PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • rex 2015-01-02 11:09:44
  crv, bucem z piórkiem to ty jesteś. Myśliwi byli i będą w dalszym ciągu polować.
 • harap 2015-01-02 09:50:37
  Tak, tak,! Na życzenie owych Izb , należy włączyć do wykazu zwierząt wyrzradzających szkody w uprawach rolnych zajaczka, ktorego wcześniej wytruto na tychże polach nadmierna chemizacją, a nawet lisa ???> Przecież to drapieżnik żywiący się między innymi, myszami i innymi syrzadającymi szkody, a więc przecież sprzymierzeńca "pana rolnika",. A gdzie wróbelki, myszy, nornice, chomiki bociany ect, ect.
 • crv 2015-01-02 09:04:14
  Jestem rolnikiem na terenach gdzie występują szkody , dostaję jakieś tam odszkodowania (nie takie jakie bym chciał),ale mimo wszystko nie wypędził bym buców z piórkiem z mojej ziemi, bo patrzę inaczej na to wszystko. Oni mimo wszystko robią dużo dobrej roboty. (nie mylić ich z eko oszołomami) Pozdrawiam prawdziwych Myśliwych.
 • Ted 2015-01-01 17:46:07
  Nie powiem panowie bo jestem z lasu jestem w PZŁ i mam szkody na łąkach i nie mam zamiaru brać kasy od kolegów . Ale nie (...) bez sensu , gdzie prawo własności ?
 • dzik 2015-01-01 17:25:42
  dzik, warmiak , zbozowiec i jeszcze jakis tam jem bułeczki orkiszowe ze swojego ziarna
 • dzik 2015-01-01 16:44:37
  realista,a raczej utopista, nie mów o edukacji, wykształceniu, bo w każdym temacie okazujesz się kompletnym bucem i ignorantem, mimo niewiedzy zabierasz głos. Zapytaj pierwszego uczciwego myśliwego to ci powie, że pól nie upilnujesz inaczej niż ze strzelbą. Widły, to se możesz w du-pę wsadzić. Mam pola o nachyleniu, ku domowi i widzę stada saren(po 40-60 szt) i dzików pasących się na rzepaku. Zanim do nich dojadę, lub dojdę chowają się w pobliskich zagajnikach. Jestem w połowie drogi powrotnej, a one już pasą się powtórnie. Po kilku takich wycieczkach przyzwyczajają się i wcale nie uchodzą z pola, tylko odskakują na bezpieczną odległość. Jesteś tępakiem, który zwierzynę dziką widział tylko na obrazku.Nie pieprz tu o równowadze ekologicznej, tylko zadbaj o swoją umysłową. Dzików obejmuje pandemia ASF, która z łatwością przeniesie się na świnie - to są fakty. Nie ma na razie innej metody na powstrzymanie tego paskudztwa, jak redukcja nosicieli, co czynią wszystkie państwa ościenne - to też fakty. Setki ton zboża sprzedaję rok rocznie przez porty i to są dewizy. Setki kg mięsa produkuję na kraj i też mogę je sprzedać za dewizy, bo jeść każdy musi. Pierwsze, co robisz z rana, to pchasz w gębę bułeczkę z mojej mąki. Może w ramach protestu nie jedz nic przez miesiąc i będzie z tobą spokój. Moje świnie mają takie warunki, że gdybyś trafił do świniarni lizałbyś posadzkę - myśląc, że to talerz. Jesteś zadufanym przygłupem, który ma wysokie mniemanie o sobie a gardzi ludzmi pracującymi, Spróbuj sprzedać za dewizy swoje biurokratyczne wytwory niedojdo.
 • psl 2015-01-01 16:36:48
  Nowy rok i nowy styl pisania, ale macie narabane w głowie zanada!!! widac ze ze wsi
 • arszczecin 2015-01-01 16:04:07
  I świnie w oborze. (...). Masz ta wiedzę. Po huju
 • arszczecin 2015-01-01 15:56:06
  Realista. (...). Weź pierdolnij się w ten zjebany łeb.

  Rolnik nie ma prawa przeganiac zwierzyny. Nie mając prawa jej przeganiac, nie ma po co pilnować.

  Szkody były i będą. Fakt. Ale musi to być na akceptowalnym przez OBIE strony poziomie.

  Występuje nadmiar zwierzyny. Zwierzyny którą hoduja myśliwce, a jest własnością skarbu państwa. Przerost liczebności powoduje wyższy poziom szkód.
  Potrzebujemy depopulacji *, lub deportacji.
  Mamy wadliwe P.Ł. -Patrz wyrok trybunału.
  Mamy nieczasowe P.Ł.
  Mamy nieskuteczne P.Ł.
  Mamy niesolidarne P.Ł. - Jedna strona żywi, a druga unika płacenia. Pomijając patologie ze strony kił. Samo ustawowe brak rekompensaty za 100 kg żyta. Każdy rolnik płaci dodatkowy podatek w wysokości ok 50 zł od ha.
  Wiec przestań pierdolić (...)  * sprawdź w słowniku
 • realista 2015-01-01 15:30:26
  Wytępić to należałoby takie głupoty o których piszesz. Jak jesteś taki rolnik to napisz co dziki powinny jeść żyjąc w swoim naturalnym środowisko, bo świnie to nakarmisz w oborze (nie pisze o warunkach w jakich je przetrzymujesz, sam nie chciałbyś mieszkać w pokoju z 30 ludźmi swojego pokroju).
  Czy wiesz co to jest równowaga biologiczna bo podejrzewam, ze masz pewne zaległości w edukacji.
  O jakich dewizach piszesz, bo chyba nie o takich, które pozyskują prawdziwi rolnicy płacący podatki.
  Myśliwi mogą polować na koniki polne tylko kto ci będzie pilnował pól , bo sami nie chcecie - panicha w gumofilcach.
  A z ciebie pewnie taki rolnik ze zatrudnia bezrobotnych za żenująco niskie place na swoich włościach a sam jako wyzyskiwacz żyje jak panicho za moje i unijne pieniądze. Żenada.
 • dzik 2014-12-31 21:12:48
  Dziki trzeba wytępić, bo przenoszą grożna chorobę, i tak robią wszystkie normalne państwa. Dla wszystkich normalnych społeczeństw najważniejszy jest człowiek, a dla ciebie dzik. Jeżeli człowiek zarazi się wirusem ebola, to go się izoluje, aby nie zaraził innych i nie spowodował pandemii. Jeżeli nie potrafi się mu pomóc - to umiera. Polska ma być siedliski8em ASF, bo ty chronisz dzika? Bo myśliwi muśzą mieć na co polować? W trosce o swe społeczeństwo wybiją go ruscy, białorusini i niemcy. ASF zostanie w Polsce w dzikach i świniach. Nikt od nas nic nie kupi. Sami będziemy żarli ASFi załatwimt ostatnie żródło dewiz, jakim jest rolnictwo.
  Robię rachunek sumienia codziennie i wiem, że tu nie o zadufanie, a o zwykły instynkt przetrwania chodzi. Pieniactwem sam się charakteryzujesz, bo myślisz, że wiesz więcej w dziedzinie od tych, którzy z tego żyją.
  Zrozum wreszcie najprostszą prawdę!!
  Dziki żreć muszą, ale za to płacić muszą ci, którzy żrą dziki!!!
 • realista 2014-12-31 15:45:42
  Raz napisałem "Jeszcze jedno", drugi raz nie będę pisał bo byłoby to nie dotrzymanie napisanych slow, ale dzik, zrób sobie rachunek sumienia jak oceniasz również prace innych i czytaj posty ze zrozumieniem a nie z pieniactwem.
  Do widzenia i pozostańcie w swoich zadufaniu.

  PS.
  Dziki żarły, żrą i będą żreć do do sklepu nie chodzą gdyż nie maja pieniędzy.
 • realista 2014-12-31 15:37:56
  olek,
  Będziesz brał tylko nie będziesz liczył. Takich myśliwych, którzy będą z kasą, ty rolniku ich wybierzesz i będą ci płacić ile ty zechcesz, a ty będziesz leżał i brał odszkodowania nie licz ze znajdziesz. Jak będzie synergia (sprawdź w słowniku) będzie dobrze. Na razie rolnik liczy na lichwę, której nie dostanie. Niech nie liczy. A co do poziomu to najpierw sprawdź czystość swoich paznokci bo od leżenia powinny być czyste i żaden sąd ci nie uwierzy ze pochodzisz ze wsi.
 • dzik 2014-12-31 15:36:38
  realista- śledząc twój tok rozumowania jasno wynika, że marne te studia, które kończyłeś (rzekomo), bo nawet na stadionie 10-cio lecia bufonom i ignorantom dyplomu sprzedać handlarze nie chcieli. Nie jesteś myśliwym, ani rolnikiem, ale znasz się na wszystkim lepiej od tych, co z tego żyją? Raz skopałeś babci ogródek i już uważasz się za eksperta od rolnictwa i szkód łowieckich? Kup ziemię, zainwestuj w nią swoje oszczędnosci i kredyty, wyłóż na nawozy, paliwo, chemię ubezpieczenia, et. cet. o pracy i nerwach już nie wspomnę. Potem niech ci to zwierzyna zniszczy, a ty zostań z kredytami i głodną rodziną. Allbo przeciwnie, pokaż, że potrafisz obronić się, przed zwierzyną widłami (idiotyzm). Wtedy możesz tu napisać jako ekspert od rolnictwa.
  Co do @arszczecina to jego stary gumak jest w dziedzinie rolnictwa bardziej kompetentny od ciebie,
  Twoją wiedzę o rolnictwie określa twe ciągłe bełkotanie o perzu. Przy dzisoiejszych możliwościach technicznych i chemicznych z perzem radzi sobie najgłupszy rolnik.
  TEŻ CI ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU
 • olek 2014-12-31 15:20:36
  Jeszcze jedno


  cyt. olek:
  "Te ! realista, ja swoich pól pilnować nie muszę ! Nie właź tylko na nie bez pozwolenia, a będzie ono bezpieczne !"

  Czyli rozumiem, ze szkody ci nie przeszkadzają i do myśliwych nie masz pretensji o szkody.  A co mi tam :) odpiszę ci ostatni raz :) Jak mi ustawodawca da możliwość, to na swoje pola wprowadzę takich myśliwych , których ja zaakceptuję i będą to myśliwi z kasą o której ty sobie mógłbyś tylko pomarzyć :) Więc jak widzisz, w żaden sposób stratny nie będę :) Paa

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!