PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Słabo trochę. Nie można tak generalizować. Jeśli chodzi o biopreparaty to akurat wpływ na ich skuteczność ma tek wiele czynników, że nie da się jednoznacznie określić czy działają dobrze czy nie. Wiele z nich jest naprawdę dobrych, ale pod warunkiem, że spełnia się pewne i kryteria. Artykuł na minus - wszystko i nic.

turówka leśna, 2014-12-12 11:21:49

Pani Katarzyno bardzo proszę o @. Chciałbym przedstawić wyniki badań polowych bez pokazujących skuteczność Humusu Active. Rozszerzona analiza gleby przed zastsosowaniem, dwuletni cykl uprawy przenzyta i gorczycy jako poplonu. Dawki nawozowe, zabiegi agrotechnicze i zdjecia roslin.

Pozdrawiam serdecznie!

amator, 2014-12-12 09:07:17

Stosuje czasem bio.
Jako niedowiarek na próbę zmieszałam dwa preparaty (tonący chwyta się brzytwy) efekt był rewelacyjny. Od tamtej pory wiem, że przy możliwości spełnienia podstawowych reżimów potrzebnych życiu biologicznemu są efekty (temperatura wilgotność...)
To tak jak z drożdżami przy wypieku chleba ...efekt murowany po spełnieniu warunków....jeśli drożdże się nie namnożyły ...mamy zakalec.
Na pewno są środki lepsze i gorsze to tak jak z kiełbasą swojską i parówkami...?ile jest mięsa w mięsie.
Stosowanie bio nie jest wpisane ściśle w harmonogram ale w razie potrzeby nie wykluczam...oczywiście ma znaczenie ekonomia i cel jaki mam osiągnąć stosując.

z.., 2014-12-11 21:45:08

Te preparaty BIO to jedna wielka ściema. Nie dajcie sie nabrać. Byłem na spotkaniu gdzie sprzedawca-producent probioemów tak zachwalał swój produkt, że jak córka miała wypadek samochodowy i złamała kręgosłup, on kazał się jej napić tego cudownego wynalazku i po tygodniu już chodziła.

Rolnik, 2014-12-11 20:37:19

Artykuł słaby . Nawet w tabelce zabrakło pierwszego w Polsce produktu mikrobiologicznego czyli EM naturalnie aktywny (made in Japan) Ale nie zabrakło produktów potocznie nazywanych podróbkami

Andrzej, 2014-12-11 17:57:33

Z tego wynika że zastosowanie kilku litrów/kg na ha, szczepów pożytecznych bakterii nie przyniesie skutku w postaci wyższych plonów. To inaczej. Dlaczego trąbi się w kółko o dokładnym myciu maszyn żeby nie przenieść np. kiły, która obniży plon. Wątpliwy artykuł nie poparty żadnymi danymi. Chyba sprzedaż nawozów spadła :)

laurens, 2014-12-11 12:01:12BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

prazykwantel

Mam do odstąpienia tabletki Opticide (prazykwantel 600mg) na pasożyty (przywry, tasiemce, motylice). Lek jest w oryginalnym opakowaniu, sprzedaję...

Pałuczanin81

Słońce wiosennie-na polu (po?)rzepaku, wiatr mało 130kg chłopa nie przewróci,a ziemia się mizia pod gumowcami na 5mm.