PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Jakież niepolityczne rzeczy wy piszecie :D No sami frajerzy... najpierw jabłek nie chcieli oddać za darmo, teraz nie chcą pieniędzy... Poważniejąc na koniec, niestety macie rację. Dodatkowo dodam że miasto-wieś jest skłócana celowo. "Dziel i rządź"

gonzo, 2014-12-23 10:01:14

W pełni zgadzam się z poprzednikami,pamiętam jak wielu eurosceptyków (w tym i ja)różnie mówiło.Póżniej unia i tak to zabierze,przyjdą i przejmą itd,itp.Nie sami im to oddamy gotowe na naszej ziemi,BA!! z nami parobkami.wietny mechanizm,który najpierw skonstruowali do dotowania słabszych gospodarek europy śr.wschodn.zaowocuje w ekonomii.Na to nam dotacji nie dadzą ,na konkurencyjność produktów na rynkach,na mądrych gospodarzy.W woj.mazowieckim np.Pobudowano wielkie pieczarkarnie np.,za kasę unijną oczywiście.A że sytuacja polityczna ,gospodarcza i ekonomiczna jest jaka jest,do tego kryzys ze wschodem ,więc i opłacalności nie ma.I co Komornik przejmuję za dług grosze,przyjeżdża niemiec,holender i ma gotowe .I GDZIE JESTEŚMY POLACZKI

komarwojnicz10, 2014-12-23 09:28:40

dawniej rolnik przychodził po maszynę, która zaspokoi jego potrzeby.
Od roku 2007-2008 kiedy zaczęły się PROWy ludzie zwariowali.
To dobrze że rolnicy kupują maszyny co raz to lepiej wyposażone ale z drugiej strony patrząc- zwariowali!!! Nastąpił niekontrolowany skok technologiczny a tego nawet na zachodzie nie było, gdzie rolnictwo naturalnie ewoluowało. dobre jest to że nowoczesne maszyny często dbają o zdrowie użytkowników (szczelna kabina, klima, dobre oświetlenie, GPS, szerszy heder itd.) ale z drugiej strony często wybierane są maszyny na wyrost.
"Bo za pół ceny" to wybieram większą moc (za dużą), wybieram bogatsze wyposażenie, wybieram... wiele elementów, których nie wykorzystam ale sąsiadom pokażę!!!
NICZEGO IM NIE POKAŻĘ, TO UNIA NAM POKAŻE, że wystarczy odpowiednia reklama, propaganda a Polak głupi wszystko kupi Bo Zachód tak ma.
Dali nam dali sporo i to widać, technologicznie przeskoczyliśmy o 50 lat to widać, a ile zabrali to nie ważne. Płacimy za to krocie a może i nasze dzieci będą płaciły ale to nie ważne. ........

Sprzedawca maszyn rolniczych., 2014-12-22 23:42:20

Barbara, PaqwelP, aaa -> Nic dodać nic ująć. Drugie (prawdziwe) oblicze unii.

zzz, 2014-12-22 20:02:58

Zgadzam się z Barbarą, unia dużo nam daje ale jeszcze więcej zabiera, na razie tego tak nie widzimy bo jesteśmy zafascynowani blaskiem nowych ciągników. Podam prosty przykład, przed wejściem do unii tata kupił ziemię, klasa IV, 1200 zł za ha, a pszenica wówczas w żniwa była po 500 zł, obecnie ziemia u nas IV klasa po 20000 zł za ha a pszenica po 600 zł, widać różnicę.

aaa, 2014-12-22 17:06:57

Barbara:) W końcu ktoś normalny na tej stronie i wypowiadający się o tym co tak naprawdę unia zrobiła dzięki ci Pnie Boże że tacy ludzie jeszcze są. 100% racji Pani ma ja mówiłem wielokrotnie i na AF i tutaj ludzie naprawdę zgłupieli od tych dopłat które nic nam nie pomogły one nawet nie rekompensują połowy tych cen które przez unie teraz są.Najgorszy propagandowy jest MŁODY ROLNIK to tylko pozorne pieniądze niech sobie każdy policzy ile potem weźmie maszyn kredytu i zje sobie przez tę dotację zdrowia to mu się odechce to tylko zachęta dla młodych, naiwnych i głupich ludzi!!

PaqwelP, 2014-12-22 16:46:19

Przypominam,że przed wyborami samorządowymi frajer oszukiwał,że PROW jeszcze będzie do końca grudnia tego roku.Tymczasem szykują "marchewkę"dla głupich przed wyborami do sejmu ( jesien 2015)!

ekojajo, 2014-12-22 15:43:13

Pamiętam czasy komuny. Pracowałam wtedy w lecznicy dla zwierząt. Leczenie zapalenia wymion za darmo. Wycielenia również. z chwilą prywatyzacji weterynarze zaczęli stawiać domy i bogadzić sie w zastraszajacym tempie. Przypomnijcie sobie lata około unijne. Ile kosztowały nawozy i środki uprawy. Z chwilą wejścia do unii wszysto podrożało 4 krotnie. Miasto ma nam za złe ze dostajemy dopłaty. Tylko że tak naprawdę korzystają na tym firmy wokół rolnictwa. Urodziłam sie w rodzinie nie zwiazanej z rolnictwem. Stąd moje szersze spojrzenie na sprawę. Wyszłam za rolnika, zmagam sie z problemami na własnym podwórku. Mam tez porównanie. Unia potrzebowała nas jako kolejnego rynku zbytu. Natomiast nasi politycy szukają wiekszych kregów dla spełnienia własnych aspiracji. Naród jest narzędziem.....Jestesmy dużym państwem z wielkimi tradycjami, z których powinniśmy być dumni. Niestety ze względu na to że mamy raczej tendencje do lizania tyłków innym, nikt nas nie szanuje.
Po co nam Unia. Tylko po to żeby kolejne hieny żerowały na plecach osób pracujacych. To właśnie dzięki rolnikom, państwo sie trzyma. Bo inni patrzą wyłacznie na własne dobro. I to my jesteśmy włascicielami tej ziemi i tylko dzieki nam jest Polska a nie jak, za komuny wspólna a teraz unijna. Niech miasto mówi co chce, Historia to osądzi. strasznie górnolotnie to zabrzmiało. Ale przemyślcie. Spytajcie rodziców. Porównajcie bo rodzice z pewnością powiedza o dostawach obowiązkowych. Poczytajcie, porównajcie, wyciągnijcie wnioski.
Pozdrawiam

Barbara, 2014-12-22 15:39:08

ziom36 Kup sobie słownik i przetłumacz. A TEN SYF UNIJNY musi się kiedyś skończyć ludzie nie mogą być tak głupi w nie skończoność (chociaż jak tak patrze na nie których to jednak chyba możliwe) i nie dostrzegać co ta unia z polską zrobiła od kiedy w niej jesteśmy.

PaqwelP, 2014-12-22 14:43:45

Na ostatni MR się nie załapałem, bo szkołę dająca mi dodatkowe 5pkt. skończyłem we wrześniu (czyli 1,5 miesiąca po zakończeniu naboru). Oczywiście żadne odwołania nic nie dały. Teraz muszę przejąć gospodarstwo w ciągu 2-3 miesięcy) i okaże się, że na kolejny nabór też się nie będę łapał, bo... no właśnie...
P.....y kraj, a raczej kabaret, który nim rządzi.

DX, 2014-12-22 14:14:29

fajnie jakby udało się im zakończyć do lipca-sierpnia 2015 wszystkie działania.
Jesień-zima 2015 - restrukturyzacja
Jesień-zima 2016 - modernizacja
Jesień-zima 2017 - ponownie MR.
ale to takie moje życzenia gwiazdkowo - noworoczne ;)

nika, 2014-12-22 13:51:33

Niszczy system to twój poziom inteligencji, na czele z umiejętnością formułowania zdań, a nie bełkotu, którego nie idzie zrozumieć.

ziom36, 2014-12-22 13:33:56

Najlepiej wcale a jeszcze lepiej jak by całkowicie by się usuneła z Polskiego rolnictwa które tylko niszczy !!!

PaqwelP, 2014-12-22 13:06:44



BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Konstancin-Jeziorna rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdańsk rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Elbląg rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Elbląg rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Takie "obszarnickie" podejście do tematu rolnictwa czasem daje efekt, że ten z setkami hektarów patrzy na tego z dziesiątkami...

lokizom

Dlatego prywatnie już nie zwiększamy produkcji a stawiamy na wygodę która i tak już jest na wysokim poziomie. W przyszłości nie chciałbym...