PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • https://www.facebook.com/rolnikuzarabiaj?fref=ts 2015-02-09 17:08:48
  Rolnicy powinni móc zarabiać na polowaniach, tak jak to ma miejsce w normalnych krajach.
  To tak jakby ktoś wchodził komuś do ogródka i rozbijał namiot...
  https://www.facebook.com/rolnikuzarabiaj?fref=ts
 • rolnik z mazur 2015-01-05 19:06:24
  W Anglii wybito wszystkie dziki a lisów widać na każdym kroku. Dzikich królików
  przejechanych na autostradach i drogach nie policzysz. Nie ma szkód i nie ma wścieklizny.
  Myśliwi tylko za zgoda właściciela wchodzą na teren polowań.
 • rolnik6666 2015-01-03 14:51:49
  jestem rolnikiem i jestem za tym zeby kazdy mógł sobie upolować ca własnym polu co chce i ile chce w koncu zwierzyna zywi sie nasza pasza i jeszcze jedno zeby mozna było likwidować inne szkodniki jak bobry i wilki
 • polock 2015-01-03 12:07:21
  W polsce wszystko już popaprali, czas popaprać łowiectwo co by tylko szlachta mogła polować w lasach które lada chwila na trzy części podzielą pomiędzy szlachtą/sprzedawczykami, niemcami i żydami!
 • Drwal znad Biebrzy 2015-01-02 21:19:17
  Ani nie jestem myśliwym, ano rolnikiem w zasadzie, choć wieśniakiem i mam trochę rolnej ziemi, ale jakim ciemniakiem trzeba być by nie widzieć zysku jaki przynoszą polowania w naszej okolicy? ja tam się nie obrażam jak miejscowy myśliwy utrąci łby paru lisom, nawet i w moim ogródku, czy pasiece- kury śpią spokojniej. Sąsiedzi się cieszą jak dzieci, a nawet zapraszają myśliwych gęsto lejąc gorzałę, co by tylko zechcieli przyjechać w kukurydzę… Się zdziwią Ci co gardłują za wprowadzeniem "opłat" jak im dziki podwórka zaczną buchtować… a myśliwi powiedzą- ale my kasy nie mamy żeby u ciebie polować- i tak się skończy pazerność Polskiego chłopa- przepraszam- jaśnie pana biznesmena Rolnika…
 • maxi 2015-01-02 18:14:50
  A ja biorę biegłego i oddaję ich do sądu, bo oszukują w szacowaniu i polecam wszystkim bo puki prawo się nie zmieni to lepiej nie będzie trzeba ich gnębić może się nauczą szanować rolnika.
 • wydymany przez myśliwych 2014-12-31 11:48:32
  Nic o Nas, bez Nas (rolników) !!! Te zmiany prawne, to przekręt ! Ustawa jest pisana przez myśliwskie kółko wzajemnej adoracji ! Przy pracy nad ustawą nie było żadnych wiążących konsultacji społecznych z rolnikami ! Rolnicy polscy zróbmy społeczne VETO ! Oni piszą ustawy ( lobby łowieckie ) bez NAS ! Napisali projekt ustawy ponad nami, nie pytając nas o zdanie ! Napisali tekst ustawy o powszechnej dostępności naszej ziemi dla ich własnej zabawy ! Rolnik polski musi się łączyć i stworzyć skuteczne lobby, aby takie przekręty nie miały już miejsca !
 • rolnik, farmer, właściciel i coś tam jeszcze :) 2014-12-31 09:30:10
  Rolniku wiekowy, nie jestem pazernym psycholem :) Jestem pragmatykiem. W całym cywilizowanym świecie jest tak, że polujący płacą właścicielowi ziemi za korzystanie z jego własności. Ty oczywiście tego nie wiesz, bo wydaje mi się, że żyjesz jeszcze w czasie, który już dawno minął. Piszesz burleski, że mogę sobie ogrodzić moją własność i nikogo nie wpuszczać :) A ja Ci powiem : Moja własność, to moja własność i czy ja ją ogrodzę, czy nie, to tylko moja wola lub fanaberia. Ja Ci powiem, że nie mam zamiaru niczego grodzić, bo i koszty duże i nieestetycznie to może wyglądać, ale nie mam także ochoty na to, aby bez mojego pozwolenia ktoś na moje grunty wchodził. Płatność za wstęp na moją ziemię w celach hobbystycznych ? A co w tym za problem ? Prowadzę agroturystykę i chętnie skorzystam z dodatkowej formy zarobku. Mam staw na padoku z wybiegiem dla koni, gdzie agroturyści, odwiedzający moje gospodarstwo, łowią sobie do oporu ryby. Ale nie znaczy to, że sobie łowić może tam każdy. Jeśli osoby polujące zechcą polować na mojej ziemi, to ja nawet jestem w stanie zorganizować im mikroinfrastrukturę do spożycia tego, co upolowali. Ale muszą za to zapłacić, bo moje gospodarstwo to mój biznes, a nie ogólnodostępne i darmowe dobro publiczne, takie jak lasy państwowe. Pisząc o lasach, napisałeś rolniku wiekowy, że na grzybki to się fajnie chodzi. Tak :) fajnie :), bo lasy państwowe, to moja własność, własność Twoja i własność wszystkich tu piszących. Natomiast moje gospodarstwo to tylko moja własność ! Np w Anglii gospodarstwo rolne też nie jest ogrodzone, jednak spróbuj wejść tam komuś z flintą na pole, to zostaniesz szybko odstrzelony - przynajmniej prawnie. Rolniku wiekowy, piszesz, sugerujesz o ogólnej dostępności pól farmerskich w Polsce dla myśliwych, ale nie wiesz, że czasy się zmieniają, zmienia się świadomość właścicieli, zmienia się świat. Kwestią czasu jest tylko legislacja odpowiedniego prawa, które będzie korzystne dla prywatnej własności w Polsce, bo archaizmy prawa komunistycznego nie przetrwają. Nie przetrwają, gdy większość właścicieli ziemi, pójdzie ścieżką zmian prawnych, które od dawna się doskonale sprawdzają w krajach starej unii.
 • arszczecin 2014-12-31 00:01:06
  Wiec chcesz mi powiedzieć ze mogę wjechać Ci na podwórze i psami mnie nie poszczujesz? Racz zbastowac. Nie wierzę.

  Moje pole jest moje. Zapłaciłem za nie. Las jest dobrem publicznym.

  Z uwagi na różnice wieku i należny szacunek nie będę "mocno" dyskutował, aczkolwiek:
  Dewizowcy.
  Pomiń kasę za ostrzał. Muszą gdzieś spać, muszą gdzieś jeść, muszą gdzieś podupczyc. Za tym idzie kasa która w większości przypadków trafia do rodziny myśliwego. A to nocleg w byłej lesniczowce, chłodnia blisko, cisza, ognisko. A to do pobliskiej agroturystyki. Płynie kasa. Więc po kiego czorta zmniejszać populację? Strzeli. Zadowolony. Nie strzelił, nie wróci. Proste. I to jest ten ideał myslistwa.
  I ten przyrost dzikow przez te pazernosc rolników siejacych QQ.
 • dziadek 2014-12-30 23:53:45
  No to weż leki i się połóż spać. Może jak się wyśpisz, to przestaniesz pierdoły o rolnikach pisać i srać we własne gniazdo. Może wtedy zauważysz, że ludzie pracując ciężko na roli starają się zarobić na podatki, utrzymanie i kształcenie dzieci, opłacenie paliwa, biurokratów, banków, wojska, policji , polityków i całego tego gówna, które nas otacza. Myśliwy jest myśliwym nie dla utrzymania rodziny a dla rozrywki i zabawy, a przy okazji zapełnia sobie lodówkę za darmochę, więc nie broń go z takim zapałem. No ale ty należysz do PSL-u , to wszystko jasne, bo to twoi kolesie w kiłach.
 • rolnik wiekowy 2014-12-30 23:44:48
  Ad arszczecin wszystko jest ogólno dostępne tylko nie twoje gówno sie ogrodzisz wolisz kase przeznaczyć na wygody a inni niech ci dbają o twoje ja gospodarze wieki i gówno mam bo nie jestem materialistą takim jak inni a ty co doisz kasę bo wiesz że to się szybko skończy a własność którą nikt ci nie zabierze to będziesz miał w grobie choć i to nie jest pewne a z tego co wiem to te ich polowania zagranicznych to wszystko idzie na szkody tak dokumentowali papierami w sądzie za szkody i co ty na to
 • rolnik wiekowy 2014-12-30 23:34:43
  Ad dziadek jesteś w błędzie jestem takim samym rolnikiem może lepszym niż ty bo nie pazernym a wyróżniam się tym od ciebie że myślę nigdy nie byłem myśliwym i już nie będę po prostu jest taka kolej rzeczy a nie inna a mówię wy bo ja inaczej myślę i nigdy nie byłem komuchem zawsze w PSL choć zastanawiam się czy dobrze robiłem pozdrawiam cię a tak po zatym jestem starszy od ciebie a piszę jeszcze bo tak jak ty spać już w tym wieku nie mogę
 • arszczecin 2014-12-30 23:33:18
  Rolnik wiekowy.
  Mylisz pojęcia. Lasy są dobrem ogółu. Dobrem społecznym. Moja własność jest moim dobrem.
  Jesteście jak zwykle oderwani od rzeczywistości.

  Jesteśmy w stanie się ogrodzic, jeśli będzie potrzeba. Jesteśmy w stanie wytepic zwierzynę bex waszej pomocy. Gdyż doprowadziliscie do zbyt wielkiego namnozenia się czarnych stworów, no ale dewizowcy to kasa. Dla koła, dla myśliwego za nocleg etc.
  Jesteśmy w stanie zlikwidować obwód łowiecki na danym gruncie, jeśli zajdzie taka potrzeba a wtedy cmoknij nas w pompkę. Strzelasz, lezysz. Jesteśmy w stanie przez kilka lat mieć na "tej" działce czarny ugor, a ty na tej działce masz flinte w pokrowcu :).

  @rolnik, farmer, właściciel i coś tam jeszcze
  Klusownictwo dziś jest pozytywne, gdyż eliminuje nadmiar, niech klusuja, lodówki zapełniają... Myśliwce i inni...
 • rolnik wiekowy 2014-12-30 23:26:59
  Co ty dwururka opowiadasz za głupoty jakie pozwolenia po prostu nie stać cię na to i nie opowiadaj głupot bo pozwolenie na ogrodzenie to tylko z podmurówką a i teraz to nawet na to nie trzeba a kto ci będzie strzelał na podwórku do zwierząt to dopiero była by afera nikt nie zaryzykuje tego bądż rozsądny tabliczki dzisiaj masz jutro nie to dopiero by były problemy ja na nich nie narzekam choć mam szkody , mam miałem i będę miał a dziś żyje a może jutro nie i tak wygląda życie zastanów się a świata nie zmienisz i pieniędzmi życia nie kupisz a wszystkie iistty Boże mają do tego prawo zwierzyna też pozdrawiam i życze ci zdrowia
 • dziadek 2014-12-30 23:15:49
  rolnik wiekowy,nie jesteś rolnikiem tylko podszywającym się pod rolnika myśliwym, bo o rolnikach mówisz: "wy, psychole, pieniądze was otumaniły" itp., a prawdziwy rolnik o rolniku, czyli o sobie tak nie mówi. Natomiast myśliwi, to w ciebie wspaniali ludzie pilnujący twego pola. Ty masz gówno nie pole stary komuchu i nie życzę sobie, byś do mnie, ROLNIKA MAJĄCEGO 64 lata (słownie sześćdziesiąt cztery lata) pisał takie bzdury. Obudz się, komunizm upadł ćwierć wieku temu i niczyje zwierzęta nie mogą bezkarnie niszczyć moich prywatnych zasiewów, na które wydałem masę swoich, ciężko zarobionych pieniędzy i włożyłem swoją pracę. Puknij się w ten swój pusty komu7nistyczny łeb i nie pisz herezji.
  Jak pole jest nie twoje, to na nie nie leż, chyba, że ci właściciel pozwoli.
  Czasy, że wszystko wspólne, więc niczyje i można kraść, niszczyć już minęły, bo żle na tym wyszliśmy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.188.87
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!