PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

to kalinowski z PSL podpisywał warunki akcesji z UE

miastowy, 2014-12-22 12:21:53

Istnieje kilka projektów ustaw regulujących ten temat. Pierwszy, dotyczący nowelizacji ustaw już istniejących złożył PiS. Jest on na etapie czytania w komisjach, jednak nie ma szans na przyjęcie ze względu na autora. W lipcu projekt całkowicie nowej ustawy o obrocie gruntami rolnymi złożyło PSL - to o nim mowa w tym artykule. Biuro Analiz Sejmowych skierowało go do Komisji Konstytucyjnej, z podejrzeniem o niezgodność z prawem UE i naszą konstytucją. Tam znajduje się nadal pomimo zapewnień Sawickiego, że ustawa zostanie uchwalona w tym roku. Na pierwszy rzut oka projekt ten narusza konstytucyjne prawa właściciela do swobodnego rozporządzania własnością, ale jak uczy doświadczenie, nie musi to być przeszkodą dla naszych wybrańców narodu. Tym bardziej, że co do rozwiązań projekt ma poparcie PiS, zaś PO - zdaniem Piechocińskiego - jest w tej sprawie z PSL ,, po słowie ". Jak będzie, zobaczymy. Ja posiadam grunty inwestycyjne na terenie miasta, ale żeby je sprzedać inwestorowi - zgodnie z planowanymi przepisami - będę musiał poczekać na uchwalenie dla nich MPZP. Załączam linki do projektu ustawy i ciekawego artykułu w tym temacie. Wesołych Świąt! http://www.kzp-ptch.pl/images/Prawo/legislacja/kraj/Ustr%C3%B3j_rolny/2014-07-07_ustawa_o_kszta%C5%82towaniu_ustroju_rolnego.pdf
http://przedsiebiorcarolny.pl/index.php?content=2222

quetzalcoatl, 2014-12-22 12:19:11

Niech te (...) miastowe zapamiętają raz na zawsze że podczas referendum akcesyjnego do UE 80 % rolników było przeciw ale miasto zadecydowało że rolnik ma być w UE i ma brać dopłaty więc teraz to pretensje do garbatego że ma dzieci proste . Rozsądni rolnicy nadal twierdza że bez Unii rolnictwo lepiej by działało bez ograniczeń ,limitów , nakazów, zakazów itd . Więc stulić pyski miastowi a wręcz rolnicy mogą mieć pretensje że wynegocjowano niskie dopłaty jak i złamano ustalenia co do zrównania dopłat .

mocodawca, 2014-12-22 11:45:57

wypłacaja je z moich podatków by utrzymać ciebie

miastowy, 2014-12-22 10:57:53

Gówno cię powinny obchodzić dopłaty cieciu. Nie ty je wypłacasz a juz na pewno nie masz zielonego pojęcia w jakim celu są wypłacane. Żyjesz tak jak ci każą i masz gówno do powiedzenia. Możesz sobie poskomleć na anonimowym forum.

polowy, 2014-12-22 10:03:46

brakło pomysłu na podpis cieciu "miastowy",słoma z butów,wiecej musisz pożebrać o dopłaty

miastowy, 2014-12-22 08:43:22

zwracam honor oglądałem ostatnią sejmową komisję rolnictwa i tam też poruszali temat dzierżawy i obrotu ziemią po 2016 roku. Dyskutowali nad projektem autorstwa Federacji i myślałem ze o to chodzi. Jak widać jest kilka projektów bo temat jest ważny.
Wiele państw ma stosowne przepisy regulujące tą kwestię, niestety u nas w tej sprawie jest łagodnie mówiąc burdel.

west, 2014-12-21 22:20:30

Czyj to projekt?
http://www.farmer.pl/prawo/nieruchomosci/ziemia-dla-zautoryzowanych-przez-staroste,53543.html

ciekawy, 2014-12-21 21:05:00

Czyli znowu będziemy tworzyć nowe miejsca pracy w administracji, chociaż i tak jest ich za dużo to wymyślono nową nazwę i dzieci i wnuki PSL-owców mogą spać spokojnie, nie zabraknie im miejsc pracy w urzędach,..

Rolnik, 2014-12-21 21:03:09

Trudno wszystkim dogodzić, rok temu rolnicy w Szczecinie walczyli aby unormować obród ziemią. Wielu na tym portalu krzyczało wówczas że ziemia powinna trafiać przede wszystkim do gospodarstw małorolnych, że dużych bambrów i obszarników należy rozparcelować.
Teraz gdy pojawia się propozycja by na wzór krajów zachodnich typu Francja chronić ziemię przed spekulacjami i niekontrolowanym wykupem przez obcokrajowców podnosi się wrzask, przyznam nie rozumiem.
To jest projekt przygotowany przez Federację Związków Pracodawców, Dzierżawców i Właścicieli Rolnych nie przez PSL odsyłam do wysłuchania zapisu z posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa z dnia 18 grudnia.

west, 2014-12-21 20:54:47

@rolniczek dobrze gada, w górę dziada! Kiedyś po wojnie zbierali dziedzicom i włąścicielom, wszystko upaństwowili, po 40 latach od 1989 roku to państwowe sprzedają, teraz się zasób kończy w ANR, to co trza znowu właścicieli ogolić z ich prywatnego majątku niby to dbając o nich ( tylko dlaczego jak swoje z ANR sprzedawali przez 20 lat to w (...) mieli chłopa ), wykupią za grosze, a później naszym dzieciom i wnukom za 20 -30 lat będą sprzedawać, e szkoda gadać.

baran1212, 2014-12-21 19:33:53

Panowie, nie chcę nic mówić, ale przyszłość polskiego rolnictwa mi się niezbyt dobrze rysuje. Już nam mówią co mamy siać, dywersyfikacje, zazielenienia grening), itp, podobno od nowego roku kto źle wypełni wniosek na dopłaty to nie karzą mu go poprawiać tylko odrzucą go w całości bo niekompletny i baj baj dopłaty, a teraz jeszcze będą nam tu dyktować komu i za ile mamy pole sprzedać. Moimi długami to się oni nie martwią ile mam i jak w razie świnie będą po 2,5 czy 3 złote i mnie przyciśnie to nawet pola w godziwej cenie nie sprzedam chcąc wyjść szybko z opresji, wiadomo a nuż mi się uda sprzedać za rozsądną cenę sasiadowi, a tak komornik i chop siup spółka szybko odkupi, bo tylko one będą mogły kupować, oj bida będzie zostaniemy tylko z kredytami i podatkami.

wacek, 2014-12-21 19:28:09

Chłop polski się nie da ! Dalej chłopy, brać za kosy i bronić swojej własności, którą granda z PSL chce nam regulować ! Granda z PSL to wyrzutki pozbawione własności ! Pokończyli studia w mieście, a gospodarki pozostały w rekach rodzeństwa ! Tak wyzuli się z własności, a teraz chcą rozporządzać cudzą ! Precz z grandą PSL, która się sama wywłaszczyła, a teraz tego żałuje i próbuje kontrolować chłopską ziemię ! Chłopy brać kosy i na Wiejską ! Powycinać tych zaborców z PSL !

Prywatny właściciel, 2014-12-21 17:53:11

Ziemia z zasobów po prostu się kończy, wpłaty do państwowej kasy maleją i kolesie z ANR chcą zapewnić sobie posadkę i dlatego takie pomysły rządzenia czyjąś własnością w zamian zapewne za godziwą prowizję....

rolniczek, 2014-12-21 17:42:14

PSLowcy chcą wprowadzić kontrolę handlu moją ziemią ? Jak tacy mądrzy, to niech zaproponują platformensą kontrolę handlu i regulowany obrót papierami na giełdzie :) A zobaczymy jak szybko kapcia w (...) dostaną i wrócą z powrotem na wieś oraz na dobre się z wielką polityką pożegnają :) Jak chcą cokolwiek regulować, to może niech zaczną od swoich hemoroidów, które im się od rządowych stołków poprzestawiały :))))

producent, 2014-12-21 17:37:13BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

https://www.adama.com/polska/pl/produkty/herbicydy/fox-480-sc.html

jarki

Ja robię tiofanat+tebu z prochlorazem będzie drożej ale pewnie lepiej? Toprex wcześnie to dobre zapobieganie i skracanie oraz temperatura...