PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

jak nie pogonimy tego barachła to na dworcu miejsca szukać będzie trzeba.Zniszczyli przemysł ,stocznie ,huty,ursusa,FSO,napuścili miasto na wieś teraz zabrali się za górników ale ci się nie dali trzeba brać z nich przykład - brony i na drogi bo inaczej zginiemy,my i nasze dzieci.

fiks, 2015-01-19 10:45:51

@smoku,masz rację, ja jeszcze pamiętam czasy , gdy stałem za zwyczajną w kolejce i jeszcze była ona na kartki, i smakowała naprawdę dobrze ,teraz by kosztowała przynajmniej 25zł/kg,cóż te czasy minęły,niestety bezpowrotnie,jesteśmy w unii,otwarcie rynku, programy PROW,trzeba się rozwijać,masz 20 ha,mało!trzeba mieć 40ha, i tak bez końca,większa skala,więcej chemii,ale czy dobrze dla społeczeństwa?Chyba raczej NIE!,więcej na lekarzy,na leki,i do piachu.

romek, 2014-12-17 19:50:30

a w Polsce bez zmian, 460 świni siedzi w sejmie i walczy o korryto, i do tego n knurów w senacie, najbardziej zryta wszakże droga do koryta

farmer, 2014-12-15 21:29:21

Żarcie z fermy jest złe z wielu powodów dla ludzi : zdrowotnych, odżywczych bo idzie tylko na ilość i podbijanie parmetrów, za które jest kasa i społecznych bo niszczy tradycyjny chów. Ludzie za komuny, której tak naprawdę na wsi to nigdy poza PGR nie było świnki były z małych gospodarstw, gdzie chłop taka świnkę żywił naturalnie, tym co sam n polu wyhodował- ziemniakami, śrutą, zielonką itp. Wówczas prosię nie stawało się tucznikiem w 3-4 miesiące tylko 7-8 miesięcy ale to było prawdziwe mięso a nie wodnista papka, naszprycowana chemią jak dziś. Dziś za takie mięso to ekologia, za która trzeba słono w sklepie ze zdrową żywnością płacić. To samo dotyczy innych produktów jak masło, mleko, twaróg, nawet zwykły chleb, który wówczas nie był z zagranicznego ciasta głęboko mrożonego tylko z naszej polskiej mąki. Wówczas jednak mleczarnie, cukrownie czy piekarnie były blisko i produkowały z lokalnych surowców a nie z Ukraińskiego zboża. Można było nawet zawieść zboże w workach do młyna i się dostawało z niego zrobioną własną mąkę - dziś te młyny już nie istnieją bo dostały po portkach równo. Kto to słyszał żeby we wsi nie było młyna, gorzelni, cukrowni, skupu zboża - to nie jest normalny kraj, tego nie zrobiono dla dobra ludzi tylko dla większego zysku, z zachłanności w imię restrukturyzacji i konsolidacji, które stały się bożkami naszych władz a o ludziach zapomniano. Niedługo polska wieś to będzie farma na na śmierdzącej farmie z daleka i wkoło setki ha monokultur a ludzie coraz częściej będą umierać w bólu, biedzie i totalnej samotności.

smoku, 2014-12-15 21:23:22

Wszystko trafi do polaczków ,a oni w marketach wszystko zjedzą,, nawet gronkowca złocistego..

arov, 2014-12-15 20:18:04

To zasługa naszych bezmózgich tuczących , teraz narzekają że żywiec tani . Powinien być po 1 zł. za kilo to by barany trochę zmądrzeli .

aa, 2014-12-15 15:07:02BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

Hahahaha ty tak serio? Nikt tego Ci nie poda oficjalnie, zresztą nikt chyba już tego nie kontroluje. Jakieś dane mają na pewno, przynajmniej z...

arszczecin

swierk w kopertę na 2m i płot od sąsiadów :P