PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Umiesz liczyć to licz na siebie taki obraz to tylko PSL tak a tysiące głosów na to ugrupowanie to też głosy rolników wstydź my się za siebie

sławek, 2014-12-15 14:41:45

@desperat
Wstrząsająca wizja - mało efektywne ekonomicznie gospodarstwa są zamykane (pomimo bardzo uprzywilejowanej pozycji względem innych sektorów), a siła robocza, która do tej pory stanowiła ich zasób przenosi się do innych gałęzi (np. budownictwo). No dramat i desperacja - bo idzie normalność.

mazowsze, 2014-12-15 10:15:14

średnia cena mleka na podstawie strony internetowej www.dlahandlu.pl to aktualne ceny litra mleka w sklepie waha się od 2,09 do 3,69. Ja osobiście dostaję za litr mleka 1,35zł, a koszt produkcji 1 litra w moim gospodarstwie to 1,19. Dostarczam do mleczarni od 10 do 12 tys litrów miesięcznie. Więcej przez miesiąc zarobię na budowie (100zł dniówka) niż na własnej działalności. Resztę zarabiają mleczarnie, 2 albo 3 pośredników i sklepy. Gdyby nie to, że hoduję jeszcze świnie, gdzie zarabiam na 1 sztuce około 24zł przy miesięcznej sprzedaży około 50sztuk to bym już dawno zrezygnował. Jeżeli ceny jeszcze spadną to rzucam gospodarstwo, sprzedaję ziemię i idę na budowę, bo z czegoś rodzinę muszę utrzymać. Rolnik powinien minimum zarabiać na czysto jakieś 150zł dniówki. Nie mam świąt, bo muszę wstać o 4 rano a idę spać o 22 a nie raz i nie dwa muszę po 2-3 razy wstawać w nocy i iść sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Jak bym poszedł na budowę to pracuję od 7 do 17 potem mogę gdzieś wyjść a w sobotę i niedzielę mogę z rodziną wyjechać nad jezioro bo nie muszę być w domu na godzinę 16.

desperat, 2014-12-15 09:53:18

Dlaczego w sklepach produkty mleczarskie nic nie staniały ?Wysokie ceny w sklepach sugerują że branżą mleczarska ma się bardzo dobrze ,jest rozwój ,a nie kryzys.
Unia i Minister Sawicki wiedzą lepiej ,że wśród naszych mleczarzy nie ma żadnego kryzysu i na pomoc nie ma co liczyć.Jak zwykle puste słowa ze strony ministra dotyczące pomocy,nie poparte żadnymi działaniami.

anna, 2014-12-15 09:08:42

Kraje nadbałtyckie dostały miliony euro z Unii .(Litwa,Łotwa,Estonia,Finlandia).
Nasi rolnicy stracili i tracą najwięcej i nic nie dostali.

andrzej, 2014-12-15 08:39:45BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

@Pałuczanin81  Przecież od dłuższego czasu piszę że ziemia była tak nasączona że zamarzła jak lód  

jarki

Ja jestem przerażony tymi z mokradeł  Dziś ciągnąc za rośliny te właśnie się urywają jakiś 4-5cm poniżej szyjki  Tam widocznie...