczególne zapisy za sprzeczne z konstytucja i prawem UE, ale posłowie zootechnik Kłopotek i rolnik Kalemba każą im spróbować nabyć ziemie we Francji i porozmawiać z rolnikami w zachodniopomorskiem. Pewnie to ich przekona, że się mylą i tego, że władza narzuci właścicielowi cenę, za jaką sprzeda swa nieruchomość nikt - włącznie z Trybunałem Konstytucyjnym - nie zakwestionuje!
Gratuluję intelektu, Panie Kalemba. Czegoś takiego nie wymyśliłby sam mistrz Bareja! Pan Sawicki także gdziekolwiek się znajdzie, zachwala zapisy nowego prawa, autorstwa kolegów z PSL. Póki co - Panie ministrze - projekt ten setnie ubawił komentujących go internautów. Gorzej, gdy - jeśli ktoś wam nie przetrze oczu i ten gniot wejdzie w życie - ze śmiechu doznają rewelacji ze strony układu trawiennego sędziowie TK. Dla ciekawych inteligencji i polotu reprezentantów narodu z ramienia PSL zamieszczam link.
http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/9297DC0C93E7FD61C1257DAB00514DA0/%24File/0402207.pdf

quetzalcoatl, 2015-02-02 15:05:17

Jak czytam wasze wpowiedzi to mysle ze gowno macie ,a nie ziemie
Jak w rolnictwie ma byc dobrze jak rolnicy wrogami sa w wlasnej wsi, a nie razem.
Co do polskiej ortografi nie mam scionki

rolnik z 140 ha, 2015-02-02 00:18:50

Z regulacji w naszym kraju jeszcze nigdy nic dobrego nie wynikło. Boję się sytuacji w której urzędnik będzie decydował kto kupuje ziemię. Wysokie ceny na przetargach to efekt z jednej strony niskiej podaży ziemi a z drugiej za niskiej pierwszej wpłaty, którą należałoby podnieść z 10 do minimum 20%. Ponadto ANR powinna sprzedawać ziemię dzierżawcom nie na podstawie wyceny rzeczoznawców, które z reguły są śmiesznie niskie a wycenić każdy grunt na przetargu, po czym zaproponować dzierżawcy wykup w ramach pierwokupu po cenie wylicytowanej na przetargu. W przypadku rezygnacji kupowałby rolnik, który wygrał przetarg. Gdyby dzierżawcy musieli kupić ziemię po rynkowych cenach, wykupili by prawdopodobnie 30-50% bo na więcej nie byłoby ich stać. Podaż byłaby o wiele wyższa, ceny niższe i byłoby sprawiedliwie. Teraz my zażynamy się kupując ziemię po 100 tys/ha spłacając ją przez 30 lat a dzierżawcy w białych kołnierzykach kupują lepsze kawałki za 40tys.

bamber, 2015-02-01 21:42:43

Projekt ciekawy, na pewno zapobiegnie dalszej spekulacji i wzrostowi cen, byc może przyczyni się nawet do spadku cen ziemi, szkoda, że nie wprowadzili go przed 2004 rokiem byłaby dzis ziemia w rozsądnych cenach do 20 tys. za ha, nie byłoby spekulacji, ale widocznie państwo chciało dobrze sprzedać swoje zasoby w dobrej cenie, a teraz jak ten co kupił za gruba kasę kiedykolwiek bedzie chciał sprzedać to cóz dostanie grosze, ale to juz nikogo nie obchodzi. Widocznie ci co mieli na tym zarobić już swoje sprzedali, a z chołotą jak zwykle żaden rząd się nie liczy im tylko kredyty zostaną do sppłaty.

bawoł, 2015-02-01 18:33:10

problem oczywiście złożony...
ciekawy jestem bardzo, czy wszyscy którzy pokupowali na ograniczonych, nie oszukujmy się, z zamiarem zbycia z niemałym biciem (pomimo ściemniania, że to dla potomnych i rozwój gosp) będą lobbować za liberyzacją przepisów, czy ich zaciśnieniem

normal, 2015-02-01 13:07:00

nie kupi za grosze bo westa rodzinke psl wygryzło z posadek w agencjach rolnych i teraz tak ujada jak pies ten cały west

ukasz, 2015-01-31 21:29:51

plankton to ja opowiadam się za tym by były wprowadzone przepisy aby w pierwszej kolejności mogli nabywać rolnicy na powiększenie małych gospodarstw a Ty masz o to do mnie pretensje?
Przecież te regulacje ograniczą mi dostęp do gruntów, bo szanowna komisja stwierdzi że mam gospodarstwo znacznie powyżej średniej powiatowej i zablokują mi zakup.
Ja nie chcę by na wsi zostały tylko dwa gospodarstwa lecz grupa dobrych średnich to też jest w moim interesie.
Nigdy nie kupowałem za grosze tylko za cenę rynkową, nikomu pistoletu do głowy u notariusza nie przystawiałem a skoro mi sprzedawali to znaczy że dawałem najkorzystniejszą ofertę lub jak w przypadku przetargów najwyższą, więc nie wiem po co spinasz pośladki.

west, 2015-01-31 20:58:45

Maly nie kupil i nie kupi, dopuki da rade to ciagnie a pozniej szkopowi sprzeda bo on choc uczciwie zaplaci a ty west madralo juz za grosze nie kupisz i doplatą nie splacisz.

plankton, 2015-01-31 20:15:47

Bo po dziś dzień dudni mi Twe stwierdzenie:
Ja tam nie jadę, bo fajny film w tv leci.
Liczyles na sawicki ego i psl, że cię z kwotami uratuja, a oni nawet wniosku zapomnieli złożyć.

arszczecin , 2015-01-31 19:56:51

ukasz durne zaczepki sobie schowaj w buty, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to lepiej milcz. Takiego idiotę jak ty to nawet pod sklepem przeganiają, bo przeciętny wiejski żul ma dwa razy większy iloraz inteligencji od ciebie.

west, 2015-01-31 19:55:42

@ar a czemu pytasz o abonament radiowotelewizyjny na poczcie sie zatrudniłeś? tam też mają strajkować

ukasz, 2015-01-31 19:43:46BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Chłopie, co Ty w ogóle gadasz?!!! Ogarnij się! I nie chodzi mi o ukaranie, ale o uprzejmość. Takie słowa, jak Twoje powyższe, to na...

Pałuczanin81

@arszczecin-co ma Bóg do twojego bydełka z huraganu!-zlecić postPGRusom oprząt i nosić za politykami po "wiejskiej" papier...